1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да направам или што би направиле?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Soncko, 5 декември 2009.

  1. Cabala6

    Cabala6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    da ti kazam soncko nesho iskreno..ostaj go i gotovo..stv e teshko i se ama prvin staj se vo pozicija na zena mu..malce e glupavo ..i da znaesh maskite lazat mn dobro i solzi i placenje mozda i da mu e teshko vistinski ama sepak..brak e seriozna rabota trebalo malce da razmisli pred da se ozeni so saka i kako saka..a ne sea otkako se zemal..najdi si drug kolku i da e teshko.. :? ..razdeli se od nego na nekoj period..veruvaj ke prebolish se..so malce pomosh od drugite ke pomine se..
     
  2. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
     
  3. Cabala6

    Cabala6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    ако вистински сака да прекине се може и тоа како..ама психата на чоекот е сложена работа..мислиш едно правиш друго тоа е..ниту те знам ниту го знам него ама искрен совет отвори ги очите и размисли за последиците пред да направиш било што..
     
  4. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Ok fala sepak, i da sakam da sum so nego, no ne po sekoja cena i veruvaj deka imam dostoinstvo, a za toa deka sum svoja koga sum so nego po se izgleda ne se razbravme, ama nema veze. I veruvaj deka koga izgubiv nekoj sto ne mozam nikako da go vratam zatoa sto ne e veke na ovoj svet, i koga go pominav toj period i prodolziv kako navidum nisto da ne se slucilo, ottogas ne se vrzuvam veke i ne ocekuvam premnogu, i znam deka mozam i bez ovoj momak:)
     
  5. secret

    secret Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    Soncko jas ne ti sudam bidejki ne sum kompetentna zatoa sto sum vo takva situacija koja sega stana poinakva no drugite od strana na toa gledaat taka zatoa ti rekov deka ne treba da se trudis da mu objasnis na nekoj koj nikogas nema da te svati.
     
  6. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15

    Fala secret na poddrskata i razbiranjeto :) ne e ednostavno i lesno, ama sekako deka moze da se prezivee:) Toa e ljubovta ne bira vreme, mesto i prostor:)
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    мој совет е да прекинеш контакт со тој човек бидејќи тој е во брак а ти не си таа што треба да му го уништи бракот безразлика дали тој ја сакал својата сопруга или не!!!!

    и не заборавај тркалото се врти можеш и ти да се најдеш во иста вакава ситуација и бракот пополека да ти пропаѓа уште на почеток(не дај боже скраја да е)
     
  8. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Штом толку многу размислуваш за своите постапки и за жена му, тогаш навистина си добра личност. Лесно е да да се соли памет и да се кажува што е најправилно. Но некогаш во животот правилното не е и најдоброто.

    Те поддржувам да се тргнеш за некое време од него. Ама за тоа време тој да реши што сака да прави во својот живот, додека нивниот брак не стане посериозен и да имаат дете.

    Мое мислење е дека тој е еден од оние типови кои живеат за своите родители и за околните и се плашат да го прават она што го сакаат за да не бидат осудувани. Но тоа што го прави во моментов е многу полошо - поради него страдаат 2 жени.
    Не е во ред да седи на две столици. Кажи му да избере. Крајно време е...
     
  9. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15

    Se soglasuvam so tvoeto mislenje posebno so delot vo koj go opisuvas nego:))) INace jas se trgnav i ne mu vrsam pritisok, ama ic, toa sto morame da komunicirame e povrzano so rabota i eve veke 2 nedeli ne se gledame i ne sme pravele muabet za nas, se pravime muabet za rabota i za toa sto dr ni se slucuva vo zivotot, toj se zali za problemite doma, jas spodeluvam nekoi dr nesta. Toa e sorabotuvame i ne mozeme, a i ne smeeme da ne komunicirame koga rabotata e vo prasanja, a ne mozeme ni naednas da pocneme da se odnesuvame kako voopsto da ne se znaeme. Kako i da e ne sakam da bidam povredena, a sum, ama sama sum kriva za toa, i ne sakam nikoj da bide povreden, ne sakam da ja ostavi zena mu radi mene, tuku radi sebe, zatoa sto veruvajte ne e sreken. Ne sakam i taa da bide povredena i ne i posakuvam loso, samo sakam toj da e sreken i ako toa znaci da bide so nea, mu posakuvam se najdobro, a ako resi da prekine, togas mozeme da razgovarame za nas i da mislime na dr nesta.

    Fala za poddrskata i kako i da e, toj definitivno mora da se resi:)
     
  10. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    Pozdrav do Soncko!
    Jas mislam deka ne postoi covek koj ne se nasol vo situacija vo koja ke go izneveri partnerot,bez razlika dali se raboti za decko ili soprug.Za mene neverstvoto e neverstvo isto i vo dvata slucai samo sto vo brakot posledicite se pogolemi.Sum se nasla vo takva situacija i znam kolku e tesko da mu odolees na iskusenieto.Bev vo vrska 6 godini so mojot soprug koga se pojavi drug decko vo mojot zivot vo cie prisustvo gubev zdiv,mi se tresea nozete,edvaj zboruvav....No i pokraj seto toa si ostanav dosledna na samata sebe i ne potpadnav na iskusenieto.Gorda sum na toa a toj covek isto taka nikogas nema da go zaboravam zatoa sto posle meseci 2-3 insistiranje na kraj svati deka nema sansi da se sluci nisto i se otkaza...Ima edna pogovorka koja veli"Mazot nikogas nema da ja zaboravi devojkata koja ne mozel da ja ima,a zenata mazot koj mozela da go ima no go odbila"...
    Jas ja pozdravuvam tvojata odluka i se nadevam deka rabotite ke se sredat onaka kako sto treba.A i cuvaj se od negovite slatki lagi....
     
  11. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65
    [quote="Lilit"]Ааа знаев дека ќе ви дојде Здравкова и ќе ве распердаши! :lol:[/quote]



    Pozdrav Lilit!
    Mislam deka malce se druzevme vo temata za Bracni neverstva"Ne mi e voopsto namerata nikogo da navredam a uste pomalku da go nametnam moeto mislenje kako najprifatlivo.Toa sto go kazuvam vo forumite go mislam a i se trudam da go primenam vo mojot zivot...I nemoj tolku da gi zasmejuvas lugeto kako Sikret na primer...
     
  12. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65


    Pozdrav Sikret!
    mislam deka tvojata mladost zboruva.Site znaeme deka srceto odlucuva,no Bog ni dal i razum za da mozeme vo odredeni situacii da doneseme pravilna odluka.Se nadevam deka si dobra i da go drzis praviot pat vo zivotot.I jas sum pravela mnogu greski dodeka sum bila 18 godini i nie postarite gresime nikoj ne e bezgresen no ima razlika od grev do grev...
     
  13. zdravkova

    zdravkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    65

    Pozdrav i do tebe Megik!
    Jas sum mnogu srekna koga gledam deka lugeto se smeat.Prodolzi da se smees ida bides pozitivna ama znaes kako vikaat"Koj posleden se smee najslatko se smee"
     
  14. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Pozz Zravkova!!

    Mnogu ti e dobra pogovorkava!!! A vo odnos na mojava situacija, lele veke ne znam sto so sebe. Mi se javi pred nekoj den da mi kaze deka ke se razveduva, ah kolku me fati panika deka e radi mene i ne sakav da go napravi toa, ako jas sum pricinata. Mu rekov dobro da si razmisli za se! Ne znam sto da recam veke i dali mozam da mu veruvam, vo pravo si deka mozebi se toa negovi slatki lagi, znam samo deka e mn nesreken i deka toj e toj koj mora da donese prava odluka kako ke odi ponataka, odnosno dali ke bide so nea, ili so mene. Znam samo deka mora da se resi dodeka ne e predocna i dodeka nema deca, zasto jas ne sakam da se mesam i ne planiram da rasturam semejstva i deca da stradaat. Veruvajte ako dete dojde na pat, nema da me v idi uste ednas vo zivotot:)

    Pozz do site sto gi spodeluvaat svoite mislenja ovde:)
     
  15. sun

    sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    soncko izvini sto ke bidam iskrena, duri i gruba ama mislam deka tokmu za toa i postoi forumov. mislam deka voopsto ne si iskrena, tuku deka si lazga i podmolna..procitav se vo eden zdiv i sigurna sum deka ti bi napravila se za da bides so nego i deka voopsto ne ti e gajle za zena mu ili za bilo koj drug, tebe ti e vazno da bides so nego..ne te razbiram kako sakas da se odalecis od nego a se uste razgovarate ne za vas,ama za dr raboti, sakas da se odaelcite ama se slusate na tel ..te molam.. ;) pa ova se samo lagi..mozebi gresam,ama..znaes koga jas resiv da se odalecam od eden decko prvo nesto sto napraviv e go izbrisav od site kontakti i ne se obiduvav da go utesam koga mu bese tesko :) ova go naglasuvam zatoa sto ti sama kazuvas deka pravis taka i ne se vadi deka zaedno rabotite..te molam da ne se navreduvas, ne mi e toa celta..jas sum samo iskrena pozz
     
  16. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    Ne znam sto da kazam,osven deka treba da se najdes vo takva situacija,za da razberes kako e.Jas najmnogu od se mrazev licnosti koi sto se mesaat vo necija vrska,a na krajot nekako se najdov vo takva situacija.Za sreka se trgnav na vreme,pred da napravime nesto za sto ke se kaam cel zivot,ama samo jas si znam kolku mi bese tesko,i kolku uste mi e tesko.Vo sekoj slucaj,toj e najgolemiot vinovnik,zasto ne se odlucil na vreme i sto ne e dovolno maz da se sooci so sviote odluki.Zatoa stradas i ti i negovata zena,mozebi i on,ama za toa sam si e kriv.Mislam deka jas najmnogu te razbiram,i ne se soglasuvam so toa deka ti namerno se gledas so nego i deka dlaboko vo sebe posakuvas toj da se razvede... Mislam,normalno e da sakas da bides so toj sto go sakas,ama vo vakov slucaj ne e ednostavno.Sepak,najdobro ke bide da prekines sekakov kontakt so nego,a ako toj odluci deka saka da se razvede,neka bide zatoa sto poveke ne saka da bide so zena mu,bez razlika da li ke bide so tebe ili ne,a ne ti da mu bides rezerva,za da ne ostane sam.Pozz i se nadevam deka se ke se resi,i kaj tebe i kaj mene,na najdobar mozen nacin.
     
  17. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Sun, fala ti na mislenjeto, ama moram da ti priznam deka se lazes deka ne sum iksrena, Znaci ne sakam po sekoja cena da bidam so nego i ne e deka nie se slusame na tel, ednostavno rabotata e takva sto sorabotuvame i sto ima denovi koga se gledame pocesto, ima denovi koga voopsto ne se gledame i ne se slusame i nema sorabotka na rabota, a za toa sto mi se javi da mi kaze deka se razveduva, mi se javi zatoa sto sakal toa so mene da go spodeli, i pak veruvaj jas sum taa koja so site sili go ubeduva da ne izbrzuva i ako me prasas kako e sega, ke ti kazam deka me poslusal i deka se obiduva da proba povtorno so nea. Ne sakam kako sto rekov da bidam so nego kako vtora, no ne ni baram od nego da ja ostavi zena mu za da bide so mene. Kako sto i prethodno spomnav ako dobro si procitala, ako se razvede togas mozeme da zboruvame za nas, a vo odnos da gi prekinam kontaktite so nego ne e vozmozno zatoa sto nasite firm i sorabotuvaat i ne moze toa tuku taka da prekine sorabotkata zasto ke se odrazi i na biznisot. Kako i da e toa e tvoeto mislenje, a moeto e toa sto go kazav, ne se opravduvam i ne baram da me tesite deka se ke bide kako sto treba i deka toj me saka i ova i ona. Jas sum realna i znam sto jas custuvam, za nego ne sum sigurna i zatoa ne se trudam da bidam so nego, zasto da bev ubedena deka me saka, mozebi ke nastojuvav da bevme zaedno, ama zatoa sto ne sum, ostavam rabotite sami da se slucuvaat. Znam deka saka da bide so mene i deka pominavme ubavo vreme zaedno, ama deka bi uspeale ne sum sigurna i rekov zaradi toa ne sakam da nastojuvam nisto i da napinjam da se razvede, ako se razvede zdrravje, ama toa mora da go resi sam. Jas sum isrkrena i na forumov i kon sebe i kon nego, toj toa go znae i go ceni toa dobro, ako ne toa e negovo.
    Pozz do tebe

    I jas se slagam so ova mislenje i milo mi e sto i nekoj drug misli kako mene iako ne mi e milo sto i ti si se nasla vo slicna situacija, ama znam deka me razbiras i znam deka znaes kolku mi e tesko:)
     
  18. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Pa ostavi go samiot mora da sfati i da odluci sto saka i so koja saka da bide iako sea ne mu e lesno da ja ostavi bidejki veke se ozenil so nea ti samo kazi mu kako se osekas i daj mu vreme on da si gi sredi rabotite... ako te saka ke naprai se pak da bide so tebe
     
  19. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15

    Veruvaj capriorn93 toa i go napraviv, go ostaviv:) i nema vrakanje, ako resi da bide so mene neka me pobara ako ne e docna, ako ne neka pravi sto saka, jas mu kazav kako se custvuvam i toj to amn dobro go znae, ako mu znaci toa nesto, ok, ako ne pak ok! Jas ke najdam nekoj sto me zasluzuva, a ako toj resi da ostane so nea, moze i zasluzuva da bide pod kotrola i vo okovi:)

    Fala ti sepak na mislenjeto:)
     
  20. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    прво, не малку луѓе откажале свадби во последен момент така да ова не држи вода

    второ, што очекуваш? млада сопруга дома го чека, а тој ака со којзнае кого? ти не би го правела истото кога би бил твој сопруг во прашање?