1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mе изневери и јас му простив

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pubu-bubu, 1 април 2012.

  1. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    Oва е за сите оние кои ја дале втората шанса на оној кој што го сакаат..јас го направив тоа,и заедно сме еве 3 години,но кога Ќе ми текне на тоа се осеЌам грозно :puke: дали постапив правилно??
     
  2. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Ако сеуште те измачува тоа, не си постапила правилно.
    Нормално е лошо да се чуствуваш но не и секој ден да се нервираш и да те мачи тоа.
    Ако не мислиш на тоа така негативно, ако се ви е најубаво, правилно си постапила :)
     
    На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    најубаво ни е се ни оди супер и оттогаш многу се смени спрема мене..само што скоро секој ден ми текнува на тоа незнам зошто..едноставно немозам да се помирам со тоа Ч)
     
  4. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    значи му немаш опростено целосно, и од срце ... Значи според тебе не си постапила правилно. Затоа те гони тоа ...

    Ја не би да простам искрено, под никој услов, го имам зборено тоа низ форумов. Секоја чест за тебе, ама ете сега како ти е ...
     
  5. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    дечки и јас во една таква ситуација :worried:
    одев со мојот дечко година и два месеци се скаравме и после четири месеци се најдовме повторно во контакт и си ги кажавме сите работи тој ми призна дека ме имал изневерено уште на почетокот на врската (за мене нема врска тоа можеби не мислел толку сериозно да заодиме) но многу пати го имав прашувано дали воопшто има помислувано на друга и тоа за време на секс а тој ми викаше дека „нема шанси“ такво нешто... (а јас со него ја изгубив невиноста) после тоа пак ме изневерил и јас пак дознавам за тоа по два е*ени месеци и човеков мене ми се извинува дека се плашел да ми кажи за да не ме изгуби и јас специјалка пак простив ;(
    не ме боли тоа што ме изневерил толку многу колку тоа што кријал од мене а веќе го направил мн се чувствувам неубо за тоа со му простив а сакам да бидам со него :worried:
    феминки кажувајте со да прам :doh:
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Бубу, не гледам причина сега да размислуваш тоа, кога веќе поминале 3 години во кои тој се однесува убаво спрема тебе и не му се повторило.
    Штом не се повторило, дури е и знак дека воопшто не си згрешила ;)
     
    На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Епа факт е дека тоа секогаш ке стои сенка над вас и дека секогаш ке биде тука за секоја мала ситница .. меѓутоа ако сте сватиле т.е ако он сватил дека доволно му била таа црвена линија и дека вистински се кае тогаш немаш гајле. тоа можеш само од неговите постапки од неговиот однос према тебе да го забележиш..
     
  8. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    е поради овие причини никад не би можела да простам неверство,зашо цело време ке ме прогонува тоа ,зашо ке мислам цело време на тоа и само ке му пререкувам за тоа ,и затоа боље да прекинам од колку тоа
     
  9. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Па знаеш незнам сега како ти гледаш на работите ама ова не е за простување.
     
    На LolyPoP191 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. dandinja

    dandinja Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    кога вие сте заедно веќе три години потруди се да го заборавиш тоа , сите грешиме во животот , секој има право на втора шанса .... тоа што си му простила ти се исплатило , сигурно после тоа вашата врска е поцврста тој сватил дека те сака тебе и затоа и ти признал ...
     
    На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    Истото ми се деси и мене уфф :devil: Одиме 6 години,и досега ми беше се супер но еднаш бевме закарани или подналутени (ништо сериозно обична кавга беше)но јас сум таков тип не попуштам и лутината ме држеше чекав да се јави тој бидејќи не бев јас ништо виновна но го немаше скоро една недела.Инает теравме двајцата.После тоа се слушнавме и ми кажа дека за таа недела додека сме била закарани тој ме изневерил.Молам???Ме изневерува со последна курва во градов.И требаше да му простам да испаднам будала една последна да ми се смее???Не можев да простам премногу го сакав али помислата дека бил со друга ме уби.Ми се јавуваше,ми се извини ми кажа ете демек сме били закарани бла бла.Но тој ли во секоја кавга ке оди кај курвите???После еден месец јас да кажеме простив.Но моето простување траеше само неколку дена.Не можам да се помирам,и во обична кавга јас му префрлам за тоа,бидејќи долго време поминавме заедно и многу ме повреди неговото неверство.Ни самата не знам веќе што чуствувам,одеднаш сета моја чиста љубов спрема него исчезна.Не бадијала кажале Тенка е линјата помеѓу Љубовта и Омразата.Не знам што да правам,единствено ме убива помислата дека толку се трудев да ни биде се убаво за на крај сето тоа да исчезни.Совет??? :*
     
    На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  12. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Машко во караница може да изневери посебно ако е посериозна и со терање инат или ако помисли дека девојката не го цени или сака доволно.

    Ако е многу изнервиран и лут (или мисли дека врската е веќе на пукање) и во таква ситуација му се намести друга девојка која ќе му пружи внимание може да дојде до изневерување :).

    Затоа се во принцип кавгите и терањето инат контрапродуктивни, добро не носат а си носат ризици по врската :).
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ако сега ви е убаво во врската, пробај да го заборавиш тоа што се случило (иако не е лесно) Пробај да не мислиш на минатото, гледај напред. Штом си била спремна да му простиш, значи имало нешто што те натерало на тоа, сеуште си била спремна да се бориш за врската. Ќе видиш понатаму дали си ја донела правилната одлука, повеќето луѓе учат од своите грешки, не мора да значи дека ќе му се повтори.
     
  14. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Мислам дека на почетокот на врската сите или нешто лажат или ‘‘изневеруваат‘‘ тоа ми е некако не го бројам бе т.е зависи какво е изневерувањето. Имам еднаш спомнато во друга тема и ќе повторам за оваа за мојата случка не е некоја посебна онака првите 2,3 месеци тапа беше го лажев си искачав кај код сакам ме фати (во лагата) :rofl: си излегол дечкото и си лапал некоја и не ми беше грижа брее што сака нека прави и јас си лажев така прекинавме некое време и после пак заедно си кажавме што како сме правеле што најмногу мразиме кога некој ќе направи и се си дојде на место . Почнавме да си веруваме колку толку и еве скоро 2 години сме заедно . Но мислам дека не би можела да простам доколку бил во кревет со некоја тоа е па ептен ама боље бе кажи не можам повеќе со тебе сакам да пробам со други и тоа е тоа а не вака потешко и на двајцата да биде и ќе се повредуваме :|
     
    На Thebestone му/ѝ се допаѓа ова.
  15. JustinBiber

    JustinBiber Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Јас мислам дека не си требала на му простиш...Затоа што можеби не по овие 3-4 години но понатаму може да му се повтори...А ВЕРУВАМ дека тоа нема да ди се допаѓа...И на ниедна од на не и се допаѓа тоа... :*
     
  16. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    мислам дека секој има право на втора шанса , мој совет е да пробаш да му ја дадеш...вие не сте 6 дена заедно туку 6 години мислам дека има право на втора шанса па види како Ќе ти биде..од искуство знам дека нема да го заборавиш неверството за 2 дена но со разговарај со него и заедно поминете го сето ова..поЧекај неколку месеци и ке видиш далу сум била во право.. :*
     
  17. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Ако те сака нема ни да помисли да те изневери со друга. За него постоиш само ти. Тој не би имал срце и душа да го направи тоа.
    Ама што изневерил, типот не те сакал! :^)

    Ако еднаш те изневерил, голема е можноста пак да го повтори тоа... :!:
    Како и да е, јас не би можела ни да замислам да имам секс со него, а претходно ме изневерил со друга. :x
    Срцето никогаш не простува!
     
  18. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    мислам дека не е мозно да се заљубиш во некој за 3 месеци , па затоа и простив..друго е ако сега после 3 години ме изневери тогаш се согласувам со твоето мислење
     
  19. Pubu-bubu

    Pubu-bubu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2012
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    41
    потполно се согласувам со тебе...имаш право друго е да се смува со некоја а друго е да ја легне...се надевам дека уште многу Ќе бидете заедно..позз ;)
     
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Јас напишав општо, а не лично за тебе. ;)

    Инаку, дури и на почетокот од врската да е, тој треба да се труди да те запознае, и баш нели тогаш е најслаткото, а не да те изневерува. :^)