1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да им кажам на моите дека имам дечко?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од peperutka88, 1 јули 2011.

  1. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Душичке, ако знае мајка ти сигурно знае и татко ти само чека ти да му кажеш лично. Штом дечкото доаѓа кај вас дома а ти светкаш со очињата и се правиш на Тошо :) верувај дека тоа го приметил татко ти (нивно дете си, знаат како дишеш а и доста сте повржани како пишуваш).
    Немора толку поезија како што ти пиша Јипмен2 :) туку начекај момент и кажи си ,,имам дечко, тато и сакам од мене да чуеш,, Поискрен одговор, здравје.
    Едит- нема што да се буни, го знае човекот, пие кафе со него, иде на гости кај вас...
     
  2. inna18

    inna18 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Незнам можеби и сумња на нешто но никогаш не е против коа речам дека ке дојде имам мн голем почит спрема него значи блиски се...и сеа од еднш коа ке речам дека сум у врска со него незнам како би реагирал иначе и дечкоми сака да ми кажам на таткоми вика по слободни ке бидеме нема да се криеме и сл и сакам да знае...па како и да е кај нова година ке му кажам...
     
  3. mackaa.t

    mackaa.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    3
    Tuka najdov tuka pisav.Neznam kolku pisuva deka godini imam inace imam 15.Vaka so decko mi odime skoro 8 meseci kaj nas se e super se i se slozuvame i razbirame no celiot problem e so moite.Porani se bese super i so niv no sega posledniov mesec sve im smeta pocnaa da ne go sakaat ni nego,celo vreme vikaat ne e dobar familijata ne mu ja sakaat ic a i dvajcata sme od ista vera i podalecni komsii sme vikaat pogolem e od tebe sto ako ti napravi nesto(inace 3 godini sme razlika) i nisto ne bi napravil, za se me razbira sekogas mi vika se ke se sredi nie ke bideme zaedno oni nekogas ke prestanat da zabranuvaat vazno e nie da sme zaedno .I koga da iskocam nekade preku 20 pati ke mi se javat da me prasaa kade sum so kogo do kaj sum.Nekogas se slucuva da dojdat da vidat kade sum.Preku tel ako me vidat deka zboruvam so nego odma ke mi go zemat tel odma.Neznam zosto ne me ostavaat na mira neznam.Nekolku pati taka i ke se zakaram so niv sve ke im izakazam ama nisto ne pomaga.Nego nesakam da go ostavam zaedno sme dolgo vreme mnogu se poznavame sto se ne sme napraile kaj se sme bile,ne veruvam deka ne sretnam pak takva licnot.ve molam pomoss..:(
    [mod-kirilica:ywcgn1yn][/mod-kirilica:ywcgn1yn]
     
  4. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    Pa razgovaraj so niv otvoreno, zosto mislat taka,koga e se vo red, daj im do znaenje deka e taka.Inaku jas mislam deka problemot ne e vo nego,tuku vo tebe bidejki imas samo 15 godini mislat deka si mala za decko koj e postar od tebe 3 godini i ne se mnogu toj ima sega 18 pa bi trebalo da im izgleda taka deka te lazi samo za onaka, i jas taka bi pomislila...toa e moe mislenje pozz
    [mod-kirilica:1fbx03np][/mod-kirilica:1fbx03np]
     
  5. ViN.-2

    ViN.-2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Прво почни да спомнуваш нешто околу таа тема..види како ќе реагираат и после некое време кажи им :)
     
  6. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Беше тоа ден пред Бадник, кога се пале оган, вечерта излегов со него,а им кажав на моите дека со другарка ќе одам. Тогаш бевме 3-4 дена во врска. Точно на Бадник татко ми ме прашува ‘Каде беше вчера ти?‘, јас ни две ни три ‘ Со дечкото.‘, ‘ Со кој?‘ пак ме прашува тато, а јас ‘ Со дечкото бе тато.‘ И им кажав дека дечкото всушност е син на еден другар од средно на тато, многу добри другари биле и неговиот татко постојано го частел тато на одморите, заедно училе. После неое време раскинавме со овој, па пак се фативме, ама овој пат не знаат моите. Не сум нашла право време, а и не ме ни замараат со тоа со кој излавам и каде. Ќе им кажам кај и да е.
     
  7. 1587

    1587 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Pa ne mora koa ne te zamaraat zasto da im kazes a pak ubavo e da znaat :)
     
  8. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Па, сеедно ми е дали знаат или не, ништо не ми мене.
     
  9. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас на мајка ми никогаш не сум седнала да и кажам јасно и гласно дека имам дечко.
    На татко ми па ич.
    Не дека се строги или нешто, ама не сум човек што со нив прави такви муабети за дечковци.
    Не можам да замислам на татко ми да му кажам дека имам дечко. :^)
    А уствари го знаат дечко ми, сигурно претпоставуваат, чудни луѓе се и двајцата, ама баш ми е гајле.
    Речиси сум осумнаесет, нема кој кому да се меша више.

    За тоа дека имам партнер и е сериозно може да им кажам само кога ќе се мажам.
    Иначе, тоа си е моја работа и немам потреба да им кажувам. :^)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Кажав кога го фатив првиот, мајка ми војна крена :D и тогаш ми дојде ум веќе да не кажувам.
     
  11. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    Kako da i kazham na majka mi deka mozhebi ke imam decko,a dosega nishto i neam kazhano za nekoj sto mi se svigjal ili slichno.Znaci majka mi ne e nekoja stroga ili neznam kakva ali sepak se plasham kako ke reagira. Kako toa da i go kazham so koi zborovi?
    Kazhite mi vashi iskustva na ovaa tema. Blagodaram
     
  12. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    ќе направиш едно кафе, ќе ја седнеш и ќе и кажеш вака..мамо сакам да ти кажам нешто...несакам да дознаеш од други и да се налутиш затоа што несум ти кажала..сакам да бидам искрена со тебе...запознав едно момче се засакавме и сега сме заедно...многу го сакам..среќна сум и сакав прво на тебе да ти кажам..и толку!!!
    ако ти префрли нешто, уживај имаш 18 години :) :) :) !!!!!!
    позз!!!
     
  13. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    nemam 18 tuku 15 :D a toj sega ke polni 18 :/
     
  14. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    Раскажи и како сте се запознале,што ти се допаѓа кај него (карактерно),како се однесува со тебе,со кого се дружи и сл. За да биде помирна , добро да процени,а и да стекне доверба во тебе. :)
     
  15. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    епа на профилот ти пишува дека имаш 18
     
  16. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    sega popraviv :D
     
    На m.a.f.i му/ѝ се допаѓа ова.
  17. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    да се надоврзам сега е сменето на профилот...
     
  18. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    Кажи и дека треба да разговарате и едноставно кажи Мамо имам дечко и готово. Но мој совет од искуство подобро не и кажувај ако не планирате ништо озбилно со тој дечко. Ако навистина чувствуваш потреба да и кажеш направи го тоа, ако мислиш дека ќе го прифати тоа. Ако не подобро е да не зборуваш ништо.
     
  19. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    znaci lesno e taka da se kazhe.. ali navistina nemozham .. mnogu pati se obidov ..pochnuvajkji ja recenicata so "Treba neshto da ti kazham.." ama potoa seto toa go stvrtam na shega, i se taka.
     
  20. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    Kako da i kazham na majka mi deka imam dechko

    Јас напротив мислам дека на родителите се треба да им се кажува без разлика дали е со него озбилно или не...никогаш неможеш да знаеш дали со некој ќе бидеш за озбилно или не! битно е кај нив да создава доверба..
     
    На Angelinkka му/ѝ се допаѓа ова.