Што кога ве замара неговата бивша?!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ludacaa, 6 јули 2010.

 1. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  вака значи.. јас и дечкоми сме скоро 11 месеци заедно и преубаво ни е значи ми дал до знаење дека сум само јас и никоја друга иако претходно имал врска од 3 години ама се гледале многу ретко ..јас сум пресрекна со имам пред се искрен дечко,уште пред да се фатиме он ми кажа дека имал долга врска и женска шо го поврдила многу итн итн ,со тек на време тоа се се смени му се јавија чуства за мене ,ај да скратам сеа значи пред два дена он беше излезен у дискотека неекоја со друптво и ја видел и неа ама не се ни поздравиле мило ми беше коа ги слуснав зборовите " бебе сакам да знаеш дека само тебе те сакам и затоа сакам да сум искрен со тебе,сакам да знаеш дека ја видов бифшата,и одма се тргнав кружев низ цела дискотетека само за да не се видиме и поздравиме ...."
  е сеа шо е проблемот она пред два месеца некако го нашла мојот број и пошна да ми се јавува мене да ме замара пробуваше да ме скара ама не и успеа :rofl: ми вика ако си толку сигурна дека ?????(имет на дечкоми) те сака ондак ке ми го даеш на тел за да му кажам нешто ...мислам со кој памет ајде нмвз помина некое време пак исто врти звони се заНЕСУВА ме замара незнам више шо да напраам денес ме разбуди од спиење ми звони ми титика ме нервира незнам како да и докажам дека дечко ми не ја сака више дека е срекен со мене ,многу филмови ми прелетале низ главава као на пр,да ја убијам хахаха мала шала..
  така да девојки ве молам кажете шо да напраам за да ја отарасам од мене едноставно ме пореметува со тоа само шо ке ми титне а не па да се јави..многу пати се имам карано со неа и веке незнам у шо е спасот.
  п.с забораив да кажам дека и дечкоми и има кажано на неа да не не замара пошо нејзиното врем завршило и тајкви ствари...

  ПОМОШ !!! фала однапред :rofl:
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Можда и не е опседната со дечко ти , м:^) . Дечко ти знае дека вака те замара и и кажал и оваа пак не се откажува ? Искочи и пред очи и прашај ја што и е проблемот , ама па не е твоја бифша туку на дечко ти . Да мењаш број ради неа нема смисла , кој фактор е нели . А да пробаш обратно ? Кога ќе ти се јави не и се дери , не и викај остаи ме на мира него како си ма , добра си ? Како муабет разбираш .. ќе се нервира уште толку и ќе и здосади . Можеш и да и титкаш :rofl: :D Зашто кога гледа дека тебе тоа ти иде на живци , нејзе тоа и дава поттик и се сити .. :)
   
 3. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180

  сонце живееме у различни градови,јас да ја видам сигурно ке ја срамнам со земјата :lol него многу пати и имам кажано со убаво мирно разговарано со неа и муабетот бил јас не го сакам него повеке нека е срекен со тебе мислам кој филм ми го праи дро.а али џабе е не разбира она...и треба лечење пот хитно..како и да и ја и титкам ама она незнае за доста :?:
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  а зошто да се замараш купи си ново бројче и готово!!!! :?:
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Закани и се дека ќе ја пријавиш, може ќе се уплаши :lol:
  Или земи лепни и на ѕид на фејсбук нешто во стил како не и е срам, да не замара и сл :lol: Ќе ја засрамиш пред сите иако гледам таа нема ни осет ни срам :D
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.992
  Ццц..кои психопатки иам??! ]:) :D Најдобро што можеш да направиш мој совет да ја игнорираш тотално..Не и одговарај на звонење или на титкање не и возвраќај.Сама ќе види не види ќе остави да те замара.Од искуство :envy: .Она ќе биде упорна ама кога ќе види дека ти ја игнорираш нема што да прави ќе престане.Пробај ќе видиш ќе има резултати.Ти едноставно не се нервирај кулирај , не придавај никакво значење на нејзините глупости.
   
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  95
  Аууууу па оваа да не се заљубила во тебе што те замара толку? :lol: Лелел на типката дефинитивно и фали нешто.Ако нема друг излез јави и се и онака пријателски прашај ја што толку ти се запнала таа тебе и што уствари сака од тебе.
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  може е лезбос?арно вика чика прашај ја може има нешто...штом толку ти се нфрлува? :lol:
   
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.503
  Допаѓања:
  27.086
  Пол:
  Женски
  Хахаха ме насмеа срцка :D :D :D . Можеш и ти да и титкаш :D :D :D . Леле значи не ми се верува какви се болни умови постојат. Очигледно девојчето не може да се помири со загубата па сака и ти лошо да се осеќаш. Не менувај број во никој случај, со тоа ќе и покажеш дека те победила. Кога ќе ти се јави пак ти фино лепо кажи и: Еве ќе излегувам со ДЕЧКО МИ... ево го ме чека... многу сме си заљубени... морам да се спремам извини немам време,ќе одам на вечера со него мора да сум special... или морам да прекинам, ми ѕвони тој на втората линија... И така други ѕинѕири минѕири...
  Ќе видиш од мака сама ќе престане да ти се јавува ;)
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  И јас на ова помислив :D :D :D
  Мада шо би се согласила со Џули. Игнорирај ја ;)
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Кога ќе ти ѕвони пак, крени и и речи и дека постојат установи за помагање на психички проблеми и лечење комплекси.
   
 12. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  42

  Хахахаха се согласувам со тебе хД
   
 13. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Ало ?! Душевна болница Бардовци..да да баш вас ве очекувавме... хаахахх д*пи јааа :D :rock: и онака е издишана у паметот поремети ја уште толку...па ќе видиш дали друг пат ќе замара :rofl: а ти не се нервирај ШТО ТИ МОЖЕ?!?!? :devil:
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Погрешно. Така ќе знае дека се нервира поради нејзините досаѓања на телефон. Само тоа кажи и го. Дека ти не си должна да и ги лечиш комплексите и фрустрациите и дека постојат разни установи за помош од истите.
   
 15. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  па напишав да не се нервира..туку да се смее и да ја зеза...сигурно нема да се јавува пак за некој да ја д*пи :D
   
 16. EffyPink

  EffyPink Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  11
  И јас имав сличен проблем, значи и покрај што и се смеевме на девојката јас и цело мое друштво упорна беше со титкањето и примитивните пораки, па морав да се соочам со неа во четири очи. Со една нормална реченица (без никакви закани) се исплаши смрт ама нели да покаже дека е храбра ми титна уште два пати и се откажа :D