кожа со проблеми и како да се справиме со неа?

Дискусија во 'Канта' започната од Eva15, 27 февруари 2013.

  1. Eva15

    Eva15 Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Имам 15 години и како и на сите млади луѓе на моја возраст се појавуваат различни проблеми со кожата. Акни, митесери и слично секојдневно ги мачат моите врсници, па и мене. Но, често помислувам дека моите кожни проблеми се поголеми од оние на моите другарки и другари. Што да направам за да се справам со нив? Дали има некое решение што е природно и ефикасно?
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    19.057
    Допаѓања:
    48.363
    Пол:
    Женски