1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечко ви гризе...?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Frosin4e, 16 јули 2010.

 1. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Се мислев дали да ја отворам темава може малку е глупаво но веке претерува !
  Па да му се сневиди не сум јаs чоколадо куче да беше немаше толку да каса и тоа не зборувам за нажно грицкане туку за она стварно касање остануваат лузни и по 2 недели :puke: па што е многу многу е и му вракам и му имам речено дека боли но не вика не ме боли мене и ај после ?
  Дај кажете како да го одвикнам и дали ви се случувало или ние сме чудаци...? ]:) извинете на сметање ама стварно незнам што да правам веке
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  175
  Па речи му она заканувачки уште еднаш немој да си ме гризнал и налутена фаца направи и лути се уште пола сат така :D
   
  На Freak.of.nature и stilas7 им се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.434
  Пол:
  Женски
  Како мислиш гризе ? Стално те гризе или само кога имате секс ?
  Па ти мавај му шамари и речи му: па не се мавам себе !
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  абе на секое гледане обавезно без да ме гризне не ме пушта да си одам :( а па и заканувачки и со шамари сум пробала џабе :devil: сега размислувам да му вракам со штипење тој тоа најмногу го мразии :D па или ке се одвикне или ке има и тој модринки :P
   
 5. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Испробано ми е ова. Си имав ваков проблем со бившиот. Се почнуваше на шала ама после му стана секојдневие. Јас многу добро знам да штипам па после он шеташе по цел месец со модрици... Хихихих... :lol: :lol:
   
  На Gargamel и stilas7 им се допаѓа ова.
 6. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  376
  Не сте чудни ама ич. И мојов нон стоп е гризе не она нежно или за уста него кај стигне, едно лето одев цел изгризан по рака како да ме тепале, не можев маичка да носам, абе ти се верува дека пред се нешто треба да си дотеран среден ( матурска, апсолвентска, свадба) ја си идам изапана целата. А мене ми вика не можам да издржам ме тера вика од љубов е тоа и стварно се гушкаме он ап, па нешто друго правиме он пак ап, ено време дури отрнав па не ми излегуваа модрици. :lol: Не знам што да ти кажам да правиш да болно е ама ете мојов и ден денес 5 и пол год идеме и уште навика му е ме гризе :$
   
 7. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  vo toj slucaj stanuva "opasen"za okolinata,bi bilo pozelno da se stava korpa na ustata i obavezno vrzuvanje na lanec :lol: :P
   
  На srci, srcekrsacka, crazyinlove19 и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  И мојов постојано ме гризе. Демек од љубов да ме бележел , да знаеле дека имам дечко :D
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.039
  :D :D :D ..lele lalez so tvojov crno -siv- rozev humor :lol:
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Јас па имам навика да го штипам :tmi: :D Се одвикнувам зашто ств боли , осетив еднаш коа ми врати , мислам Господ го видов тогаш . Он има навика да ми ги витка ноктите , да ми го лупи лакот , понекогаш и да ми ги гризе зашто ми се долги . Многу се нервирам така , седи 2 саата праи ги средувај ги , за после за 10 сек да ми расипе нокт :D Не сте чудни ич , кај нас јас сум таа што штипе . А го гризам по уши и образи :D Нема веќе , еве гледам како реагираат тие што си трпат :( :D
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.634
  Допаѓања:
  59.705
  Пол:
  Женски
  И јас го гризам. И претерувам понекогаш и ми се жали :worried: Ај и јас ќе престанама. Или барем малку ќе намалам :lol:
   
 12. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  ако те гризе на вратот или кај и да е....испрскај се по цело тело со некој парфем или дезодоранс(повеќе горчи) за да му загорчи јакоо..верувај уште еднаш нема да му текни...но ако те гризе за устата е тогаш не знам....тогаш можиш и ти јако да го гризнеш да го здоболи убаво :lol: :lol: ако ова не ти помогни...тогаш стварно мн сака да каса чоекот и си ужива во тоа :rofl: :rofl:
   
 13. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  хехехе ме изнасмеа но не помага и ова е тоа со парфенот ке биде јака итрина :P 5 години.....?
  боже мој па ке ме изеде до тогаш... :( е мачно е да си знаете па и оваа кожава моја одма модринки се прават :devil: сношти пак истото го направи и му вратив :D ама знам дека нема да има ефект бидејки тој пак и пак ме касна колку му вракам толку повеке каса :o
   
 14. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  109
  Хмммм, ќе му речам дека сакам да му пружам оралка и така воспитно ќе го загризам, па да видам дали ќе му текне пак да гризе... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Значи, нема да му го одгризам... Само малце да го заболи, да види дека е лошо тоа. Абе како мали деца се,мора да се воспитуваат. Цццц... |(
  Немам таков проблем,за среќа, ниту сум имала.Всушност, кога ќе размислам, на почетокот се случуваше нешто слично,со тоа што одев со модар врат поради шливки, ама никогаш не ме гризел. Па морав на лето марами да носам. :drunk:
   
 15. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  350
  Еии и мене така вратот цел со заби ми беше..xD
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Фросинче .. престана ли да каса дечко ти ? :D
   
 17. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  236
  Уфф сега гледам дека не чини гризењево,инаку дечко ми е за греота,јас него го гризам така,ама ај ке пробам да поднамалам :lol:
   
 18. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  392
  Уффф јас сум таа што го научи на гризнување.Секогаш кога ке го бакнам го гризнувам на образот,на почеток тоа му одеше на нерви и многу се лутеше.Но се навикна.А се научи и тој да ме гризнува.Сега некогаш намерно не го гризнувам а тој ми вели зошто не ме гризна :D
  Но ова гризење е нежно,несакам да ми останат траги ниту мене,ниту пак на него.
   
 19. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  4.205
  Пол:
  Женски
  Дечкото не ме гризне, а во случај ако ме гризне ме гриза за долната уста, и јас го гризам после, ама него повеќе го стискам,за да повеќе го боли :devil:
  И Јас повеќе го гризам, тој не ме гризе. :lol:
   
  На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mona6114

  mona6114 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ne e nisto cudno..jas i mojo decko sme zaedno dve i pol godini i na pocetokot bese mnogu miren,ama otkako pocnavme da imame seks obavezno mora da me griza,i ne nezno grizanje tuku mi ostanuvat i na mene modrici po nedela dena....probav i jas so grizanje,stipanje ama dzabe e,pa se otkazav.....