1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

3 месечна разделба заради работа во Германија

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од little Bugi, 18 јуни 2016.

 1. little Bugi

  little Bugi Нов член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Вака имам еден проблем... моето момче замина во Германија за да работи, заедно сме веќе 3 месеци, но навистина многу се зближивме и се засакавме, ја доживеавме онаа вистинската љубов.. како и да е моментално ми е многу тешко, не знам како да се однесувам, имам уште испити за полагање, а не можам ни да учам.. и се прашувам дали воопшто размислува како ми е мене... знам дека тие 3 месеци ќе поминат, ама моментално не знам како да си ја подобрам ситуацијава.. ако некој имал слично искуство ве молам споделете
   
 2. Jaime20

  Jaime20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Мој совет е слушајте се на вибер пишете си на фејсбук. Знам дека е многу тешко но така малку ќе се ублажува болката што ја имате додека сте одвоени.Знам како е многу боли кога не си блиску до тој/таа што ја/го сакаш.Исто така можеш да гледаш некој филмови серии колку толку побрзо ќе поминува времето. Ама знам дека секоја секунда се мисли на саканата личност.
   
  Последна измена: 3 јули 2016
 3. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Па тешко е но излегувај со друштво ако имаш многу блиска пријателка кажи и како му е таму он сигурно ќе ти прати слики ..шетај излези,мисли дека убаво ве чека кога ќе си дојде каде ќе одиите,прашај го како му е таму има ли интересно нешто што го нема тука па ако може да донеси и тоа е :)
   
 4. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Другарка со врска подолга од три години треба да го испрати дечко и на мастер во Русија две години, а ти се туфкаш за три месеци. Ќе поминат ко песна. Најди си занимација, одмарај си, учи си, одма ќе помине. Ќе се пишувате, ќе си мафатате на Скајп и ете го ќе се врати. Не заминал на крај на светот.
   
 5. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.222
  Допаѓања:
  206.259
  Пол:
  Женски
  Ништо страшно, ќе преживееш не се секирај.
  Пола ако не и повеќе од паровите се разделуваат дури и на по години а не пак на 3 месеци но проблемот и суштината на вашата врска и нејзината иднина се состои во тоа колку вие можете да се справите со далечината а сепак да останете заедно.
  Ако сте зрели, се сакате и се има разбирање лека полека ќе ги надминете тестовите што би ги сервира животот, ако не секој на своја страна.
  Треба да умееш да се справиш и да се прилагодиш со животот а не тој со тебе, има и полошо а секое чудо 3 дена.
   
 6. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Setaj,uzivaj malku,posveti si vreme na sebe ...a so denesnava tehnologija Viber,Skajp,fb i dr ke imate postojan kontakt pa ke letnat brzo 3 meseci:)
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.595
  Допаѓања:
  59.335
  Пол:
  Женски
  Постов е пишан во јуни, сега е август, значи за еден месец ќе си дојде. :D
  Не е страшно. На почеток ќе мислиш многу, после ќе почнеш нормално да функционираш. Знам како е. Наскоро ќе ви биде најубаво кога ќе се видите и кога ќе се гушнете. :) Тоа е убавото во разделбата. Што копеете еден за друг и така ја зацврстувате својата врска.