1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да ме засака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Dirty-angel, 12 мај 2010.

 1. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  Започнав врска со еден дечко на кој очигледно му го скршиле срцето и после тоа не верувал на ниедна друга девојка и сега пак сака да се заљуби... Заедно сме месец дена и се е топ, само кога правиме некој сериозен муабет постојано ми збори како треба јас да се потрудам да му го освојам срцето за нашата врска да успее.. Се труди и он и постојано е фин со мене, и стварно сакам и јас да успее ова само незнам како да му допрам до срцето :)
  ДАЈТЕ МИ СОВЕТ КАКО ДА МЕ ЗАСАКА :rofl: :rofl: :rofl: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Хеххе, ме насмеа :) Да се потрудиш да му го освоиш срцето :) Па тоа да се случуваше со труд сите ќе си ги најдевме сродните души... Ама не е така, или ќе те сака или не. Што подразбира тој „да се потрудиш“, да се правиш нешто што не си ? :^) Штом сте во врска, ако му се свиѓаш по однесување, карактер, изглед или не знам што, љубовта сама ќе дојде. Ти биди си природна, каква што си, и ако му е убаво со тебе арно, ако не нема чаре :D
   
  На s.k.r.s.e.n.a му/ѝ се допаѓа ова.
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Да не делувам разочарувачки ама јас најискрено мислам дека уште на почеток на врската треба да има љубов. Можеби има врски што на почеток не се сакале, туку постепено со тек на време се засакале, ама не знам, сепак мислам дека уште на почеток треба да се осети некоја љубов па понатаму да расте. А ти не знам што би можела да правиш за да му го освоиш срцето. Според мене не се прави ништо на сила, срцето само ќе си осети дали му се допаѓа некој или не. Ти можеш да се трудиш да бидеш најдобра, да се однесуваш убаво, да му угодуваш, ама ако не е заљубен џабе е што и да правиш :(
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Јас се согласувам со вери, сеедно е дали ќе се трудиш или не, не велам дека не треба да се потрудиш да ви биде убаво, интересно, забавно, но не треба ти да се менуваш за да му се допаднеш повеќе или да ги менуваш твоите мислења, само биди тоа што си и биди опуштена, релаксирана, интересна, да посакува да е со тебе, немој да бидеш напорна (ова не е во навредлива смисла) да се трудиш да промениш нешто за тој да те засака, времето ќе покаже, а ако си своја и секогаш позитивна и насмеана тој ќе сака да е со тебе постојано...
  Знаеш имав слично искуство, на почетокот на врската се трудев, му угодував се обидував да станам се што сакаше тој и ништо не успеа, ме замени за друга, кога му го свртев грбот ми се врати, сега не мислам дека сум незаменлива но тој како да неможе без мене сега хихихихи, но останав тоа што сум, не се променив воопшто, никогаш не го повредив, и му дадов потполна слобода бидејќи тој е тој што губи... Така да знаеш :D иначе и тој имаше претходно некои пропаднати врски, скршени срца бла блаааа, тоа се глупости, се поминува па и тоа ;)
   
 5. mila88

  mila88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Обично таквите знаат да се со тебе дур те легнат и после чао пријатно. Сум имала такво искуство, јас да сум таа што ќе се труди да го освои на секој можен начин, за на крај да испадне единствениот начин да е креветот, супер пројдена ноќ, уште неколку такви дур не му здосади и готово. Ке си ги направи меракот, ќе стигне до целта и ќе те шутне. Он е машкото во врската, он е тој што треба да ги превземе работите во свои раце. Ако он самиот ти збори дека ти треба да се трудиш за да он да те засака... незнам дали заслужува повеќе внимание. Можеби треба малце да го оладиш, па да се свести и да почне да трча по тебе. Напрај го љубоморен!
   
  На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  :clap: bravo mila- se slozuvam :clap:

  + toa, on sega saka da s ezaljubi...nema so zaljubuvanjeto saka-neke. ili ke se zaljubi ili nema da se zaljubi.
  mada, koga vise ste u vrska, daj mu vreme, moze i te saka ama se plasi da ti kaze, mos si ima napraveno film deka ako ti kaze ke go sutnes i ke go povredis....ne preteruvaj so ugoduvanje za da ne mu stanes naporna i da ne se izgubis samata sebe vo vrskata ;)
   
 7. stiklica

  stiklica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  се согласувам со другите,биди си своја ,она што си.не може да се правиш онаква каква што тој сака да бидеш. :P
  или те сака или не.ако премногу му угодуваш ти на крај ќе бидеш жртвата во врската.на машките понекогаш треба да им досадуваш мн за да те сакаат.а не да им угодуваш..позз ;)
   
 8. Malabezmorala

  Malabezmorala Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Povekje ne sme zaedno ..:/ toa mi bash teshko paga jas mislam deka pak kje bidam so nego po nekoj period no kako da napravam da me zaska ve molam heeeelp mi ..nemozam bez nego !!
  [mod-kirilica:31mdplay][/mod-kirilica:31mdplay]
   
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Зошто ти да се трудиш да му го освоиш срцето? Многу убаво од него.. ц ц ц
  Љуобвта не е за трудење или ја има или не. И мене ми било милион пати скршено срцето, па пак сакам, и не го терам некој да се труди да го засакам. Покажи му дека вредиш, без разлика како и да се однесува олади малку кон него, привлечиму внимание на тој начин. Нека не може и тој без тебе малку. Се согласувам со девојките погоре, направи го љубоморен, тој нека се потруди да те освои. Но мила, ако гледаш дека сеуште има неразјаснети чувства кон бившата, немој да се ставаш насредина ке бидеш повеке повредена, иако се трудиш. Поздрав и ти посакувам искрена љубов, и да си се сакате најмногу.
   
 10. loca23

  loca23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  Оф леле ти си требала да се потрудиш да му го освоиш срцето...абе нека си брка тој работа..ако сака да биде со тебе ако му се свиѓаш нека биде, ако не ти не треба ништо посебно да праиш...или некој те привлекува и сакаш да бидеш со него или не..трето нема! и да само он е со скршено срце на светов па сеа треба да го лечиш ти хахаха
   
 11. Malabezmorala

  Malabezmorala Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  xaxa trebashe da se potrudam povekje koga bevme zaedno no kkako da go vratam vreme to kako mu dokazam deka vredam koga toj me izvara so moja drugarka a jas so negoviot bratuced kako da dokazam deka vredam i da go napravam ljubomoren ?
  [mod-kirilica:2yumkj4b][/mod-kirilica:2yumkj4b]
   
 12. s.k.r.s.e.n.a

  s.k.r.s.e.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  pa vaka jas imav 3 god i 8 mesecna vrska so nego mi bese se monotono iako sum jas mn pozitivna licnost ne uspeav da smenam nisto vo vrskata no posle nasata 2 mesecna razdelba jas se zapoznav so eden tip postar od mene 6 god i mn mi se dopagase a nekako kako da poluduvav koga go gledav no imam mn cvrst karakter i ne dozvoliv da go vidi toa i ostaviv toj da me zabelezi i koga se sluci toa toj mene mi rece sakam samo sex a jas od tolku mn sto sakav da bidam so nego se sloziv i se gledavme samo za vikend posle izlevanje no mn go zasakav i toj mi vika mn mi e ubavo so tebe a nezzz zs ne mozeme da bideme vo vrska. Jas sum muslimanka a toj e hristijanin ve molam pomognete mi
  [mod-kirilica:3knru98l][/mod-kirilica:3knru98l]
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Епа најверојатно затоа што сака да бидете само секс партнери... ако си сакала посериозна врска не си требала да се согласиш само на секс да биде се, од тоа тешко се доаѓа до врска...
  Можеш да почнеш да го избегнуваш малце и да го одбиваш па да му ставиш до знаење дека сакаш нешто повеќе од секс, па види дали ќе се согласи, ако несака тогаш подобро да прекинеш да се гледаш со него за да не го засакаш уште повеќе а тој да те користи само за секс.
  Позз
   
  На slobodka и s.k.r.s.e.n.a им се допаѓа ова.
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Јас па не мислам така. На почеток на една врска има една занес, заљубеност некоја, привлечност, ама љубов вистинска НЕ. Љубовта се раѓа постепено, неможеш некој да сакаш, да љубиш, зашто е симпатичен и убав глас има, тоа е само занес, мала заљубеност. Вистинската љубов започнува со вистинско запознавање на двајца млади луѓе, со прифаќање на нивните позитивности и негативности, со прифаќање на нивните мани, никој не е совршен нели.
  Така да не е доцна за ниедна љубов.
  Едноствно човек треба да биде она што е. Можеби на почетокот е потребно повеќе внимание, претставување на добрите особини, а со тек на време се излегува на површина.
  Со тоа што сепак неможеш некој да натераш да те сака! Или самиот ќе те засака или ќе му станеш одбивна што вршиш преголем притисок врз него.
   
  На bona и mims-89 им се допаѓа ова.
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  нема потреба од сплетки и глупости праење и што е тоа да се потрудиш?ти да му ги лечиш раните немој молимте дај нека олади дечкото малку.Раните ги лечи времето запознавање на нови луѓе и све си иди со текот на времето ке запознаеш личност што ке има хемија мугу 2та привлечност се разбира некаква ке контактирате све си иди спонтано до врска.бидиси такава каква што си само своја оргинална секогаш крената со главата цврста самоуверена насмевната машките сакаат такви девојки ако тој не те засака таква каква што си тогаш незнам што бараш понатаму од него сменија тактиката одма смени понашање али не грубо понашајсе спрема него по ладно и јас често му велев на бифшиот како ти со мене така јас со тебе :) ама секогаш имав свој став карактер и тоа го почитуваше кај мене и самиот ми велеше интересно е со денес ми се јави после 2 месеци :D па затоа ти пишам и на крај краева тој што сака да биде со тебе ке те побара макар и по некое време тоа што е за тебе ќе ти дојде во рацете :)
   
 16. s.k.r.s.e.n.a

  s.k.r.s.e.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  но најтрагично е што тој мене ми кажува дека му е убаво со мене и ќе ме остави да го чекам неколку дена а кога ќе ми се јави ми зборува така привлечно и ме обврзува да се видиме и ми вели веднаш идам да те земам и така јас со затворена уста велам ок
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  зошто да те остави да го чекаш?и да не се јавува дотерајсе спремисе другарките под рака и дирек на кафица насмеана да те види ќе си пукни во кожата иако тоа не го искажуваат ама така чуствуваат значи се јавил не се јавил те викнал не те викнал прависе како воопшто да не ти е важно боже мој животот течи има фраери еден куп.треба да имаш поголема самодоверба во себе машките сакаат и кога ке ги одбиеш на све ако велиш да и секогаш нормално дека кога ке посака ке те бара а и по извесно време ќе му здосадиш или ке те бара само кога има потреба што според мене е многу понижувачки...извини ако сум малку груба ама сакам да сум искрена
   
 18. s.k.r.s.e.n.a

  s.k.r.s.e.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  да во право си ја и си одам на кафе и викендот си го поминувам забавно но и го покажав моето достоинство и самодоверба но тој е таков сака да бидам со него љубомори ако слушне нешто но на крај се губи и после некој ден повторно е кај мене .Незнам дали ме сака дали не ама воопшто не можам да го сфатам а веке ми се врежи во срцето.Како да отворам тема со него да го прашам што мисли во врска со мене кога секој негов потег е во нгова полза :worried:
   
 19. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  побарај го ти речиму дека сакаш да се видите и да си напрајте некој муабет онака да не звучиш многу сериозна ако излезете (не вервам дека ке те одбие)одете на кафенце муабетче заебанци нема потреба од сериозност и со тек на муабет ќе го прашаш со понатаму со вас онака бидиси искрена ако почни да ти го сменва муабетот ова она или добиеш негативен одговор само насмевнисе колку и да ти падни тешко до срце ќе го заболи иако нема да сака да искажи или ако ти речи да останите на истото да се гледате кога тој сака само тогаш речиму дека ти смета нормално биди искрена ако имаш позитивен одговор тогаш све супер :) велиш дека тој е таков па ако не сака да смени однос јас ке ти речам само да му речиш едно големо чао никогаш не треба да дозволиш некој да те смени никогаш со среќа се надевам супер ке поминиш па пиши :)
   
 20. s.k.r.s.e.n.a

  s.k.r.s.e.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  па да си кажам дека ми ропнаа корпа :rofl: ве послушав му се јавив и ми рече "не можам да бидам со тебе повеке "ама имаше нешто во неговиот глас и пред се сум среќна затоашто решив да не додевам а чувствувам дека еден ден ќе ме побара само се надевам нема да биде предоцна :worried: