Што кога тој ти соопштува дека почнува да се лади?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од AnaMKD, 11 февруари 2013.

 1. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  176
  Не знам какви се тоа луѓе без никакви чувства и респект. Навистина, колку повеќе се трудиш некому да му угодиш и се да биде во ред, толку повеќе на глава ти се качуваат сите.
  Cooper, полесно е ново да градиш одошто старо да поправаш, знаеш. Кога не бива, не бива. Тој толку те понижил кога го споредил твојот надворешен изглед со изгледот на некои си таму, што не ми се верува што прочитав. Но штом тој го збоува тоа, верувај, има некоја која ги ‘‘задоволува‘‘ веќе тие негови ‘‘СТАНДАРДИ‘‘, па сака да те тргне на еден начин. До душа, и рекол дека сака да биде слободен. Па остави го, ама буквално без никаков контакт. Ако навистина те сака, тој ќе покаже најбрзо кога ќе види дека НЕГОВОТО, повеќе не е негово.
  Но јас не ти препорачувам да му се вратиш на ваков човек, под било какви околности..
   
  На Alisa22 и Lovely93 им се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.635
  Допаѓања:
  5.349
  Што мислите, зошто мажите оладуваат во врска? И кога?
   
 3. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.780
  Пол:
  Женски
  Оладуваат и жените, не само мажите
   
  На КикиМаус, hermosa, Justicija и 6 други им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.079
  Допаѓања:
  284.081
  Ако соопшти добро ќе е:D
  Обично кога ќе биде рамнодушен према тебе, самата ќе приметиш:)
   
  На КикиМаус, hermosa, Justicija и 5 други им се допаѓа ова.
 5. dianna95

  dianna95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Јас да ви го кажам лекот што сум го приметила кај мажите. Само топло-ладно е спасот. Кога си премногу добар му здосадуваш, кога го игнорираш со тек на време пак ке му здосади.
  И на мене ми здосадуваше секој додека не го сретнав мојот сопруг кој баш така се однесува а од него учам и јас :)
   
  На SunnyGirl2, MikiTass и Justicija им се допаѓа ова.
 6. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.008
  Пол:
  Женски
  Нека иде друга да го згрее, иллиќ електрично ќебе од Топ Шоп. Нека бира.
   
  На SunnyGirl2, Justicija, Arthur и 3 други им се допаѓа ова.
 7. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  2.840
  Пол:
  Женски
  Па на такво соопштение не би дала слабост, би одговорила
  - Супер бе, тоа е и целта уствари да се ладиме

  Е тек после ке го види Сибир, има да измрзне ко африканче на антарктик. Ни топло ни ладно играње само млако, држење под кумплунг и еден ден пуним шалом му соопштувам доста беше ладење иам еден друг што ме држи на жешко (нормално кога ке го најдам другиот).
   
  На КикиМаус и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.191
  Допаѓања:
  108.876
  Пол:
  Женски
  Порано ќе се замарав и би ви рекла ќе направам некои напори да не дојде до тоа.
  Ама сега ќе речам нека е така и ќе си се повлечам.
   
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.792
  Допаѓања:
  22.839
  Пол:
  Женски
  Дечко ајде олади...нека се лади бе,терај си натака...едно здраво кај си шо прајш,шо ми прај доста е...не било за заедно да сме и готово...ниту планирам болна да паѓам ниту да тажам.Криво ми беше,ама ај са то е то.
  (heidy)
   
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.707
  Допаѓања:
  75.069
  Пол:
  Женски
  Па ништо да сме здрави и живи...Прво ќе поразговараме, а ако не бидува тогаш се знае мојата добр позната метода со врзување во подрум.
  Ќе поседи малку сам таму во мракот, па ќе видиме после како ќе се загрее пак :devil:

  Сега навистина, многу би ценела доколку во лице отворено ми каже дека се лади и фино лепо би го пуштила да си оди по својот пат...Не е ни прв, ни последен...Зависи колку сум го сакала, нормално ќе ми биде тешко ама со сила ништо не бидува.
  Исто и јас ако почнам да се ладам од него, отворено ќе пробам да му кажам и би сакала да не ми врши притисок туку да ме остави.
   
  На КикиМаус, Yowannty, simonna.a и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  14.459
  Пол:
  Женски
  Јас после ова заминувам , и не кревам на повици кога ке се освести што направил .
   
 12. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  5.436
  Пол:
  Женски
  До сега не ми е никој соопштил дека се ладе од мене но тоа се чувствува уште пред да каже, со тек на време гледаш дека не штима нешто и знаеш одприлика каков ќе биде крајот.
   
  На hermosa и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 13. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.829
  Допаѓања:
  18.520
  Пол:
  Женски
  Ако се заладат еднаш односите , повеќе не е тоа тоа.
  Јас сум таков човек што и ситници приметувам, камоли оладување така да не би чекала да ми каже, вероватно кога би ми кажал би ми ја срушил гордоста уште толку и повеќе не би имал шанса да збори со мене, за повеќе да не правиме муабет. Премногу сум горделива, може не и тоа во ред, ама таква сум.
  Се повлекувам и крај на приказната.
   
  На hermosa, Jane.Birkin и Srcka $ им се допаѓа ова.