1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

хигиена на жени vs хигиена на мажи

Дискусија во 'Канта' започната од Tanjamm, 3 февруари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.383
  Треба и двата пола да се грижат за својата лична хигиена, но сепак кога правиме муабет со другарки коментираме дека сепак на жената и треба повеќе да води грижа за хигиената. Што мислите вие?
   
 2. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.144
  Пол:
  Женски
  Темава треба да оди дирекно во канта!! Нема логика да се отвораат вакви теми.Сите сме свесни (и машки и женски)дека постојано треба хигиена да се одржува..Работава испага женското треба да се бања на пр 3пати во неделата,а машкото само еднаш?
   
  На Avery, LUCERKA, Nausicaa и 7 други им се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.674
  Допаѓања:
  252.032
  Пол:
  Женски
  Јас мислам ти е досадно!
   
  На Avery, bittersweet, LaraSolare и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.383
  Не ми е досадно, само сакав да продискутираме од аспект дека на жените повеќе им треба хигиена затоа што имаат месечен циклус, вагинален секрет и слично.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
 6. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  6.617
  Пол:
  Женски
  И јас сум за темава во канта.

  За свенешто се отвараат теми без врска.Што има да се дискутира за ова.Нема малку и многу водење хигиена.Или водиш грижа за хигиената или не водиш.Како што жени имаат вагинален секрет, циклус,некои мажи се потат повеќе, не се бришат после мала нужда и останува дел од урината.Каква ти е логиката не сфаќам, демек жените мора на еден ден на мењаат гаќи, а мажите и по 5 дена ќе се толерираат зошто немаат вагинален секрет.Кога ни мириса некој не викаме помалку или повеќе мириса, туку смрди.

  Мислам темава ми е и глупа и смешна.

  *Прво помислив дека темава ќе биде за продукти за хигиена за мажи и жени па ај имаше некоја смисла, ама кога прочитав:x
   
  На Avery, Nausicaa, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.406
  Допаѓања:
  318.346
  Пол:
  Женски
  Тањам од каде црпиш инспирации за нови теми постојано :D
   
  На eloves, kjukli, ph.orhideja и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.383
  Ако не чини темата во канта. Ееее ама признај дека имам и добри теми, не само глупи.
   
 9. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  47.839
  Пол:
  Женски
  Море и мажи и жени само во недела бањање на ефтина струја.
   
  На SnowWhite8, zuto, bittersweet и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.910
  Пол:
  Женски
  Мислам дека администраторите ќе ја стават темава во канта, но наместо да критикувам, еве најнормално ќе коментирам. Мислам дека нема врска тоа дека девојките ако имат менструација тоа значи дека и хигиената што тие ја пружаат на себе треба да е поголема од хигиената на мажите. Секој сака да е чист и да се грижи за себе па полот мислам нема врска, хигиената е на исто ниво.
   
 11. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.577
  Допаѓања:
  48.916
  Пол:
  Женски
  Само за празници бањање. :P
  Долен веш еднаш неделно да се менува.
  Е не само трошок да праиме.
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Тууу ама сте ја исхејтале темава бре :D Кога го прочитав насловот тргнав да пишам некој збор, ама гледам дека се спремате да ја фрлите во канта.
  Јас тоа хигиена во насловот, повеќе го разбрав како нега. А дека има разлика во одржување на негата кај мажите и кај жените - има. Само споредете машки несесер со женски, тоа ви кажува сè :wasntme: Еден куп пати сум си помислила колку пари ќе заштедам на препаративна козметика ако сум машко. Веројатно никогаш нема да користам регенератори, маски за коса или маски за лице. Да го прашам дечко ми што е пилинг, гарант појма нема. Маживе дури и од целулитот се поштедени бре, не е фер ;( А ние купувај креми, прави антицелулитни масажи и после пак нервирај се кога ќе видиш дека не си се измазнил скроз. За депилација да не почнувам... :punch:
   
  На Tanjamm, Ketchup, LittlePinky и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  @AnaKarenina можеби не знаат што е пилинг, ама и тоа како знаат што е пудра. :D

  Во последно време маживе сериозно си ја сфатија работата. Не знам зошто, ги сакаме и без тоа, ама тие си знаат. Знам еден куп кои се депилираат и се чупат (она тенчење), користат поскап регенератор од мене и не дека ми изгледаат таквите чисто или негувано, само помалку привлечно. :D Не се геј, туку еве, се интересираат за козметика.
   
  На makgirl, ph.orhideja и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 14. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.260
  Пол:
  Машки
  Црн бумбaр зa Тaње и темaтa. :rofl:
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl:Се е индивидуално...незначи некој дека е маж е смрден ,а жената е мирисна:D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.