Cрам ми е да го донесам дома

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sicilija1992, 6 мај 2013.

 1. sicilija1992

  sicilija1992 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Bо врска сме 2 месеци и ме викна кај него дома..бев и се беше супер но нели сега е ред и на мене ..и кај мене да дојде ..Aма мене дома не ми е средено ( знам дека ќе речете дека тоа не е важно но важно е ) и срам ми е да го донесам бидејќи на него му е убаво ..едноставно немозам ..нема шанси . I сега што да правам како да го избегнувам тоа ..што да смислам зашто не го носам дома ? Vе молам помогнетее
   
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Девојче нема потреба да смислуваш ништо,да го лажеш итн,кажи му искрено и директно дека не можеш да го доведеш дома и причината поради што..ако те сака ќе разбере :)
  инаку,мислам дека по 2 месеца врска,рано за такви идења по дома..
   
 3. sicilija1992

  sicilija1992 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  па знам дека е рано ама ме викна ..и како да му казам ? срам ми е .....
   
 4. BadBitchBomb

  BadBitchBomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  93
  Според мене толку блискост со домашните не е добро, но доколку сте во сериозна врска можеш така понекогаш но гледај немој да претераш
   
 5. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Абе нема страм на денежницава како шо е работата кажиму у готово и ти рајат и тој :D :D
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  2 во врска и по дома :^) не е малку рано-колку и да е сериозна врската :!:
   
 7. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  како и да е неможеме ние да знаеме во колку сериозна врска се они си знаат.ако мисли дека треба да оди или да и дојде дома нека го направи тоа а освен тоа кје мораш некогаш за се има прв пат ако не сега пак понатаму кје ти биде срам....сепак голема си одлучи сама наше е само да те советуваме твое е дали ке не послушаш.
   
 8. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Доволно си зрела, за да знаеш што треба да направиш.Сепак, и јас мислам дека е премногу рано за идење дома , ај па и па ти кај него , ама он кај тебе ? А и немора да значи дека ако ти си отишла кај него , мора веднаш тој да дојде кај тебе :) Сигурна ли си дека го сакаш , и знаеш во каква врска си влезена? Оваа ти го кажувам за да си размислиш , за да не се каеш после :)
   
 9. luvS2

  luvS2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  42
  Ми падна жал.., јас мислам дека треба да го запознаш, ако те сака, верувај дека нема да му биде нему битно какво ти е тебе дома. Два месеца според мене е многу краток период за да запознаеш некој и да се зближиш со него, но сепак ти најдобро си знаеш. Според мене, немој толку да обрнуваш внимание на материјалното, повеќе гледај на карактерот...ако дојдеш ептен во ситуација..кажи му само не сакам да дојдеш кај мене, отворено...
   
 10. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  39
  Кога требаше мојот свршеник да го претставам дома ми беше срамм и со некоја самодоверба го донесов дома.Моиве добро го прифатија и супер ни одеше вечерата.Па ете сега ке станам невеста :$ позз феминки :*