1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Cрам ми е да го донесам дома

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sicilija1992, 6 мај 2013.

  1. sicilija1992

    sicilija1992 Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Bо врска сме 2 месеци и ме викна кај него дома..бев и се беше супер но нели сега е ред и на мене ..и кај мене да дојде ..Aма мене дома не ми е средено ( знам дека ќе речете дека тоа не е важно но важно е ) и срам ми е да го донесам бидејќи на него му е убаво ..едноставно немозам ..нема шанси . I сега што да правам како да го избегнувам тоа ..што да смислам зашто не го носам дома ? Vе молам помогнетее
     
  2. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Девојче нема потреба да смислуваш ништо,да го лажеш итн,кажи му искрено и директно дека не можеш да го доведеш дома и причината поради што..ако те сака ќе разбере :)
    инаку,мислам дека по 2 месеца врска,рано за такви идења по дома..
     
  3. sicilija1992

    sicilija1992 Активен член

    Се зачлени на:
    23 април 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    па знам дека е рано ама ме викна ..и како да му казам ? срам ми е .....
     
  4. BadBitchBomb

    BadBitchBomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    93
    Според мене толку блискост со домашните не е добро, но доколку сте во сериозна врска можеш така понекогаш но гледај немој да претераш
     
  5. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    Абе нема страм на денежницава како шо е работата кажиму у готово и ти рајат и тој :D :D
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    2 во врска и по дома :^) не е малку рано-колку и да е сериозна врската :!:
     
  7. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    како и да е неможеме ние да знаеме во колку сериозна врска се они си знаат.ако мисли дека треба да оди или да и дојде дома нека го направи тоа а освен тоа кје мораш некогаш за се има прв пат ако не сега пак понатаму кје ти биде срам....сепак голема си одлучи сама наше е само да те советуваме твое е дали ке не послушаш.
     
  8. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Доволно си зрела, за да знаеш што треба да направиш.Сепак, и јас мислам дека е премногу рано за идење дома , ај па и па ти кај него , ама он кај тебе ? А и немора да значи дека ако ти си отишла кај него , мора веднаш тој да дојде кај тебе :) Сигурна ли си дека го сакаш , и знаеш во каква врска си влезена? Оваа ти го кажувам за да си размислиш , за да не се каеш после :)
     
  9. luvS2

    luvS2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    42
    Ми падна жал.., јас мислам дека треба да го запознаш, ако те сака, верувај дека нема да му биде нему битно какво ти е тебе дома. Два месеца според мене е многу краток период за да запознаеш некој и да се зближиш со него, но сепак ти најдобро си знаеш. Според мене, немој толку да обрнуваш внимание на материјалното, повеќе гледај на карактерот...ако дојдеш ептен во ситуација..кажи му само не сакам да дојдеш кај мене, отворено...
     
  10. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    Кога требаше мојот свршеник да го претставам дома ми беше срамм и со некоја самодоверба го донесов дома.Моиве добро го прифатија и супер ни одеше вечерата.Па ете сега ке станам невеста :$ позз феминки :*