1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kaко да знам кои се неговите намери ?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од katerina97, 3 декември 2012.

 1. katerina97

  katerina97 Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  imam 15 godini a so dechkomi planirame kade za nova godnina.on vika da ideme u vikendichka sami,ali ja nesakam.POMOSH???
   
 2. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  девојче очигледно е што сака сами во викендица и што потоа а колку години има он ако не е тајна
   
 3. AnjaLazanja

  AnjaLazanja Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  34
  Мислам од моја страна ако е постар дечко ти ...Мнг јасно е :) секако колку сте во врска ако сте долго оправдано е може би сака да бидете сами...Но ако не сте бидејки по кажувањево се поставува прашањето како би им кажала на твојте родители...Сама во викендица 15годишна со дечко..А и млада си одете ,некаде со др парови кафана диско миско со другари ...Млада си бар по мое...за вакво нешто годините ти се за славење со друшто :)
   
 4. katerina97

  katerina97 Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  tri godini e postar od mene a i da jas vi vikav ako mozhe da mi dadete nekoj sovet kako da mu recham NE deka nesakam.dali da predlozham drugo mesto ili neshto slichno?
   
 5. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Па кажи му дека несакаш да одите саму,дека би сакала да славите со друштво некае,во кафич или па к кафана или ресторан и дека ќе си поминете преубаво,и дека немаш што да им кажеш дома. Речи и друг ден можеме да бидеме сами,немора баш за нова.