1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога си има работа со психички нестабилна бивша девојка?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од grickalce, 7 јуни 2017.

  1. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.999
    Допаѓања:
    279.389
    Јас се запрашав која е девојката а која е швалерката , односно мисли дека е девојката:?:
     
    На Cinderfakinrella, MG3, Dream-Girl и 33 други им се допаѓа ова.
  2. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Гвадалупе најди си друг Климе и престани да снимаш шпански серии.
    :d::drunk:
     
    На Cinderfakinrella, teressa, Adi888 и 21 други им се допаѓа ова.
  3. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.730
    Пол:
    Женски
    Ќе се открие со тек на време, а може и ќе испадне дека сама на себе си е мајка. :?: Eве не знам
     
    На Cinderfakinrella, Rose96, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.
  4. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Најјака реченица:
    - Кој родител би го однел детето на психијатар.

    Гасете интернет. Го имаме победникот.
    :handshake:

    Јас мислам вие да си направите свадба, а неа да ја посвоите.
    8)
     
    На L.i.n.a.a, КикиМаус, soffce и 37 други им се допаѓа ова.
  5. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно алал да ти е како имаш меморија да го памтиш пасвордот од 2011.. (highfive)
    Временцето е само за шетка, приказните остави ги за кога ќе врне. :D
     
    На Cinderfakinrella, cresa-jagoda, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Не е проблемот во појавувањето на бившата ''out of the blue" и правењето сцени. Проблемот е дадената дозвола од страна на твојот дечко за тоа да се случува.

    Епитетот ''психички пореметен/а'' е најчестиот изговор со кој се служат партнерите за да го оправдаат присуството на бившите, или подобро кажано, да ја оправдаат својата неможност за ставање крај на претходната врска. Тој ако навистина сакал, до сега многу лесно можел да ја разреши ситуацијата. Со сериозен разговор или судски, наместо тебе да те меша во своите неизрамнети сметки од минатото. Aма не, зошто кога може да се има паралелна врска, и бившата да се стави како главен кривец додека тој ја игра улогата на херој? Не знаеш кој е поголем манипулатор, дали таа која режира по 100 неуспешни самоубиства или дечко ти кој изигрува хуманитарец.

    Премногу си наивна, ама ај млада си, ќе научиш. :)
     
    Последна измена: 7 јуни 2017
    На Cinderfakinrella, mira.mira, Glasna и 16 други им се допаѓа ова.
  7. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Ај она..ама па Вие што си губите време да давате совети на лажна приказна
     
    На soffce, Cinderfakinrella и Feminka22 им се допаѓа ова.
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Еј да, ми текна сега. Имам еден другар кој е така попознат кај женските. И имаше девојка еден период и една вака му одеше дома, и си вршеше потреби и со неа. Само не беше суицидална оваа која му доаѓаше, едноставно ѝ се сакаше, патем исто бивша. Еве сега и бебе роди, уште му маваме мајтапи дека негово е детето.
    Така да гледај ваква да не е ситуацијата. :)
     
    На Tina22m, Cinderfakinrella, Mishela и 11 други им се допаѓа ова.
  9. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Си пати за внимание и му прави психички тортури таа, зошто тој и дозволува!!
    Имаше мм на времето ваква бивша, ќе се трујам, вени ќе сечам, се јавуваа и нејзините, драми, циркузи. Тој фино лепо им рече - не ја сакам, од сожалување ако глумам само полошо ќе е за неа. На крај на толку закани дека ќе се убивала и рече добро убиј се и куртули ме од тебе :x
    Жива здрава е си најде друг си живее:mm:
     
    На Cinderfakinrella, teressa, La.loca и 8 други им се допаѓа ова.
  10. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    @theowndemon

    Ма, јок. Сигурно ко ќе му дојде заедно читаат стрипчиња и гледаат цртани.
     
    На Cinderfakinrella, Gosh, naturally и 8 други им се допаѓа ова.
  11. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Јако е ова.
    Најјакото мислење до сега :clap::rofl:

    Искено не помисив на вакво нешто, ама да така е. Бившава си живее со него, знае дека има друга ама го сака и неможе ништо да направи,а оваа си мисли дека му е женска :)
     
    На Cinderfakinrella, mimiiiii, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  12. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Дечкото очигледно ве игра и двете , си го храни егото, не би ме чудело дури ако не е девојка туку вереница или сопруга во прашање пошто факт машко ако збесне и те отсака ќе најде милион начини да те откачи еднаш засекогаш.
     
    На Cinderfakinrella, realGirl, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    :drunk:

    Ова ако е вистина, да те прашам девојче и "бившата" негова да не си бара совети од другарки како да се куртули од тебе затоа што си психички пореметена и не го оставаш дечко и`? Да не дечко ти си седи на два стола цели 5 години и се вади на карта психички нестабилни девојки?
    Затоа што, инаку не ми е нормално таа цели 5 години да си потроши "само гледајќи го" затоа што тоа и е доволно, па и најлуда да е. Второ не ми е нормално дечкото 5 години да трпи тормозење од бивши и да ги прима дома, па згора на се` не живее сам туку му го тормози и цело семејство. Трето нејзините до толку да не се загрижат за неа? Ај месец-два, па и година да пробуваат да ги смират затоа што не можела да се помири ама 5 години да и` се поддршка? И за крај, ти да трпиш нешто такво толку долг период... Некаде спомна дека преостанува да си останеш со него и да ги трпиш трагичните моменти. А планирате да живеете заедно па и потомок. Ќе ја тапшаш по рамо додека она корне коси по дечко ти, а во друга рака ќе си го нишкаш бебето?
    Верувај ако некој сака да расчисти со некого, ќе расчисти милум или силум, на овој или оној начин. Од друга страна, чим дечко ти до толку глуми жртва и не може да се откачи од неа, фаќај си го патот па нека се справува тој со неа цел живот. Кога ќе завршат заедно за некој месец ќе ти се отворат очите убаво.
    П.С. Психички пореметена личност не се лечи кај бајач или гатач.
     
    На Cinderfakinrella, Chanell*, realGirl и 8 други им се допаѓа ова.
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Овој мафијашов од дечко сигурно има многу пари и овие несакаат да се откачат, односно и двете си живеат во свој филм :)
     
    На Cinderfakinrella, Dream-Girl, mira.mira и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Девојче, он ве работи и двете ама јако.
    Ти си видела све тоа или он ова ти прераскажува?
    Браќата Грим вода можат да му носат.
    Сигурно неа и кажува дека и ти си нетокму.
    А нетокмуто е само он. Манипулатор.
    Па и го жали бе...ја го оставам ама не можам не му е арно без мене. Ами дај му аналгин...
     
    На КикиМаус, Cinderfakinrella, MG3 и 15 други им се допаѓа ова.
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.315
    Пол:
    Женски
    Wow,ама приказна,животот ги пише најубавите романи.А да ви кажам оти лично имав таква другарка,филмаџика љубовџика,дечкото со друга она што се не стори освен висењето кај него дома,накрај се труеше со апчиња и он не ја посети во болница ,она беше измислила дека он правел судар па ја изгубил меморијата и тоа психилогот и го рече дека не е пореметена ни ништо само да не се уфилмува премногу,патем арна беше се додека не беше разбрала оти он има друга,беа раскинати иначе.А за овој случај ако е вистина,единствен начин е он да е груб и реален кон неа ,исто и ти седни ја и кажи и дека не се трпи,соочете се па макар она се трескала може и треба соочување со реалноста.Ама и феминките што коментираат се во право,он ако неќе со неа веќе ништо ама ни да се убие пред него ништо не би трпел он,машките верувај се по тежок карактер и лесно даваат до знаење на што си,а не таму он и објаснува ваши пораки.Ако функционирате преубаво,не би требало да е вака.Пет години не е пет дена или месеци па да го гледа да се теши.И гарант секс имаат и се тоа,а може она навистина не прифаќа дека друга го има и е среќен,ќе ве боли и двете едноставно,мн понижувачко е во .Испитај си ја ситуацијата убаво во каков однос он е со неа,мое мислење е дека ти си втората и убаво го знаеш тоа и се залажуваш себеси дека он е твој и ќе се земете ,а официјално е со неа,она дури се чуди на пораките нз што да кажам...друга логика не гледам,извини.И сум имала и јас сцени со бивши и се,но не сум раскинувала веднаш значи он сака исто и она не може сама да се става на место на кое не одговара демек ќе се жени со неа и се,која и да е девојката он треба да расчисти со вас ,други како вас не би нашол верувај
     
    Последна измена: 8 јуни 2017
    На Cinderfakinrella и mira.mira им се допаѓа ова.
  17. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    А случајно да не си ти таа бившата?
    Ако не си, мое мислење е дека тој сеуште е во врска со неа, а ти си втората опција. И на најлудиот би му станала досадна ваквата ситуација и би се повлекол. Сигурно тој и дава лажна надеж.
    Да беа во прашање неколку месеци ајде да речеме вљубена девојка сака да си го врати дечкото, ама 5 г се многу долг петиод. Ако ова е вистина ни ти не би издржала толку години па колку и да си вљубена.
    Опасен овој дечко, провери дали можеби има уште некоја за која не знаеш, можеби харем сака да си прави.
     
    На Cinderfakinrella, cresa-jagoda и sj *O* им се допаѓа ова.
  18. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    Се прашвам искрено дали е ова вистина шо го пиша или и ти не манипулираш сите нас тука, како шо дечко ти ве манипулира вас двете. Зошто ни најголем будала не би трпел вакви испади. А пак дечко кој искрено си ја сака девојката ќе најде начин да ја откачи бившата. Си има психијатри и судска забрана за доближување.

    Арно вели Лара, глеј види да не е во врска со некоја трета, па вие две да му сте секундарна опција.

    П.С. телевиса презента можи вода да му носи на дечко ти :rofl:
     
    На Cinderfakinrella, theowndemon, L-a-r-a22 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Драма.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Што убави филмчиња може да се снимат со приказниве од форумов. Шпанска серија не им е рамна! Гарант ќе излезе и некој полубрат бивши на швалерот на девојката или како и да беше :devil:
     
    На Cinderfakinrella, realGirl, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.