1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога вашиот партнер има проблем

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од soledad, 17 декември 2009.

  1. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    mojot decko mi e se vo zivotot semejstvoto i toj mi se najvazni , toj e edinstvenoto nesto sto me pravi srekna samo sto ke pomislam na nego premnogu mi znaci za nego bi napravila se sakam da e toj sekogas sreken i nasmean ama sega ima problemi i e tazen i iznerviran a jas ne znam kako da mu pomognam i mnogu mi e tesko ;( nemam na koj da mu kazam zatoa sto i ne sakam da kazam na nikoj i zatoa go napisav ova ovde mnogu mi e tesko za nego sto pominuva niz los period i tezok i postojano mislam na nego i se molam se da bidi kako sto treba a drugo ne znam sto da napravam :?: :?:
     
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Ako se znae problemot i korenot od kaj sto poteknuva ,ke se najde i resenie.
    Ne pisuvas sto e problemot ,pa nikoj nemoze da znae kako da ponudi pomos.
    Ako mislis deka treba da znaeme i da pomogneme,kazi pa ke se obideme..
    POz.Pisi ni!
     
  3. Elena.K07

    Elena.K07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    i jas go imav istiot problem. Mnogu mi bese tesko so e tazen, a uste potesko mi bese sto nemozam da mu pomognam. Probaj barem koga ke bide so tebe, koga ste izlezeni da go ottrgnes od losite misli...a kako ke go napravis toa....idete na vecera, na kafe...i ti pritoa bidi celo vreme raspoloznea,pozitivna,prasuvaj go za drugi raboti,prisetete se na nekoj ubav zaednicki moment...se samo za da ne misli na problemot P.S. samo nemoj mnogu da zabeguvas, da ne si pomisli...mene mi e tesko a na ovaa do smeenje i e dojdeno...pozz ;)
     
  4. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    fala mnogu ke probam da napravam taka sega mi e malku podobro pregje mi bese mnogu tesko i zatoa morav da se iskazam nekomu a i nego go gledam malku e posmiren pa so vreme ke pomine se
     
  5. Devojki i jas imam slicen problem. Decko mi e isto taka vo edna mnogu neprijatna situacija, tesko mu e no drug e problemot kaj nas. On nisto ne saka da pravi, nesaka da izleguva, doma e po cel den na kompjuter a mene toa me izluduva. Se raspravame mnogu zasto toj se odnesuva kako nisto da ne mu e bitno. Jas mnogu sakam da mu pomognam no ednostavno ne mi dozvoluva. Neznam sto da pravam, koga ke se ispokarame kako se da pravi da raskineme a me obvinuva deka jas sum kriva i postojano "go zamaram". Navistina neznam sto da pravam, sakam da mu pomognam i tesko mi e sto mu se slucuvaat nekoi raboti, no ednostavno nemozam nikako. Sto bi pravele vie na moe mesto? Pozz***
     
  6. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    ne ocajuvaj sekoj vo zivotot zapaga vo iskusenie i ima problemi na sekoj od nas ni se slucilo da bideme tazni nezadovolni od nesto no sepak ne treba da gi oteznuvame rabotite mnogu .. ke mu pomine ako veke znaes vo sto e problemot dadi mu sovet deke se ke pomine doklku ne saka da ti kaze vo sto e problemot nastojuvaj i daj mu podrska deka ke mu pomognes za sto i da se raboti samo dobar razgovor i se ke bide vo red so sreka
     
  7. Znam vo sto e problemot, zapoznaena sum so se, no toj nesaka da mu se pomogne. Mene jasno mi e dokolku bi izlegle nekade, bi setale ili ednostavno bi bile zaedno nema da razmisluva tolku na problemot, no toj samiot se zatvara doma, nesaka da izleguvame, nisto ne pravi. I strasno mnogu me nervira sto celo vreme zbori demek ne izleguvame i ne se gledame sega radi taa situacija, no i koga nema nikakov problem toj postojano saka da sme doma, retko izleguvame i toa na kafe ponekogas. Diskoteki, klubovi... toa e zabranet poim. Neznam kako da se postavam poveke, mozebi i jas gresam vo nekoi postapki no stvarno neznam sto da pravam. Ne mi e dovolno samo da mi kaze ako sakas da ides po diskoteki idi so drugarkite. Zasto mi e togas on decko? Za da sedime po doma? Vi se slucuva li i na vas istoto i ve molam kazete mi kako da se postavam, zasto nesakam da go izgubam no sakam rabotite da se promenat. Pozz***
     
  8. lili22

    lili22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    znaci celosno se pronajdov vo ova sto go napisala pwincess vo ista situacija sum ke poludam...probav na sekoj nacin ali se e djabe...ne mozam veke ni da se trudam...:(:(:(
     
  9. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Pwinces бе, да не се токми момаков да те бара за жена :D
     
  10. Neznam sto se tokmi da pravi ali izgleda se tokmi 7 godini :(
     
  11. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    pa sepak toa se slucuva skoro sekade sto poveke ste zaedno nego ne mu e interesno po klubovi ne e slucajot samo kaj tebe i mene mi se slucuva poveke saka doma otkolku vo diskoteka.koga i da se planira da se izleze vo diskoteka ne ilzeguva nisto od toa zatoa ne razocaruvaj se so toa i ne opteretuvaj se....
     
  12. Uffff ke zbesnam :evil: osobeno poradi toa sto porano postojano izleguvav no otkako sum so nego toa e promeneto. No gledam ne sum edinstvena so ovoj problem :P Fala vi devojki vo sekoj slucaj, ednostavno morav da si ja kazam makata. Ufff mi se izlaga... :roll:
     
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    и јас имав некој сличен проблем со дечкото едноставно со мое друштво кафичи дискотеки не доаѓаше во предвид,само кај него кај мене до кај негов другар.......арно ама еднаш се собравме мое и негово друштво по иницијатива на моја другарка и директ во дискотека......е од тогаш секој викенд сме во кафичи или дискотеки и со мое и со негово друштво :D
     
  14. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ah za toa izleguvanje sto problemi imavme! :evil: eden period i decko mi ne sakase da izleguvame po doma sedevme, a mene ne da mi se izleguvase ma mi se placese :D i edna vecer taka se iznervirav sto mu se iznavikav(duri i rab sto ne terbase moze i da gi recam) i pocnav da go zapostavuvam (glumev) :D i toj sfati deka stvarno ne e vo red toa sto go pravese i pocnavme da izleguvame :) ama ne sekogas koga sakase toj. namerno koga sakase mn da ispadne ostanuvavme doma zasto jas taka sakav :) edna blaga kazna mu prirediv :roll: probaj taka malku na ignore pa moze i kaj tebe ke uspee.
     
    На dan4eto му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Zaljubena,би било добро да му пружиш поддршка на партнерот да знае дека те има и во добро и во зло,но никако не е добро да се затвора дома.Tреба да се обидеш со некое изненадување,нешто да го израдува и патем да си поразговарате да се отвори да ти каже што го мачи.
     
    На zaljubena18 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139

    Не е таков тип од излегување по дискотеки.. а јас спротивно пред да се запознаеме значит немаше забава а јас да не бидам таму.. џабе е,имаме разговарано и ми вика оди со другарки.. ама не е то то ... со него и со другарки.. а е и многу љубоморен, тоа го кажува со пола уста..секогаш кога разговараме на таа тема се караме.. нема фајде од ништо :@
     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Aко,морате да ги надминете несогласувањата.Aко можеш да му помогнеш да си го реши проблемот ок а за излегување мора да направите компромис не може он во еден свет да живее ти во друг.