1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

do dr.Alulovski

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од jadransko1, 21 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. jadransko1

    jadransko1 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    здраво
    Ако може едно прашање до др.Алуловски кој важи за еден од најдобрите доктори на гинекологија кој знае е умее со пациентите да ги сослуша, да им објасни комплетно се за еден доктор. Иако не бев кај него напреглед имав ама додека лежев во болница и покрај тоа што не ме оперираше имаше време да види дека нешто ме мачи и не си замина додека не ме праша што ми е и да ми помогне.
    Е сега за конкретно да ми одговори ако може поради тоа што никој не ми кажува што значи еден израз правев операција пред еденмесец и на потврдата ми пишува myoma uteri.pro HTA cum BSO i operativen zafat HTA cum adnexehtomiam bill., lavage,laparatomia transv.sec pfannestiel i ne mi ka\aa kade e prateno dali naradiologija ili na patologija i dali e страшно тоа што е пратено на патологија и во склоп на кој клиника се наоѓа патологија
    И уште едно прашање како би можела во иднина наместо кај докторот што ме оперираше понатака да одам кај него на контрола
    Однапред благодарам
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Мислам дека докторите повеќе не одговараат на нашите прашања и тоа од поодамна. Најубаво ќе биде лично да си го контактираш.
     
  3. jadransko1

    jadransko1 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    pa bi trebalo zatoa sto alulovski mi ostavi dobar vpecatok dodeka bev vo bolnica samo steta sto toj ne me operirase
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Не одговара на прашања ТУКА на форумот :$
     
  5. jadransko1

    jadransko1 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    pa kade osven vo bolnica
     
  6. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Најверојатно само во болница. Гинеколозите одреден период одговараа овде прашања, ама веќе не одговараат. Затоа, за да не чекаш мислење за џабе овде, контактирај си го болница.
     
  7. jadransko1

    jadransko1 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    pa ako e za taka ne postoi poveke prasanje za ginekolog
     
  8. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    И јас мислам дека треба да ги избришат, за да не бидат во забуна луѓето и џабе да чекаат одговори
     
  9. samantha80@*~

    samantha80@*~ Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    26
    Teba pari , suski da mu dades i vednas ke ti odgovori, zosto tamu e so pari n GAK.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.