1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога дечко ви гризе...?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Frosin4e, 16 јули 2010.

  1. ivo-na

    ivo-na Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    39
    Леле и мене дечко ми ме гризе, ама не така да ми остануваат модринки туку по малку само. Еднаш ме гризна малку посилно ама му се налутив, му се лутев цел ден, и од тогаш се контолира :) Често пати додека се шетаме така низ град знае да каже: Леле колку сакам да те гризнам :lol:
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Изгледа Дракула им е омилен филм :rofl:
    Шала на страна,така не се искажува љубов,можеби само некоја симпатија или одвреме навреме кога сте ептен запалени.Ако му е навика,мене повеќе типот ми делува на нападен и стварно опасен за околина. :| Ако стварно толку претерува како што опиша ти.Чувај се :)
     
  3. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Абе што ви е бе луѓе ? Опасен го направивте типот :rofl: Си сака дечкото да си гризе не е којзнае колкав проблем па за да се чува од него ;) И јас сакам да гризам...па потрудете се да не сфатите и нас :lol:
     
    На Babygirll❣️ и teddybear им се допаѓа ова.
  4. Princess88

    Princess88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    И јас порано дечкото го касав и тоа многу.. незнам така ми идесе,,, едноставно (јас сум чудак од чоек ) ама лапанјето ми е грозна работа,,, а за да се спасам од тоа ГРИЗЕВ :devil: само за да го одбегнам бакнежот!
    мој совет.. епа гризиго ти него уштее повекје од него ( да види како ти е тебе ) и милион схливки да му направис.. а следен пат кога ке помисли да те грузи толку страшно ке подразмисли дали да го стори тоа :D
     
  5. deni4kaT

    deni4kaT Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    9
    Разбирам по некое нежно грицкање, ово оно, за време на секс или милост...али да му речам да прекине и да не прекинува????? Па уште да шетам обележана ко крава?? Аааа не ќе да може !!! Дечко ми никогаш не ми предизвикал болка во ниедна форма, а најмалку физичка, али пред него сум имала еден што на тој некаков си начин, ако може да го наречам така, знаеше да ја изразува милоста или што и да е тоа. Имав таква една гооооолема модрица по целата десна страна од вратот, што неможеше ни малтер да ја покрие. Летно време, пекол надвор, се потиш, а јас со 4 слоја пудра на мене. Да не ви кажувам колку болеше и колку се срамев кога им го видов погледот на другарките. Помислија дека буквално ме јаде и дека му фали нешто. Дечкото не можеше да се одвикне од тоа, наводно неможел да се контролира бидејќи многу се возбудувал додека сме се бакнувале, и покрај заканите, драмите, не прекинуваше, ама па ради тоа јас прекинав. Ми беше страв секогаш кога требаше нели да се бакнуваме, бегав, почнав да се оладувам од него оти несакав да ми се случуваат такви работи, БОЛНИ
    Мислам дека љубовта и страста се искажуваат на друг начин, а при тоа да останеш здрава и читава
     
  6. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    хаххахаха ме има еднаш гризнато не толку јако ама пошто кожата ми е мн нежна одма ми излезе модрица што ја носев 1 недела .му падна жал и веќе нит ме гризна нит шливка ми има направено :lol:
     
  7. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Што кога дечко ви гризе...?

    а Што кога јас гризам :^)
    :lol: јас сум по гризењето, таква ми е милоста :|
     
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Хахах и јас го имам проблемов и да вратам и да вриштам џабе е...
     
  9. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    епа и ти гризиго шо му дремиш па да виде он како боли некој да го остава забите на тебе секој ден :D
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  10. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Не гризам, ама секогаш бакнежот го завршувам со еден нежен гриз :$ Ама така и ми пишува хороскопот дека близнаците бакнежот го завршуваат со нежено гризење на усните :$
     
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Е тоа сакав да кажам. Милост така искажувам јас !! Сето тоа од милост и ништо повеќе ништо помалку :!:
    Туку најдов еден сега гризи абе...ако верувате нема дел на телото каде што не сум посината..добро има еден :$ Инаку дури и во главата ме каса :^) Абе чудо !! Ама убаво ми е :!: Гризам и ме гризат :lol:
    Мх мх убавини :D
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Што кога дечко ви гризе...?

    Па и јас знам да гризам, да гребам, да штипам...
    Нема да помине туку така 100%, ќе осети како е и дека боли па друг пат нема да се осмели да ме гризне ;) .
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И мојот гризе, и јас го гризам него. :rofl:
    Така си ја искажуваме љубовта.
    Шала на страна, ако не оди со кажување, гризни го и ти него еднаш, ама силно, за да види како ти е. ;)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас гризам кога се бакнувам. Уште ако го погодам со полни усни... мх мх усните партали :D
     
    На srcekrsacka, zhap4e и lloovvee им се допаѓа ова.
  15. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.813
    Пол:
    Женски
    Дечко ми не гризе ама затоа јас гризам :D таква му е устата убава,полна и кога ќе ја начекам уф уф :P убаво ми е кога гризам, ме исполнува некако тоа :wasntme: :wasntme: :wasntme: :wasntme:
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Нити гризе нити гризам
     
  17. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Јас сум гризачот и штипачот кај нас. Некогаш го гризнувам дури душмански, па потоа ми е крајно жал ко ке му го видам фацето. И тоа јас знам да касам и по раце и нозе и стомак. Се осеќам дека претерувам и ми станува жал ама се до следното гризнување. Таква ми е милоста, јеби га.. :tmi:
     
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    На почетокот од врската многу гризев, за усните, за образ, врат, сегде, чак еднаш за јазик го гризнав му пуштив крв :devil: Али после тоа ми пројде тоа, преминавме на нешто друго :$ За љубење, го љубам сегде, многу ретко ми текнува сега да го гризнам, ми вика: Забораив више како е да ми пуштиш крв, и крвнички да ме гризнеш! Ама затоа сега он надокнадува со гризење :)


    То је све у свему. :)
     
  19. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    Што кога дечко ви гризе...?
    Хах и јас си го имав овој проблем имав огромен саат од заби на гзот :P :@ се налути зошто сум си ја гризела устата (коа се нервирам навика ми е јбг) и му кажав послем тоа дека ке му вратам ама не му кажав каде си се лутев така јас пола саат и на крај доагја да ме баци јас партали му ја направив бузата хух толку страшно го изгризав со бес што едвај ја сопре крвта :lol: :lol: :lol: :lol: ке ме убиеше :angel: ... послем ми падна малце криво срценце мое најубава уста има :( и од тогаш не му се повтори и јас мавав шамари клоци ама ништо не помагаше (и има лузна на бузата од гризењето ]:) ) онака му е тоа мало белегче за да памти каде згрешил да не му се повторува...
     
  20. badgirl12

    badgirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    15
    Дечко ми не гризе јас гризам :D