1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога ве замара неговата бивша?!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ludacaa, 6 јули 2010.

  1. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    вака значи.. јас и дечкоми сме скоро 11 месеци заедно и преубаво ни е значи ми дал до знаење дека сум само јас и никоја друга иако претходно имал врска од 3 години ама се гледале многу ретко ..јас сум пресрекна со имам пред се искрен дечко,уште пред да се фатиме он ми кажа дека имал долга врска и женска шо го поврдила многу итн итн ,со тек на време тоа се се смени му се јавија чуства за мене ,ај да скратам сеа значи пред два дена он беше излезен у дискотека неекоја со друптво и ја видел и неа ама не се ни поздравиле мило ми беше коа ги слуснав зборовите " бебе сакам да знаеш дека само тебе те сакам и затоа сакам да сум искрен со тебе,сакам да знаеш дека ја видов бифшата,и одма се тргнав кружев низ цела дискотетека само за да не се видиме и поздравиме ...."
    е сеа шо е проблемот она пред два месеца некако го нашла мојот број и пошна да ми се јавува мене да ме замара пробуваше да ме скара ама не и успеа :rofl: ми вика ако си толку сигурна дека ?????(имет на дечкоми) те сака ондак ке ми го даеш на тел за да му кажам нешто ...мислам со кој памет ајде нмвз помина некое време пак исто врти звони се заНЕСУВА ме замара незнам више шо да напраам денес ме разбуди од спиење ми звони ми титика ме нервира незнам како да и докажам дека дечко ми не ја сака више дека е срекен со мене ,многу филмови ми прелетале низ главава као на пр,да ја убијам хахаха мала шала..
    така да девојки ве молам кажете шо да напраам за да ја отарасам од мене едноставно ме пореметува со тоа само шо ке ми титне а не па да се јави..многу пати се имам карано со неа и веке незнам у шо е спасот.
    п.с забораив да кажам дека и дечкоми и има кажано на неа да не не замара пошо нејзиното врем завршило и тајкви ствари...

    ПОМОШ !!! фала однапред :rofl:
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Можда и не е опседната со дечко ти , м:^) . Дечко ти знае дека вака те замара и и кажал и оваа пак не се откажува ? Искочи и пред очи и прашај ја што и е проблемот , ама па не е твоја бифша туку на дечко ти . Да мењаш број ради неа нема смисла , кој фактор е нели . А да пробаш обратно ? Кога ќе ти се јави не и се дери , не и викај остаи ме на мира него како си ма , добра си ? Како муабет разбираш .. ќе се нервира уште толку и ќе и здосади . Можеш и да и титкаш :rofl: :D Зашто кога гледа дека тебе тоа ти иде на живци , нејзе тоа и дава поттик и се сити .. :)
     
  3. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    сонце живееме у различни градови,јас да ја видам сигурно ке ја срамнам со земјата :lol него многу пати и имам кажано со убаво мирно разговарано со неа и муабетот бил јас не го сакам него повеке нека е срекен со тебе мислам кој филм ми го праи дро.а али џабе е не разбира она...и треба лечење пот хитно..како и да и ја и титкам ама она незнае за доста :?:
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    а зошто да се замараш купи си ново бројче и готово!!!! :?:
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Закани и се дека ќе ја пријавиш, може ќе се уплаши :lol:
    Или земи лепни и на ѕид на фејсбук нешто во стил како не и е срам, да не замара и сл :lol: Ќе ја засрамиш пред сите иако гледам таа нема ни осет ни срам :D
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ццц..кои психопатки иам??! ]:) :D Најдобро што можеш да направиш мој совет да ја игнорираш тотално..Не и одговарај на звонење или на титкање не и возвраќај.Сама ќе види не види ќе остави да те замара.Од искуство :envy: .Она ќе биде упорна ама кога ќе види дека ти ја игнорираш нема што да прави ќе престане.Пробај ќе видиш ќе има резултати.Ти едноставно не се нервирај кулирај , не придавај никакво значење на нејзините глупости.
     
  7. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Аууууу па оваа да не се заљубила во тебе што те замара толку? :lol: Лелел на типката дефинитивно и фали нешто.Ако нема друг излез јави и се и онака пријателски прашај ја што толку ти се запнала таа тебе и што уствари сака од тебе.
     
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    може е лезбос?арно вика чика прашај ја може има нешто...штом толку ти се нфрлува? :lol:
     
  9. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Хахаха ме насмеа срцка :D :D :D . Можеш и ти да и титкаш :D :D :D . Леле значи не ми се верува какви се болни умови постојат. Очигледно девојчето не може да се помири со загубата па сака и ти лошо да се осеќаш. Не менувај број во никој случај, со тоа ќе и покажеш дека те победила. Кога ќе ти се јави пак ти фино лепо кажи и: Еве ќе излегувам со ДЕЧКО МИ... ево го ме чека... многу сме си заљубени... морам да се спремам извини немам време,ќе одам на вечера со него мора да сум special... или морам да прекинам, ми ѕвони тој на втората линија... И така други ѕинѕири минѕири...
    Ќе видиш од мака сама ќе престане да ти се јавува ;)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас на ова помислив :D :D :D
    Мада шо би се согласила со Џули. Игнорирај ја ;)
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Кога ќе ти ѕвони пак, крени и и речи и дека постојат установи за помагање на психички проблеми и лечење комплекси.
     
  12. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43

    Хахахаха се согласувам со тебе хД
     
  13. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Ало ?! Душевна болница Бардовци..да да баш вас ве очекувавме... хаахахх д*пи јааа :D :rock: и онака е издишана у паметот поремети ја уште толку...па ќе видиш дали друг пат ќе замара :rofl: а ти не се нервирај ШТО ТИ МОЖЕ?!?!? :devil:
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Погрешно. Така ќе знае дека се нервира поради нејзините досаѓања на телефон. Само тоа кажи и го. Дека ти не си должна да и ги лечиш комплексите и фрустрациите и дека постојат разни установи за помош од истите.
     
  15. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    па напишав да не се нервира..туку да се смее и да ја зеза...сигурно нема да се јавува пак за некој да ја д*пи :D
     
  16. EffyPink

    EffyPink Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    И јас имав сличен проблем, значи и покрај што и се смеевме на девојката јас и цело мое друштво упорна беше со титкањето и примитивните пораки, па морав да се соочам со неа во четири очи. Со една нормална реченица (без никакви закани) се исплаши смрт ама нели да покаже дека е храбра ми титна уште два пати и се откажа :D