1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

крварење

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од lejdilejdi, 4 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lejdilejdi

  lejdilejdi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  пред два месеци имав киретажа поради тоа што плодот престана да расте во 5 та недела.оттогаш менструациите ми траат подолго време а последната менструација сеуште ја имам веќе 11 ден.на шестиот ден од менструацијата имав тешка физичка работа и вечерта прокрварив со чиста крв.од тогаш тече сеуште нечиста крв и еве веќе единаесета ден трае тоа крварење кое кај мене ствара страв,но чекам да прекине за да можам да посетам матичен гинеколог.Дали можеби знаете која би можела да биде причината што прави менструацијата да трае подолго време од вообичаено.инаку претходно менструацијата ми траеше по 3/4 дена но сепак до седмата ден течеше кафеава слуз.во паника сум ве молам помогнете и дајте совет.
   
 2. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  677
  Треба да посетиш доктор што побргу , ние од тука ама баш ништо неможеме да кажеме.Со среќа :*
   
 3. lejdilejdi

  lejdilejdi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  само да има кажам на оние кои го имаат истиот проблем.бв на лекар и ми кажа лекарот дека е честа појава по киретажата крварењето не престане и затоа ми даде да пијам некакви апчиња со кои крварењето престана.
  Поздрав.
   
 4. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Супер Лејди шо се огласи, баш ми е мило што се‘ добро се завршило! Поздрав
   
 5. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  23.834
  Пол:
  Женски
  морам да прашам по операција добив нормално на датумот но ми траеше 3дена малку,по 10дена повторно прокрварев и имав прејаки болки при што отидов на гинекологија и ме гледаа на ехо се беше нормално као ендометриум во крваренје и д-р ми рече дека најверојатно поради анестезијата од операцијата и стрес можно е да се случи тоа но синока пак малку прокрварев без бенструални болки исамо на моменти по малку Причина ваше мислење? додека да си отидам на матичниов гинеколог, Можно ли е само поради анестезијата или?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.