1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да направам за да ме засака ??

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од GregTyler, 23 јуни 2013.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам дека си млада, многу млада еве да не речам мала. Младешка љубов, ништо сериозно, ќе дојде па ќе пројде. Очигледно е дека не те сака, не се замарај со него. Наместо тоа, седи учи и дружи се со другарките.
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Мала си уште. Ќе научиш. Батали го и уживај во животот.
     
  3. Pocivalec14

    Pocivalec14 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Po moe .. Probaj si srekjata sto bide bide .. Ako ne ne ni probuvaj cuvaj si ja kako drugarka zosto i taka ke ja izgubis .. :)
     
  4. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Мислиш како некој тинејџер бог да чува.Ако сака да биде сама,нека остане сама.Ако не можеш да ја глеаш како другарка,прекини секаков контакт,тешко е ама тоа е.На сила ништо не бива.Што толку се замарате со ова љубовта бре,абе уживајте малце еден е животот ц.ц.ц. :rofl:
     
  5. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Другар...
     
  6. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Ете и јас нејќам така сакам да направам кариера, сакам да станам некој и нешто, нејќев врски нејќев ништо со врски сум терал максимум 2-3 недели, ама ете јас нејќев да се заљубам само дојде комгром од ведро небо. Само! Инете никад не сум се замарал сум се посветувал на себе си ама тоа е. Изгледа не ти било вака па незнаеш како е... Ама ете јас првпат доџнавам првпат се заљубивам и можда иам мислење како тинејџер, али веруј сум поминал се у животот што никад никој не поминал и нема да помине, ама ете..
     
  7. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Сите сме поминале низ нешто тешко у животот и ај сеа вени да сечеме.Ти додека не можеш да преболеш некоја си личност што е жива и здрава,запитај се како им е на тие што изгубиле особа што не е више на овој свет,што е потешко да поминеш у животот ? :)
    Нејсе излегов малце од темата ама ме сфати што сакав да ти кажам.
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Пробај направи магија или закани се дека ќе се самоубиеш. Трета опција нема да ти помогне.
    Штом девојчето ти рекло дека не сака врска тогаш не сака и нема да биде со тебе. На тебе останува дали ќе чекаш да помине тој период и да прифати или да се оддалечиш за да не се мачиш бидејќи колку поблиску ти е толку потешко е.
     
  9. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    И ти не ми ја сфати поентата. Сакам да ја заборавам, сакам да не мислам на неа. За тоа совет ми треба што да правам, пробав со други девојчиња, џабе е зборам со нив а мислам на неа. Што е најпаметно? Да не правиме муабет или што?
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Далеку од очи далеку од срце. Не може да се биде другар со личност која ја сакаш па подобро оддалечи се од неа. Некои личности не се забораваат колку и да се далеку но мораш да се обидеш, се надевам ќе успееш. На почеток е тешко но после ќе ти биде подобро.
    Број ако имаш избриши, од сите социјални мрежи, да не ја гледаш и да не слушаш веќе за неа. Ако те праша зошто кажи и зошто. Толку.
     
    На mula му/ѝ се допаѓа ова.
  11. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Фала ти ќе пробам
     
  12. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Иначе ете ми се сјеба се последниов месец па и сакала нејќела понатака јас не сакам ќе ја преболам, реално чим сега ми е тешко кога неможам да ја имам, замисли ако биде нешто па да раскинеме, дека ништо не трае вечно, како ќе ми биде... Така да боље е вака.
     
    На mula и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Јас едно време развив теорија: Тешко е да се раскине врска, можеби е подобро да не се ни почне. Потоа нешто се сомневав дали е така ама еве сега ти си прв кој тоа го потврди. :lol: Со среќа!
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас би те советувала да прекинеш секаков конткт со неа и да си фатиш девојка која сака да е во врска со тебе и да се посветиш на неа, зошто залудно се залажуваш со таа што ти вика дека не сака врска. Сите сакаат порано или подоцна, плус оваа ти вика дека има дечко.
    Блокирај ја на сите социјални мрежи, избриши и го бројот и посвети се на некоја што е заинтересирана за тебе. Животот е прекраток за да се губи време на погрешни :)
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Н
    Не не нема дечко, али не сакала врска, сакала сама да биде. Сфаќам али јас на почеток ја сакав многу сакав да бидам со неа, али од кога ми го кажа тоа дека сакала сама да биде сфатив. Мкслам реално кој нема да сфати, не постои такви нешто, ако се заљуби нема тука сакам нејќам али ете сфатив дека не ме сака и намерно ми кажа дека сум океј дека нејќе врска за да не ме повреди али ете тоа е. Иначе ете пробувам со други само да ја заблравам, да не мислам на неа. Сепак фала во право си краток е животот
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Фати се со нова, ако те бендисувала криво ќе и е :D
     
  17. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Па реално така е ништо неможе да трае вечно. Еве и тие што се заедно долг период па кога ќе се земат не се среќни барем тоа сум приметил, а јас сакам да бидам среќен ете. Сакам да бидам среќен со една жена што ја љубам до крај на животот. Пошто реално тоа е суштината на животот. Од млади години се борам да успеам да направам нешто да станам некој али ете сеа ме сјеба проклета љубов...
     
  18. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Дај ми број, и кажи ми од каде си?
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    И адреса да не сакаш и матичен број ?
     
    На Evripigi, mula и kjukli им се допаѓа ова.
  20. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Шала беше иначе.