1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mе изневери и јас му простив

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pubu-bubu, 1 април 2012.

 1. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  Oва е за сите оние кои ја дале втората шанса на оној кој што го сакаат..јас го направив тоа,и заедно сме еве 3 години,но кога Ќе ми текне на тоа се осеЌам грозно :puke: дали постапив правилно??
   
 2. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Ако сеуште те измачува тоа, не си постапила правилно.
  Нормално е лошо да се чуствуваш но не и секој ден да се нервираш и да те мачи тоа.
  Ако не мислиш на тоа така негативно, ако се ви е најубаво, правилно си постапила :)
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  најубаво ни е се ни оди супер и оттогаш многу се смени спрема мене..само што скоро секој ден ми текнува на тоа незнам зошто..едноставно немозам да се помирам со тоа Ч)
   
 4. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.171
  значи му немаш опростено целосно, и од срце ... Значи според тебе не си постапила правилно. Затоа те гони тоа ...

  Ја не би да простам искрено, под никој услов, го имам зборено тоа низ форумов. Секоја чест за тебе, ама ете сега како ти е ...
   
 5. Volsebnicka05

  Volsebnicka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  90
  дечки и јас во една таква ситуација :worried:
  одев со мојот дечко година и два месеци се скаравме и после четири месеци се најдовме повторно во контакт и си ги кажавме сите работи тој ми призна дека ме имал изневерено уште на почетокот на врската (за мене нема врска тоа можеби не мислел толку сериозно да заодиме) но многу пати го имав прашувано дали воопшто има помислувано на друга и тоа за време на секс а тој ми викаше дека „нема шанси“ такво нешто... (а јас со него ја изгубив невиноста) после тоа пак ме изневерил и јас пак дознавам за тоа по два е*ени месеци и човеков мене ми се извинува дека се плашел да ми кажи за да не ме изгуби и јас специјалка пак простив ;(
  не ме боли тоа што ме изневерил толку многу колку тоа што кријал од мене а веќе го направил мн се чувствувам неубо за тоа со му простив а сакам да бидам со него :worried:
  феминки кажувајте со да прам :doh:
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Бубу, не гледам причина сега да размислуваш тоа, кога веќе поминале 3 години во кои тој се однесува убаво спрема тебе и не му се повторило.
  Штом не се повторило, дури е и знак дека воопшто не си згрешила ;)
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.604
  Епа факт е дека тоа секогаш ке стои сенка над вас и дека секогаш ке биде тука за секоја мала ситница .. меѓутоа ако сте сватиле т.е ако он сватил дека доволно му била таа црвена линија и дека вистински се кае тогаш немаш гајле. тоа можеш само од неговите постапки од неговиот однос према тебе да го забележиш..
   
 8. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  е поради овие причини никад не би можела да простам неверство,зашо цело време ке ме прогонува тоа ,зашо ке мислам цело време на тоа и само ке му пререкувам за тоа ,и затоа боље да прекинам од колку тоа
   
 9. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Па знаеш незнам сега како ти гледаш на работите ама ова не е за простување.
   
  На LolyPoP191 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dandinja

  dandinja Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  кога вие сте заедно веќе три години потруди се да го заборавиш тоа , сите грешиме во животот , секој има право на втора шанса .... тоа што си му простила ти се исплатило , сигурно после тоа вашата врска е поцврста тој сватил дека те сака тебе и затоа и ти признал ...
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lauras

  lauras Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  3
  Истото ми се деси и мене уфф :devil: Одиме 6 години,и досега ми беше се супер но еднаш бевме закарани или подналутени (ништо сериозно обична кавга беше)но јас сум таков тип не попуштам и лутината ме држеше чекав да се јави тој бидејќи не бев јас ништо виновна но го немаше скоро една недела.Инает теравме двајцата.После тоа се слушнавме и ми кажа дека за таа недела додека сме била закарани тој ме изневерил.Молам???Ме изневерува со последна курва во градов.И требаше да му простам да испаднам будала една последна да ми се смее???Не можев да простам премногу го сакав али помислата дека бил со друга ме уби.Ми се јавуваше,ми се извини ми кажа ете демек сме били закарани бла бла.Но тој ли во секоја кавга ке оди кај курвите???После еден месец јас да кажеме простив.Но моето простување траеше само неколку дена.Не можам да се помирам,и во обична кавга јас му префрлам за тоа,бидејќи долго време поминавме заедно и многу ме повреди неговото неверство.Ни самата не знам веќе што чуствувам,одеднаш сета моја чиста љубов спрема него исчезна.Не бадијала кажале Тенка е линјата помеѓу Љубовта и Омразата.Не знам што да правам,единствено ме убива помислата дека толку се трудев да ни биде се убаво за на крај сето тоа да исчезни.Совет??? :*
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 12. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.368
  Машко во караница може да изневери посебно ако е посериозна и со терање инат или ако помисли дека девојката не го цени или сака доволно.

  Ако е многу изнервиран и лут (или мисли дека врската е веќе на пукање) и во таква ситуација му се намести друга девојка која ќе му пружи внимание може да дојде до изневерување :).

  Затоа се во принцип кавгите и терањето инат контрапродуктивни, добро не носат а си носат ризици по врската :).
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.721
  Ако сега ви е убаво во врската, пробај да го заборавиш тоа што се случило (иако не е лесно) Пробај да не мислиш на минатото, гледај напред. Штом си била спремна да му простиш, значи имало нешто што те натерало на тоа, сеуште си била спремна да се бориш за врската. Ќе видиш понатаму дали си ја донела правилната одлука, повеќето луѓе учат од своите грешки, не мора да значи дека ќе му се повтори.
   
 14. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Мислам дека на почетокот на врската сите или нешто лажат или ‘‘изневеруваат‘‘ тоа ми е некако не го бројам бе т.е зависи какво е изневерувањето. Имам еднаш спомнато во друга тема и ќе повторам за оваа за мојата случка не е некоја посебна онака првите 2,3 месеци тапа беше го лажев си искачав кај код сакам ме фати (во лагата) :rofl: си излегол дечкото и си лапал некоја и не ми беше грижа брее што сака нека прави и јас си лажев така прекинавме некое време и после пак заедно си кажавме што како сме правеле што најмногу мразиме кога некој ќе направи и се си дојде на место . Почнавме да си веруваме колку толку и еве скоро 2 години сме заедно . Но мислам дека не би можела да простам доколку бил во кревет со некоја тоа е па ептен ама боље бе кажи не можам повеќе со тебе сакам да пробам со други и тоа е тоа а не вака потешко и на двајцата да биде и ќе се повредуваме :|
   
  На Thebestone му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JustinBiber

  JustinBiber Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Јас мислам дека не си требала на му простиш...Затоа што можеби не по овие 3-4 години но понатаму може да му се повтори...А ВЕРУВАМ дека тоа нема да ди се допаѓа...И на ниедна од на не и се допаѓа тоа... :*
   
 16. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  мислам дека секој има право на втора шанса , мој совет е да пробаш да му ја дадеш...вие не сте 6 дена заедно туку 6 години мислам дека има право на втора шанса па види како Ќе ти биде..од искуство знам дека нема да го заборавиш неверството за 2 дена но со разговарај со него и заедно поминете го сето ова..поЧекај неколку месеци и ке видиш далу сум била во право.. :*
   
 17. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Ако те сака нема ни да помисли да те изневери со друга. За него постоиш само ти. Тој не би имал срце и душа да го направи тоа.
  Ама што изневерил, типот не те сакал! :^)

  Ако еднаш те изневерил, голема е можноста пак да го повтори тоа... :!:
  Како и да е, јас не би можела ни да замислам да имам секс со него, а претходно ме изневерил со друга. :x
  Срцето никогаш не простува!
   
 18. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  мислам дека не е мозно да се заљубиш во некој за 3 месеци , па затоа и простив..друго е ако сега после 3 години ме изневери тогаш се согласувам со твоето мислење
   
 19. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  потполно се согласувам со тебе...имаш право друго е да се смува со некоја а друго е да ја легне...се надевам дека уште многу Ќе бидете заедно..позз ;)
   
 20. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Јас напишав општо, а не лично за тебе. ;)

  Инаку, дури и на почетокот од врската да е, тој треба да се труди да те запознае, и баш нели тогаш е најслаткото, а не да те изневерува. :^)