1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога сте втора, па уште и само за секс?!

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од CarrieBradshaw93, 17 јануари 2013.

  1. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    Без разлика дали ќе има емоции или не, лично за мене е навредливо да сум втора. Досега не сум била у слична ситуација, но доколку и мојот сегашен дечко ме доведе во ситуација да не сум единствена, што значи ќе сум прва но ќе има и некоја си втора, пак јас има да ја разрешам ситуацијата.

    Секоја жена заслужува да е прва и единствена.

    Дури и ако е врска за една вечер, или обична кратка авантура за убивање на време пак тој дечко нека е слободен.
    За да се ужива немора да се растури нечија врска и да се поквари нечија среќа.
     
    На GirlLove, MarchelineAmaru и Spidy им се допаѓа ова.
  2. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Просто и едноставно - немате никаква вредност и почит.
     
    На Milobebence, hermosa и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  3. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
     
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас не сфаќам за какво искористување зборите тука кога девојката сама знаела во што се впушта... Тука никој никого не искористил. Понудата била едноставна - картите отворени и оставено на нејзе да избира. Да, ја излажал можеби (не можеби, ама 99.9%) кога и рекол дека само бара причина да и раскине на девојката. Тој најверојатно нема намера да и раскине и не ни сака да и раскине. Едноставно, си барал занимација, нешто од кое тој очекувал и двајцата да извлечатете корист, да се забавуваат, да си поминуваат убаво. Грешката е кај неа, што ги ставила чувствата на чинија, што дозволила да почне да се заљубува... Ако не можете да се носите со такви средби тогаш, не се ни нафаќајте... Некако наједноставно е да се каже дека сите ние сме светици, а машките едноставно немаат почит, нели? Ај разбирам да ја лажел, да и викал дека нема девојка или не знам што... ама тој јасно и кажал уште веднаш дека има девојка, и сигурно не ја одвлечкал со сила во кревет (инаку ќе пишуваше во темата силување), така да тој на никој начн не ја искористил... И двајцата си го правеле ќефот.
    А сега, совет... Бегај додека е со време! Тој никако нема да ја остави девојката, а на крај само ти ќе излезеш повредена... И со памет за друг пат :)


    Што да му одговориш? Едноставно: Извини ама ова веќе станува лично, ти кажав дека имам чувства за тебе и не верувам дека можам да продолжам да се гледаме така. Не гледам иднина во нашите средби и би сакала да не се гледаме повеќе. Толку! Ќе видиш дека нема да пререче ништо...
     
    На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Ме вика момето као на кафе..... 8) и ја као сеа ќе падне нештоооооо.
    Кога јас у тоалет дур биде кафето, а тоа даската на шољата дигната |(. Друг градинар го полева цвеќето.
    И сеа ја :geek:
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Ме насмеа, но и замисли малку. :D

    Кога живеев сама (краток период беше), јас често ја кревав даската од шољата од домаќински причини.

    - Кога правев нешто помрсно за јадење, пред да ја измијам тавата/тенџерето ќе го оставев малку да покисне во вода со сода бикарбона (да не го гребам сега пошо звукот и самата не го можам) и го ставам на шпорет на исклучено (пошо колку толку останало топлина). И заради поголема прецизност кога тоа ќе го истурев у шоља ја кревав даската, да не треба да пребришувам после.

    - талогот од кафето го собирав во старо канче од кисело млеко и и тоа го фрлав во шоља да не се запуши одводот. И во такви случаи ја кревав даската.

    И обично не ја спуштав се` додека не се јавеше физиолошка потреба.

    Дали тоа значи дека на мм (тогаш дечко ми) и на сите останати луѓе, другарки, познаници самата сум им пуштала невистинити гласини за мене?

    Мада сега тоа не е ни битно кога ми ги знае човекот навиките.
    Така што, нема правило и ти препорачувам да не се обесхрабруваш пред време. ;)
     
    На CarrieBradshaw93 и tinan им се допаѓа ова.
  7. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Еве да појаснам :) . Даската од шољата беше само тригер. Го загледуем момето а тоа се смешка ко мацолот кога ке го изеде пилето :lol:
    Цурата е самосвесна жена во свои рани триесети и односот ни е многу коректен.
    У принцип функционираме као „пази што ќе прашаш затоа што и ќе ти биде кажано“ а во моментот несакав да си дозволам уште еден удар врз егото. :x Па и не е моја работа кој го бере кокичето, а ја ќе си чекам друга прилика или ќе барам друго кокиче :lol:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Прво, немој да се лажеш дека не ја сака и ништо не осеќа за неа. Да било така до сега ќе ја оставел, немора за друга да биде причината, ако сакал- можел да ја остави.
    Второ, очигледно е дека си му само за секс, ама шта чеш, сама си го одбрала тоа сега не барај совети. Јас тоа никогаш не би си го дозволила.
    И трето, од такви што се мешаат кај што не им е место ми се :puke: . Не дека он е нешто подобар од тебе, дечкото си користи, гајле му е ;)

    Јас лично - никогаш нема да си дозволам да сум втора па колку и да ми се свиѓа, колку и да е најсовршен и не, не сум мајка тереза, ама се почитувам самата себеси.
     
  9. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски

    Ма нема врска. Нема друг градинар. Сигурно таа била пет пати во веце пред ти да влезеш, дали за себе, дали за да зачисти, или што и да е. И јас ја дигам даската ако чистам или фрлам нешто. Не се замарај. А за тоа дали ти е важно или не кој го бере кокичето, тоа нема врска со даската. Со тебе има врска :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    mnogu go mrazam zborot Ja iskoristil demek ona ne sakala pa on ja iskoristil...zosto sekogas mazite se tie sto gi iskoristuvaat zenite pa ima li pogolemi zmii od nas,zensko sto ke ti napravi nikoj ne moze ;)
     
    На GirlLove и Teodora29292 им се допаѓа ова.
  11. DaddyDirectioner

    DaddyDirectioner Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    Mislam deka treba toj da i kazhe deka povekje nemozhe so nea i da ja ostavi, pa celosno da ti se posveti tebe. Prodolzhete da si imate seks. Daj mu gi da ti gi polizhe, cicaj mu go, odvojuvajte pogolemo vreme za seks so nego. Neka bide po dolgo bidejkji kje bide i poubavo. Lezhete si goli , dopirajte se... Toa kje go natera da ostane povekje vreme so tebe a po nekoe vreme kje ja ostavi taa. :D
    [mod-kirilica:25pgtcaf][/mod-kirilica:25pgtcaf]
     
    На CarrieBradshaw93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. yonce

    yonce Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    13
    Еден куп филмови. Еден куп. Се што сакаш да слушниш ќе ти биде кажано. Ама баш се. Од тоа колку си згодна и секси, до тоа дека заслужуваш многу повеќе, заслужуваш некој кој цело внимание ќе ти го посвети тебе.
    И тебе пак ти е свртено мозочето накај него, зошто тој е тој кој е искрен со тебе со тоа што сакаш да го слушниш и те влечи и пали со неговата самодоверба и сексапил. Јес, слично искуство имав, само моето беше мување.
    Си одеше (сеуште си оди) со една типка, си ја вара, си ја лажи, ама некако сеуште функционираат. Како се чудам и јас? Можеби и неа и фрли некоја магија како мене. И ден денес да го видам сите муабети ми се враќаат и мене ми иди да му се фрлам.
    И си велам, смири се, не биди будалче, многу добро знаеш каков е и зошто сака да е со тебе. И не бе. Кога и да го видам-истото е!
    Незнам кој е лекот. Незнам ни дали има лек. Веројатно да не дозволиш тука емоции и чувства да се вмешаат. И да ти биде јасно уште од почеток дека е зафатен и дека не му е гајле за тебе. :worried:
     
  13. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    И како ја замислуваш иднината со ваков? И неможе да е искрен ако прави вакви работи. Многу е ниско да бидеш свесно само за секс..
    Секако ќе ти вика те сакам ќе ти симнува ѕвезди ама не е тоа тоа. Не!
    И за љубов ако е вистинска нема да му биде гајле што ќе кажат другите.
     
  14. MiaJ

    MiaJ Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    18
    Ама дечково некако не е жртва ко што се претставува, Вие тоа не може да го сфатите, се океј... Само глупо е некој да има девојка и да биде со друга, еве јас ќе ви кажам многу можеби смешен и испреплетен пример... Еве имав таков со една другарка што има дечко и другар што има девојка и живеат они двајца оддалечени милион км она во Америка, овој во Македонија и си се филмаат со мејлови и оваа им ја растури врската, а дечково стварно беше жртвиче од што го убеди дека она е лоша, а она си остана со дечко, значи дечково ко што кажав ми е другар и му беше тешко релативно многу, кога дозна дека девојчето не е такво, му идеше да се убие, верувајте, не е убаво со психата на луѓето да си играте... Не ви судам, што сакате правете, ама МОЖЕ да има последици за кои еден ден ќе се каете... Освен ако не би носеле некако на душа, на прв поглед е интересно и не знам што, ама многу е подлабоко ако едниот е заљубен во другата, а оваа(жена ко жена) му го мати паметот и е со двајца... Па, како поБогу може да има такви девојки.... Она ФАКТ, секогаш глеала корист во луѓето и би си го држела цел живот, ама толку е антипатично од страна, од што ги знам и 2цата ти се бљуе од такви девојки што ќе ти расипат врска, а веќе се во врска.... не можам ете тоа да го сфатам....Ван тема може малце...
     
  15. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    во ваквите врски се влегува начисто ,знаеш дека си втора и само за секс и готово,нема емоции ,а ако ги осетиш бегаш од тоа
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Лабаво де :devil:
     
  17. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.727
    Пол:
    Женски
    Сами се ставате у ситуација да ве гледа некој маж како невредна. Никогаш не би дозволила да паднам на такво ниво, некој маж да си дига его заради мене.
     
    На hermosa, Arjanit2021 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски
    На такво нешто прво на памет ми е да и пишам порака на женската негова ,а не да спијам со таков и да се понижувам нема шанси