dali so eden jajnik moze da se ostane bremena??

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Rozita.rozence, 14 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Rozita.rozence

  Rozita.rozence Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  imav endometrioza i rezultatite od biopsijata pokazaa deka mora da se izvadi edniot jajnik :( i togas doktorot mi rece da pobrzam so "pravenje bebe" deka kako pominuvaat godinite taka sansite bile pomali..pa sakav da vidam dali nekoj go ima istiot problem kako mojot
   
 2. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Секако дека можеш да останеш бремена,познавам таква личност која роди прекрасна ќеркичка. Секако дека и годините се битни но не и пресудни,знамдека одеше во систина мислам кај доктор Ивановски но не сум сигурна. Не очајувај Господ е голем верувам ќе ти подари и на тебе едно малечко!
   
 3. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  во моето семејство имам личносто која со еден јајник има родено 2 деца, и тоа без никаков проблем. И тоа пред 40 години, кога медицината не била толку напредната. Сега мислам дека не е проблем да се забремени со еден јајник, се додека другиот е во ред и произведува јајце клетки.
  Ти посакувам што побргу да ги видиш твоите две цртки.
   
 4. Rozita.rozence

  Rozita.rozence Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  fala vi devojki za ohrabruvanjeto :* koga ke ima nesto novo ke vi pisam
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  62.929
  Ако е другиот функционален, да.
  Јас родив дете со еден јајник, забременив еден месец по операцијата :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.