1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

девојки ке ве замолам за ваше мислење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од danceniki, 14 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. danceniki

  danceniki Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Девојки здраво
  Последниве два месеца со партнерот се обидуваме да останам бремена добив на датата на која сто требасе и наместо да крвавам нормално имав само по две три капки црно на ден и толку, тоа траеше 5 дена и тогаш направив тест за бременост тестот едната линија бесе црвена а другата розева мегутоа цел ден на работа кревав тешко и вечерта почна да ми тече повеке крв исто како кога имам нормално добиено еден ден ми течеше а денес само по малку крв мегутоа градите и половината сеуште ме болат како кога ми течеше црно гинеколог имам закажано следната недела
  па сто мислите вие да направам уште еден тест или можеби имам цисти или незнам што би можело да биде ви благодарам ...
   
 2. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  77
  и да е розева едната линија се работи за бременост,иди под хитно на гинеколог тоа крваренје за зал мозе да биде и спонтани абортус
   
 3. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  дефинитивни си во рана бременост и ако сакас да го задрзис бебето под итно на гинеколог одма и сегабидејки ти имас и болки односно контракции а и крварис нема да ме чуди ако ибебето веке е заминато
  ЗНАЦИ ОБЛЕКУВАЈ СЕ И ВЕДНАС НА ГИНЕКОЛОГИЈА ОДМА ПОД ХИТНО а отоаписи тука и извстиме поз и заминувај
   
 4. danceniki

  danceniki Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  bev na ginekolog pred nekolku dena mi kaza samo deka ne sum bremena nisto poveke inace krvarenjeto prekina za den dva sega seuste imam kafeavo pa da zavrsi ova pak treba da odam na ginekolog a posle ke rabotime na bebe se nadevam ke ima dve crti vo skoro vreme fala devojki pozz
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.