1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да направам за да ме засака ??

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од GregTyler, 23 јуни 2013.

  1. mula

    mula Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    2.441
    Пол:
    Женски
    Како да не те сј*ебала љубовта. Аман веќе на 21 вака не се размислува. Цел живот имаш пред себе. Прави нешта што ги сакаш и што те исполнуваат. Не мисли на љубов- сама ќе те најде кога ќе ти е време. Забавувај се. Ете пробај и со други- зошто да не? Млад си. Можеби ќе ти се погоди со некоја.
    А и ти како мислеше? Ќе си најдеш љубов туку- така? Без да бидеш повреден? Е па нема така! Тоа е дел од играта. ;)
    Уживај си. Ќе ја преболиш за кратко, ако си бркаш работа. Ете друго не ми текнува што да ти кажам. :)
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  2. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Па јас не мислев не ни сакав да се заљубам, тоа е какано Ама ете се деси само дојде, ама ете пробувам се трудам да заборавам, а и сакам да ја заборавам ама ќе биде полека полека ќе биде и тоа Аии плис и незнам коа сум со неа се блокирам незнам што да зборам можда тоа ми е лошо али јбг бидна више.. Ќе ја преболам ќе се трудам на секој можен начин да ја заборавам еве и сега планирам да најдам замена на работа и да шетам да прошетам да заборавам се
     
  3. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Болдираново..крај :D
     
    На elimkd, kjukli и stojceto им се допаѓа ова.
  4. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    купувај и чоколади секој ден различни по можност секој ден само чоколада :sun::sun::sun:
     
    На kjukli, stojceto и kim.k им се допаѓа ова.
  5. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Хахахахаха не не
     
  6. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Што бе не? И пица може!
    Дечко ми кога ми дојде со пица на врата ме израдува, после и он среќен беше..:angel: :D
    Заклучок чоколади и пица и твоја е :D
     
    На Priroden, veren и kjukli им се допаѓа ова.
  7. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Леле види ги сега ме насмеавте фала ви. Иначе дечко ти е, мене ништо не ми е.
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    И сладолед. Амааа мора да погоди каква пица, какво чоколадо/сладолед и се омилени иначе пиши пропало. Ја пример сакам само црно чоколадо, ако ми донесе друго, џабе е. :D
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  9. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Дај адреса доаѓам со црно чоколадо.
     
    На kim.k и kjukli им се допаѓа ова.
  10. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Запамтил дека не јадам печурки па без тоа земал, а за благичко баунти. Уф зашто почнав ваков муабет сега .. :sweat::D

    @stojceto ти многу несериозно ми делуваш, се пушташ на други многу затоа само за другар те сака 8-|
     
    На elimkd и kjukli им се допаѓа ова.
  11. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Имам дечко, ама фала на понудата. :lol: Така и за неа заангажирај се.

    Шала на страна, заврши секаков контакт, избриши ја од сегде и излегувај, забавувај се, ќе помине. Ќе треба време, ама ќе помине. :)
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    леле човек ама реферати хаха..па шом неке врска и сака сега за сега да е сама до тоа време ти докажи и дека вистински ја сакаш и дека нема да ја повредеш биди стрпелив она кога ке виде дека си поразличен од другиот ке го смени мислењето се се само ако и бидеш другар верувај ека секогаш ке т6е гледа самокако другар ништо повеке...
     
  13. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Пиши ми порака, незнам како
     
  14. stojceto

    stojceto Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Се шалев иначе не се пуштав, а и никад не сум се пуштал кога сум бил со некое девојче што не го сакам али пак не сум погледнувал други
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  15. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    @stojceto
    Не биди толку напорен зошто стануваш одбивен
    Направи некој убав гест, купи и цвеќе и стави некоја порака и не ја барај, делувај незаинтересирано-збуни ја
    Ако те побара во иднина-твоја е, ако не-животот продолжува..:emo:
     
  16. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Nisto,ako pravis nes da te saka nema da te saka vistinski nego ke te saka samo zaradi toa sto go pravis i na kraj ke te otkaci.Ljubovta e custvo sto nemozes da go opises,so sila ubavina ne biduva
     
    На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Бифшиoт јa прaктикувaше oвaa тaктикa. Нa секoе искaчaње милкa oреo/лешници/млечнa итн итн... Ми фaлaт тие денoви. :lol: И секaкo oвa беше нa пoчетoк oд сoстaнoкoт, пoнaтaму имaше уште блaгo (пaлaчинки, крoфни, слaдoлед, oвoшнa сaлaтa). Срцкa е чoвекoт. :wasntme: Буквaлнo сaмo еднa oригaми кoцкa кoјa се претвaрa вo ружичкa oд негo имaм кaкo пoдaрoк и спoмен oд нaшaтa врскa, другo се беше хрaнa. :D

    Oвa е и нaједнoстaвниoт и нaјефективниoт нaчин дa јa oсвoиш девoјкaтa штo јa сaкaш (секaкo, aкo тaa е чoкoхoличaр).
     
    На veren и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
  18. Luckyman

    Luckyman Нов член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Значи вака....имам 18години се викам Никола и сум заљубен до уши во девојче се знаеме веке подолг период и се гледаме скоро секоа ден се смее кога ке ме види и се поздравуваме,разговараме но на фејс е сосема друга личност некогаш и знае да ме оставе на сеен и да се ваде на различни начини таа знае дека а сакам но засега не ми возвракја на љубовта мн сум затрескан барам помош да ми кажете како да и го освоам срцето да биде моја ви благодарам однапред
     
  19. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Не можеш да натераш некого да те засака..... тоа може да се случи сосема спонтано, биди покрај неа секогаш кога и требаш, најпрво стани нејзин другар, па и најдобар другар, посветии внимание, за да засакаш некого треба долг период да го знаеш ( не зборувам за заљубеност), ако станеш нејзин другар и ако бидеш покрај неа, ќе свати таа дека вредиш.... и така може да се роди љубов :)
     
  20. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Looks like you're not such a lucky man :D
     
    На Momichka, mula, realGirl и 8 други им се допаѓа ова.