1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

болка при однос

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од milinna, 24 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    Барав тема,но не можев да најдам,се надевам не грешам што ја отварам затоа што ми се случи нешто што ме загрижува... Последната менструација ми траеше доста долго,две и пол до три недели,со средно крварење,она не обилно,ни многу малку. За време на тоа немав односи,а ни во поблиското минато. Некој ден по завршувањето имав однос,меѓутоа беше пропратен со многу болка во левиот јајник и вагината. Јајникот ме болеше неколку дена наназад меѓутоа ми се случило и порано,од прелада. Би сакала да ми кажете дали имам причина за грижа бидејќи болката при односот не беше занемарлива, до граница на неизржливост. Дали инфекции или сексуално преносливи бактерии можат да бидат причина? :sweat:
     
  2. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Што може да биде причина незнам :?: ,ама има место за грижа и треба да одиш на гинеколог уште во понеделник.Прво проблем е толку долго да имаш добиено,а второ толкава болла...Незнам,ама мора да посетиш гинеколог.
     
  3. milinna

    milinna Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    27
    Да,утре обавезно ќе се јавам. Прочитав по интенети дека доста честа појава е, и да, може да биде предизвикана од инфекции и бактерии (кламидија) или од грч на вагиналните мускули. Да си помислам јас прво на најлошото, кламидијата во најголем процент не дава симптоми кај мажите,така да тие кутри можи ни да не знат дека ја имат! :worried: И друга работа,вакви смотани грчој досега не сум имала...Чешки тие да се,шо да речам. :emo:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.