1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да направам за да ми прости?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од princess5, 21 септември 2013.

 1. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Иако уште сме заедно постојат некои нешта што неможе да ми ги прости а и искрено се разочарав и го разочарав...
  Ке почнам од почеток кога најмногу ми требаше подршка тој ме гушна како никогаш досега но немав сила да му возвратам со што после многу време кога ми се случи нешто ко да ми се урна светот тој ми призна дека никогаш нема да заборави за тоа кога ме гушнал а јас сум се тргнала... и ме гушна но ко од обврска а не за да се почуствувам подобро што сите ги разочарав и не положив иако бев спремна на испитот...
  но толку нешта се искомплицираа што неможев да останам сконцентрирана и бидна што бидна но тој ја изгуби довербата во мене со 1 глупост од мојата љубомора за која сега се каам а сакав сама да му признаам по полагањето но ете сега нема назад сега веке е доцна за се... Се глеаме и слушаме но чуствувам дека не е ко порано Сега што да направам за да ми прости за тоа??????? :( ни самата не бев свесна дека со тоа сум го повредила а не сум ни посакала да го повредам никогаш :( :(
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Што да ти прости?
  Јас не те разбрав?
  Те гушнал си се тргнала, големата работа (ако тоа е проблемот)
  Не си го положила испитот каков и да е пак големата работа.
  Не се притресувај за секоја ситница, ниту пак тебе треба да ти се лути некој за секаква ситница, јас мислев си изневерила или нешто слично оно тоа било.
  Или јас не ти ја разбрав поентата?
   
  На joana18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  8.655
  Пол:
  Женски
  Pricess,си била ранлива во тој момент и секоја реакција е нормална.Tи ништо лошо не си направила,а испитот ќе се положи како и да е ,тоа си е твоја обврска не на дечко ти и за ситници не се разочарувај,ниту дозволувај вака да ти се понаша,ако си му се извинила тогаш треба тоа да го прифати он и готово!
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Разговарај најотворено и кажи му што толку те мачи.
   
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.357
  Допаѓања:
  8.478

  И јас не разбрав баш.. :?:
   
 6. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Не сум го изневерила! не сум ни помислила туку последниот испит го паднав и кога ми требаше искрено само една прегратка тој ме гушна само онака и ми кажа дека сум го повредила тогаш кога искрено ме гушнал и се тргнав искрено се секавам на цела ситуација и не мислев дека така ке го повредам но сега откако го паднав последниот испит како да ги разочарав сите иако најмногу се разочарав себе... Некако се опоравувам и си реков сега следен пат ке се спремам повеке но ме боли тоа што тој ми потенцираше дека никогаш немало веке да ме гушне ко тогаш зш со тоа што се отргнав од него тој се повредил бе...као мене се лесно да ми било.. :( денес се видовме и разговаравме на кратко демек учи спремај се важно е да положиш ок јас тоа и сама си го знам но моментот на ,,и да изгорам неможам да заборавам,, некако индиректно ко да ме потсетува дека сум го повредила ко демек мене ми е сеедно што го слушам тоа бе...па да го изневерев мислам немаше така да се осекам иако можеби и стварно не било фер од мене таква реакција и се разочара и што паднав но што да правам??? човек сум...
   
 7. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Епа дечкото направил од мува магарец |( .
  Бил тука, видел колку ти е тешко,толкави љутки за ништо.
  Не се секирај, он тебе нема што да ти простува, тоа било момент кога не си знаела кај ти е главата, па на тоа ли си требала да мислиш?

  Сконцентрирај се на учењето и не се замарај многу, со тек на време ќе помине колку и да го погодила толку ситна работа.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  47.976
  Пол:
  Женски
  А да му објасниш дека таков ти бил беден денот и дека не си го напраила тоа нарочно. И јас сесијава паднав еден испит и ради тоа цела недела муабет не ми се праеше со никој а не па со него да се гушкам. И сам ми има кажано-Едвај чекам да ти заврши сесијава пошо не се трпиш ,постојано си нервозна ама па од друга страна има разбирање за мене и не ми го зима за зло моето понашање.

  Не знам што па толку дечко ти напраил драма што не си му возвратила со иста доза на нежност. Едноставно си била нервозна,не ти бил денот и си изреагирала така. Сите имаме лоши денови.Ако за секоја таква ситница се љутиме и го креваме носот кај ке ни е крајот...
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Сега искрено и само на испитот мислам зш ке полагам во продолжена сесија па можеби и конечно ке кажам крај на факсот и денес низмуабет му го кажав и нему као најбино ми е факсот а за што се ти се лутиш као може да почека ако сакаш ако не тоа е... и некако ко да му се допадна тоа што сепак мислам на испитот а не да се објаснуваме напнуваме за глупости СЕГА кога најважно е да дипломирам...
  Дури и почнувам да помислувам ко да ме ,,избегнува,, за да сум учела но понекогаш неговите зборови толку прават да се осетам виновно за нешто што и јас не бев свесна но што да правам кога времето не се врака... Се надевам дека по полагањето ке се ,,објасниме,, и средиме :/
  Tnx ;)
   
 10. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Е ајде де.. што е најтрагично и сам приметуваше и викаше леле ама си напната пред полагање не те напнувам повеке и на крајот кога паднав и стварно ми требаше 1утешителна реченица или нешто тој ме гушна и ми вика нема никогаш да ти го заборавам моментот кога те гушнав а не ми возврати.... ццц Ееех машки бе...ако наумил нешш да каже ке го каже па макар и кога нетреба.. ама некако го преживеав викендов и се вракам во нормала зш морам да положам...
   
 11. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Samo da vi kazam deka pomina ispitot i poloziiiv :)
   
 12. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Е веке нема што да се прави за да ми прости кога од денес е краај ! :(
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  8.655
  Пол:
  Женски
  Зошто,што се случи :( Aко е за истите работи,тогаш незнам што да речам,глупаво е
   
 14. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Не баш не е за исто... имавме банална караница за планиранје наденот за мојот роденден за е слободен као има време ова она... а треба да каже однапред да за може да му најдат замена ако му се падне да е на работа...и пререкување од негова страна како помалку сме имале односи како побитен бил разговорот дрн дрн и јас кога се спотиставив дека не е така (што стварно не е) почна кавгата до момент као ок дојди да разговараме и јас му го однесов и ланчето кое ми го подари што знам дека е глупаво но му имав речено дека ако се пукаме несакам да е кај мене зс во лутина ке го скинам и ЈА СПУКАВМЕ и као ае смири се ке разговараме утре јас му реков или ве4ер или никогаш и дефинитивно е крај сега веке 24h како нити ме се слушнале нити пишале н о ЛУТ ми е а иако можеби и малку претерав но ми се смачи од пререкување и карање као на шала ме прави љубоморна и пукнав и кажав и што треба и што не а веке ми фали но ИНАЕТ од кој не тој ни јас не би попуштиле но очекував бар повик ...наредна недела ми е родненден и сега депресии.. ко се да настана ради тоа... нз ни сама но не сечуствувам дека треба нешто да ми прости но ми фалиииии
   
 15. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  8.655
  Пол:
  Женски
  Tи си му рекла навреме за да се ослободи за твојот роденден или не?И како може да ти префрли дека ти е поважно разговор од односи :^) ?Cпоред мене,ти не си му згрешила ,тој тебе те окривува за да се оправда,што и да е причината што така те испровоцирал незнам но не си ти виновна воопшто.Tоа како што рече ти,е баш банално.Подобро остави тој да те побара,знам дека ти е тешко но тој би требало да ти се извини не ти на него.
   
 16. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски

  Незнам зошто но имав чуство дека ке ја спукаме за нешто пред роденденот само незнаев кога зш последнава недела дена јас у пмс и се веке ми е некако незнам неможам туку така да поминам туку си ги ставам при срце работиве што можеби и не требаше така да изреагирам као еве ти го и ланчето и се но ми пукна филм значи пред некој ден убаво му објаснив дека е напнат периодов и ни треба малце физичка одалеченост дека подобро е да го слушнам и да ми недостига додека се средиме и као ок ме разбра не поминаа 2 дена и одма пререкување Јас не сум сакала И се напнав као ајде бе да не праиме муабет ке ти се јавам само да ти ре4ам те чекам да дојдеш за да иамме односи ... и тоа не му се допадна зш грдо звучи а што мене убаво да не ми звучи да ми каже не сум го посакувала??? ц ц ц и не ми се верува како го држи срце да не зазвони денес ( знам дека е и дома напнат но што сум јас виновна ? ) Секогаш јас да сватам а кога треба тој да ме свати некако не е така? Епа стварно незнам иако ми има кажано дека ако јас ставам крај тој нема да ме побара.. и сега јас го посакав крајот Но зарем толку брзу му се сменија чуствата? толку ли брзо заборави дека секогаш за некој датум повод и слично си го посветуваме буквално цел ден??? толку ми те мизерно што незнам што е во неговата глава сега но ако до роденденот не се јави дефинитивно морам да го заборавам и да фрлам 2год врска (со секојдневно и гледање и слушанје скоро.. и да биде иронијата најголема ја спукавме баш на ист датум)
   
 17. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  8.655
  Пол:
  Женски
  Во вистинската љубов има трпение и разбирање кај двајцата партнери.Истиот датум е веројатно чиста случајност,она што ми падна во очи како тој ти рекол ако ставиш крај-готово е .Многу глупаво однесување и толкување ,но ти убаво си му рекла зар главен муабет е тоа само за секс и ајде решена работа.Kако што ти кажав и претходно,тој само барал изговор за да прекинете и тебе да те обвини.Tебе не те оправдувам за ланчето,но нормално е што така си изреагирала,ти се собирал гневот доста време така ми се чини и на крај пукнало.Чувствата не може наеднаш да снема,особено ако се силни ,и пред се тој требало да поработи на тоа да се средат работите меѓу вас,но ете очигледно варијантата да раскинете повеќе му одговарала и те испровоцирал и за муабетот за сексот и општо за се што рече,оти нема ниту најмалку смисла да се скарате баш на твојот роденден и баш пред годишнината.Жалам ама човек што е вљубен така не би постапил,па не сте мали деца кои за банални работи би се скарале .
  Ти почекај да видиш дали воопшто ќе те побара,а ако не се јави ниту за роденден,ниту за годишнината,дефинитивно е крај.
   
 18. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Ланчето сепак остана кај мене но не го носам не ни сакам иако знам дека беше глупаво но несакав да биде во право дека ако се налутам дека ке го скинам.. инаку ми со собираше за секоја ситницавеке неможев пукнав... се чудам што претходно кога спукавме од кога почнаа као кавги и му ги објаснив работите тој баш као збореше да не се напнувам да не испадне дека ке се скараме за роденденот... до ден пред да ја спукаме као секој ден јас слушав колку он ме сака и посакува и се воопшто не делуваше дека и он го сака тоа... но и кога му реков крај тој ме потсети на тоа дека ако јас го ставам тогаш нема да ,,ме моли,, туку ке го прифати иако може нема да му е сеедно.. но незнам денес премногу мислам на него и на тоа да се обидам да сватам но неиде... :(
   
 19. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  8.655
  Пол:
  Женски
  Tој манипулира и го прави тоа добро,како што кажав во љубовта нема гордост и ти ништо не си му згрешила ,ти како може да го разбираш а тој тебе не?Секогаш кога му одиш по ќеиф повеќе го издигнуваш над себеси.Грешката е што си му се правдала кога сте се карале,само негледам причина за та штом се сакате и двајцата.Се надевам дека грешам но пак ќе кажам намерно предизвикал кавга за да раскинете.
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.922
  Допаѓања:
  34.367
  Пол:
  Женски
  Крајот ке каже иако ми е мака но ако не се јави до сабота кога ми е и роденден дефинитивно ке се сложам дека намерно го ,,предизвикал,,моментот за да пукнам и посакам крај иако го сакам ама па мака ми е да се осекам некако ,,неразбрано,, а јас да можам да разберам се па и јас сум човек... иако искрено повеке тој докажувал дека ме сакал отколку јас сепак сега веке се прашувам и колку тоа е вистински ако е тогаш ке ме побара а ако не е тогаш ок ке си тераме инает и гордост ке ме боли (незнам до кога но валјда некогаш ке помине.. ) иако стварно сум разочарана од него и моментот што стварно намерно или не ми го уништи роденденот...