Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

менструациjа по абортус

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од sanjaж, 27 јуни 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sanjaж

  sanjaж Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Здраво пред 30 дена имав спонан абортус пиев цикло прогноза 21 ден. по 3-ри дена од завршуване на апчината добив менструациjа но ме загрижува што е со темно кафена боjа. Колку време по абортус треба да се добие,
   
 2. Mary Jene

  Mary Jene Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски

  треба да помине 21- до месец дена од абортусот, и нормално е да е темно кафеав.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.