1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да направам за да ме засака ??

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од GregTyler, 23 јуни 2013.

  1. GregTyler

    GregTyler Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Здраво.

    Се знаеме една година и си пишуваме на ФБ.. Пред неколку дена и реков дека ја сакам, но ми рече дека ме сака но другарски.. Што да направам за да ме засака ?? (16 години сме и 2цата, и се гледаме понекогаш во живо, не многу често)
     
  2. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Абе деца многу големи љубовни проблеми ве мачат вас...
    Ако не те сака таа најди си некоја што ќе те сака. Со сила ништо не бива. Ако не те сака, што и да правиш ќе остане на тоа. Но, ти прво испитај ја ситуацијата, можеби и таа те сака па не сака да ти признае. Некое време не и обрнувај внимание, па ако те сака, таа тебе ќе те побара, ќе видиш...
     
    На slatkamala11 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GregTyler

    GregTyler Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Фала иначе што ќе ми е друга кога ја сакам неа ..
     
  4. Super.Girl9Anel

    Super.Girl9Anel Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    *А moment of silence for our brothers in the friendzone*. :$
    Многу добри совети ти дале.. :)
    Што е до мое мислење, во зависност какво е девојчето- можеш да се потрудиш на различни начини, но после искажани емоции и френдзон, тешко.
    Само не ја притискај!
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GregTyler

    GregTyler Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ја притискам малце повеќе ... Кажи ми некој начин ?!
     
  6. Super.Girl9Anel

    Super.Girl9Anel Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Опиши ми го девојчето. :/
     
  7. GregTyler

    GregTyler Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Избувлива, нежна, убава.. нез што друго и малце е повисока од мене :worried:
     
  8. Super.Girl9Anel

    Super.Girl9Anel Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    aww :3 Мило, со една година допишување би требало да можеш многу повише да ми кажеш.
    :D Во секој случај, ако пишуваш постојано прв нема да направиш да биде поблиску до тебе, туку ќе ја губиш. Ти велат да ја игнорираш и во право се. Зашто само така ќе видиш дали и е грижа воопшто за тебе, но тоа ќе ти е тешко.
    Нема некој бенд што го сака, песна или било што?
     
  9. manta123

    manta123 Активен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Se zaljubiv vo nego pred 3 godini togash odevme zaedno na kurs angliski i lani pochnavme da iskachame zaedno so drushtvo no jas i on nikogash ne razgovaravme, mislam deka beshe zatoa shto site vikaa deka si odgovarame i se sramevme eden od drug, ovaa godina on se otpisha od kurs i sea beshe se poteshko da go gledam, go gledav koa imav srekja. Sega koa dojde letoto jas so drushtvo otidovme na igralishte i tamu beshe on i od togash sekoj den odev i go gledav. Se karav so site za nego, duri i so mojata najdobra drugarka se karavme zashto sekoj den sme idele na igralishte. A on ne me ni poglednuva. Drugarka mi me ubeduva deka me poglednuval sekogash so nekoj sjaj vo ochite no jas ne go velam toa. Mnogu mi vikaat da go zaboravam zashto mnogu pati me povredil, znae deka go sakam i dva pati me blokna od fb, go prashav preku poraka zoshto ne saka da bideme drugari no ne mi vrati i ednas drugarka mi se pozdravi so nego on i vrati, a jas koa mu kazhav zdravo on ne mi vrati samo me gledashe chudno i togash beshe prv pat koga se obrukav pred site zaradi nego. Neznam shto da pravam? Shto da napravam da me zasaka?
     
  10. luvS2

    luvS2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    42
    Немој да си ги губиш другарките заради машко, тој ќе замине, тие ќе ти останат. Ако многу го сакаш, а гледам дека 3 години си заљубена во него, сакај го не се откажувај, но не трчај по него. На машките не им се привлечни девојките што трчаат по нив. Не престанувај да го сакаш ама веќе три години ако си му давала до знаење дека го свиѓаш, смени нешто. Игнорирај го, но подолг период, не само еден ден и одма: е не помага. Незнам колку физички имаш шанси кај него, ама мислам дека премногу си правела, треба да најдеш некој што ќе те цени.
     
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    грешиш што ја притискаш-со сила убавина не бива
    како што машко не сака притисоктака и така и ние девојките не сакаме
    биди креативен-посвети и песна, можеш и некоја звездичка да и симнеш :D се шегувам
    направи нешто за да свати дека ти значи ама не биди нападен и не форсирај :!:
     
  12. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Ех камо да можевме така лесно да ги натераме луѓето да не засакаат светот ќе беше поубав и немаше да има кофликти помеѓу никого, а и ние би биле среќни покрај таа личност која ја сакаме да не сака и нас.. ама не е секогаш така за жал. Да го натераш некој да те засака можеби и е лесно, но да се заљуби во тебе е невозможно. Секој го привлекува различен тип на карактер.. Еден совет од мене, бидете си свои.. немојте да се трудите да променувате нешто во себе за да му се допаднете на оној кој ви се допаѓа вам, затоа што тоа не сте вие.. и тоа не е личноста со кој тој ќе биде.. тоа е само маска. Вистинскиот што ќе се појави ќе ве сака баш онакви какви што сте и нема да има потреба да се трудите да правите планови како да ве засака, љубовта не доаѓа планирано. ;)
     
  13. badlove

    badlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Биди своја имај пред се свое ЈАС, можеш да му дадеш знак, но не и да му кажеш дека го сакаш-НЕодма!
     
  14. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски

    Ме интересира, наместо покана за излегување, зошто директно си и кажал дека ја сакаш? Во ред е што во тебе се јавиле такви чувства но се треба да иде постепено...во најмала рака девојчето може да помисли дека не си сериозен и да го смени пристапот кон тебе :) И сепак, чим се правеле муабет на фб скоро една година, девојката сигурно чувствува симпатии кон тебе, иначе нема да ти дава лажна надеж :)
    Мислам дека треба да и предложиш прво да се запознаете подобро, излегувајте, прво станете другари па останатото ќе си дојде само по себе :) Немој толку да бидеш отворен, поготово на фб, такви работи се кажуваат лично после одреден период гледанје, вака ризикуваш само погрешно да бидеш сфатен......поздрав и со среќа :hai:
     
  15. slatkamala11

    slatkamala11 Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    tebe decko ti e polesno a sto da kazam jas?zaljubena sum vo devojka so koja se druzev dolgi godini unazad otkako se omaziv izgubiv kontakt so nea po izvesno vreme ja najdov na fb 2-3 muabet i tolku bese i taa e mazena i ima i deca kako i jas e chare?
    [mod-kirilica:Pg4oj2uv][/mod-kirilica:Pg4oj2uv]
     
  16. MakiBiebs

    MakiBiebs Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Паа јас сум женско и искрено јас би засакала дечко што е добар, забавен, што ќе ми се јавува (ама не многу често), што ќе ми биде како другар иии така.. верувај и јас дури се заљубив во едно момче што ми беше најдобар другар поради овие негови особини :$ . 99% ќе ти успее! :D
     
  17. gugaa_gu

    gugaa_gu Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ahhh....Pred 9 meseci mi pisa i taka prodolzivme po nekoe vreme mi prizna deka me saka,no jas nemav nikakvo cuvstvo za nego po nekoe reme strasno go zasakav i postojano pisuvavme zaboravivme na toa sto toj mi kaza deka me saka.Se skaravme i ne razgovaravme 3 meseci povtorno se smirivme i se zblizivme kako brat i sestra na chat postojano ( <3 :*) no drugarski,toj flertuva so mene,mi praka sliki od devojcinja i me prasuva dali se ubavi jas velam ,,DA" ovaa veceer izlegovme i igraevme v/p go prasaa dali me saka mene toj rece,,NE"..Mi rekoa za predizik da go gusnam go gusnav..Ne znam me boli koga go gledam neznam dali me saka go gledam i mi se place,pravam gluposti za da go vidam.Me prasaa simpatija ne mozev da go kazam negovoto ime rekov nekoe drugo ime.Isto nego go prasaa i toj kaza ime a drugo devojce...Neznam ne se cuvstvuvam dobro........Pomoss!!!!!!:(:@;(:|
     
  18. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Чупе ти колку години си? (Чисто онака прашувам по никот гугагу како некое бебе ,па ништо чудно и да си под 14 год. ) детска работа и тако далjе бакни ме штипниме па ме праша па ми пиша, друга членка се надевам ке се занимава со тебе, има многу посериозни проблеми понатаму во животот отколку нервозите што си ги создавате девоjчина флертувал, ако те сака нема ни да ти даде од искуство ти кажувам ова и така
     
    Последна измена: 6 мај 2016
    На theowndemon и ninja35 им се допаѓа ова.
  19. gugaa_gu

    gugaa_gu Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски

    Знам...знам дека се детски работи но сепак фала..:)
     
  20. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    сите ве сакам :devil:
    ...на оној братски топол начин како трамп шо го милуваше путин во дувлото на клата :cash: