1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечко ви гризе...?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Frosin4e, 16 јули 2010.

  1. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Се мислев дали да ја отворам темава може малку е глупаво но веке претерува !
    Па да му се сневиди не сум јаs чоколадо куче да беше немаше толку да каса и тоа не зборувам за нажно грицкане туку за она стварно касање остануваат лузни и по 2 недели :puke: па што е многу многу е и му вракам и му имам речено дека боли но не вика не ме боли мене и ај после ?
    Дај кажете како да го одвикнам и дали ви се случувало или ние сме чудаци...? ]:) извинете на сметање ама стварно незнам што да правам веке
     
  2. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Па речи му она заканувачки уште еднаш немој да си ме гризнал и налутена фаца направи и лути се уште пола сат така :D
     
    На Freak.of.nature и stilas7 им се допаѓа ова.
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Како мислиш гризе ? Стално те гризе или само кога имате секс ?
    Па ти мавај му шамари и речи му: па не се мавам себе !
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    абе на секое гледане обавезно без да ме гризне не ме пушта да си одам :( а па и заканувачки и со шамари сум пробала џабе :devil: сега размислувам да му вракам со штипење тој тоа најмногу го мразии :D па или ке се одвикне или ке има и тој модринки :P
     
  5. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Испробано ми е ова. Си имав ваков проблем со бившиот. Се почнуваше на шала ама после му стана секојдневие. Јас многу добро знам да штипам па после он шеташе по цел месец со модрици... Хихихих... :lol: :lol:
     
    На Gargamel и stilas7 им се допаѓа ова.
  6. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Не сте чудни ама ич. И мојов нон стоп е гризе не она нежно или за уста него кај стигне, едно лето одев цел изгризан по рака како да ме тепале, не можев маичка да носам, абе ти се верува дека пред се нешто треба да си дотеран среден ( матурска, апсолвентска, свадба) ја си идам изапана целата. А мене ми вика не можам да издржам ме тера вика од љубов е тоа и стварно се гушкаме он ап, па нешто друго правиме он пак ап, ено време дури отрнав па не ми излегуваа модрици. :lol: Не знам што да ти кажам да правиш да болно е ама ете мојов и ден денес 5 и пол год идеме и уште навика му е ме гризе :$
     
  7. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    vo toj slucaj stanuva "opasen"za okolinata,bi bilo pozelno da se stava korpa na ustata i obavezno vrzuvanje na lanec :lol: :P
     
    На srci, srcekrsacka, crazyinlove19 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    И мојов постојано ме гризе. Демек од љубов да ме бележел , да знаеле дека имам дечко :D
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    :D :D :D ..lele lalez so tvojov crno -siv- rozev humor :lol:
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас па имам навика да го штипам :tmi: :D Се одвикнувам зашто ств боли , осетив еднаш коа ми врати , мислам Господ го видов тогаш . Он има навика да ми ги витка ноктите , да ми го лупи лакот , понекогаш и да ми ги гризе зашто ми се долги . Многу се нервирам така , седи 2 саата праи ги средувај ги , за после за 10 сек да ми расипе нокт :D Не сте чудни ич , кај нас јас сум таа што штипе . А го гризам по уши и образи :D Нема веќе , еве гледам како реагираат тие што си трпат :( :D
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    И јас го гризам. И претерувам понекогаш и ми се жали :worried: Ај и јас ќе престанама. Или барем малку ќе намалам :lol:
     
  12. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    ако те гризе на вратот или кај и да е....испрскај се по цело тело со некој парфем или дезодоранс(повеќе горчи) за да му загорчи јакоо..верувај уште еднаш нема да му текни...но ако те гризе за устата е тогаш не знам....тогаш можиш и ти јако да го гризнеш да го здоболи убаво :lol: :lol: ако ова не ти помогни...тогаш стварно мн сака да каса чоекот и си ужива во тоа :rofl: :rofl:
     
  13. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    хехехе ме изнасмеа но не помага и ова е тоа со парфенот ке биде јака итрина :P 5 години.....?
    боже мој па ке ме изеде до тогаш... :( е мачно е да си знаете па и оваа кожава моја одма модринки се прават :devil: сношти пак истото го направи и му вратив :D ама знам дека нема да има ефект бидејки тој пак и пак ме касна колку му вракам толку повеке каса :o
     
  14. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Хмммм, ќе му речам дека сакам да му пружам оралка и така воспитно ќе го загризам, па да видам дали ќе му текне пак да гризе... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Значи, нема да му го одгризам... Само малце да го заболи, да види дека е лошо тоа. Абе како мали деца се,мора да се воспитуваат. Цццц... |(
    Немам таков проблем,за среќа, ниту сум имала.Всушност, кога ќе размислам, на почетокот се случуваше нешто слично,со тоа што одев со модар врат поради шливки, ама никогаш не ме гризел. Па морав на лето марами да носам. :drunk:
     
  15. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Еии и мене така вратот цел со заби ми беше..xD
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Фросинче .. престана ли да каса дечко ти ? :D
     
  17. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Уфф сега гледам дека не чини гризењево,инаку дечко ми е за греота,јас него го гризам така,ама ај ке пробам да поднамалам :lol:
     
  18. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Уффф јас сум таа што го научи на гризнување.Секогаш кога ке го бакнам го гризнувам на образот,на почеток тоа му одеше на нерви и многу се лутеше.Но се навикна.А се научи и тој да ме гризнува.Сега некогаш намерно не го гризнувам а тој ми вели зошто не ме гризна :D
    Но ова гризење е нежно,несакам да ми останат траги ниту мене,ниту пак на него.
     
  19. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Дечкото не ме гризне, а во случај ако ме гризне ме гриза за долната уста, и јас го гризам после, ама него повеќе го стискам,за да повеќе го боли :devil:
    И Јас повеќе го гризам, тој не ме гризе. :lol:
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mona6114

    mona6114 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ne e nisto cudno..jas i mojo decko sme zaedno dve i pol godini i na pocetokot bese mnogu miren,ama otkako pocnavme da imame seks obavezno mora da me griza,i ne nezno grizanje tuku mi ostanuvat i na mene modrici po nedela dena....probav i jas so grizanje,stipanje ama dzabe e,pa se otkazav.....