1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

крварење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од lejdilejdi, 4 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. lejdilejdi

    lejdilejdi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    пред два месеци имав киретажа поради тоа што плодот престана да расте во 5 та недела.оттогаш менструациите ми траат подолго време а последната менструација сеуште ја имам веќе 11 ден.на шестиот ден од менструацијата имав тешка физичка работа и вечерта прокрварив со чиста крв.од тогаш тече сеуште нечиста крв и еве веќе единаесета ден трае тоа крварење кое кај мене ствара страв,но чекам да прекине за да можам да посетам матичен гинеколог.Дали можеби знаете која би можела да биде причината што прави менструацијата да трае подолго време од вообичаено.инаку претходно менструацијата ми траеше по 3/4 дена но сепак до седмата ден течеше кафеава слуз.во паника сум ве молам помогнете и дајте совет.
     
  2. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Треба да посетиш доктор што побргу , ние од тука ама баш ништо неможеме да кажеме.Со среќа :*
     
  3. lejdilejdi

    lejdilejdi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    само да има кажам на оние кои го имаат истиот проблем.бв на лекар и ми кажа лекарот дека е честа појава по киретажата крварењето не престане и затоа ми даде да пијам некакви апчиња со кои крварењето престана.
    Поздрав.
     
  4. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Супер Лејди шо се огласи, баш ми е мило што се‘ добро се завршило! Поздрав
     
  5. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.842
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    морам да прашам по операција добив нормално на датумот но ми траеше 3дена малку,по 10дена повторно прокрварев и имав прејаки болки при што отидов на гинекологија и ме гледаа на ехо се беше нормално као ендометриум во крваренје и д-р ми рече дека најверојатно поради анестезијата од операцијата и стрес можно е да се случи тоа но синока пак малку прокрварев без бенструални болки исамо на моменти по малку Причина ваше мислење? додека да си отидам на матичниов гинеколог, Можно ли е само поради анестезијата или?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.