1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

incizija na himen

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од irinushka, 7 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. irinushka

  irinushka Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Kako sto mozev da procitam ocigledno doktorite povekje ne odgovaraat na prasanjata no dokolku nekoja od vas devojki znae za ova bi vi bila blagodarna da mi pomognete.. mojot prblem e toa sto himenot mi e ocigledno premnogu elasticen i nemozam da ja izgubam nevinosta.. sum bila na ginekolog i nejziniot sovet bese podolga predigra i kje bide.. nema da bide :) imam dosta citano po forumi i sajtovi i imam procitano za mal zafat narecen incizija koj sto se vrsi pod lokalna anestezija vo slucaj koga himenot e cvrtso tkivo i ima mal himenalen otvor.. dali nekoja od vas ima slusnato za vakov zafat i kaj koj ginekolog da se obratam? mn kje vi bidam blagodarna :)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Јас имав пријателка што го имаше овој проблем и знам дека го реши со операција. Само не можам многу да ти помогнам затоа што се пресели во Германија и таму го направи. Како и да е, реши си го што побрзо за да не трпиш, туку да уживаш во односите
   
 3. irinushka

  irinushka Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  OK fala ti mnogu :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.