1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mе изневери и јас му простив

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pubu-bubu, 1 април 2012.

  1. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    помош феминки !!!!!
    тоа со сумњав иго вдов со свои очи
    он е на пат по месеци и посто ми ја знам лозинката на скајп видов дека си пишувал некна само еднаш
    со една особа
    од муабетот не може да бидам на чисто па затоа ве молам де отворете ми ги оците инаку години сме во брак со 2деца + год врска
    муабетот оди вака нешто она му пишува кај си јас еве сум во македонија за две недели се вракам во ****** он и вика те нема одамна да се јавиш она неможев она ова и ај он вика кога ке бидиш сама јави се и току нема друг разговор еве до сега 2-3 дена а со мене е ист не се смени нисто во неговото понашање
    отпрвен мислев да му се јавам и да казам дека сум видела ама се стабилизирав и решив скриено да пратам се па за 2 недели он си иде па тогас да го отворам скајпот пред неговите и да му рецам елајте да видитесин ви со праве и како печале ама незнам ај советувајте ме вие со слично искуство сто да правам незнам дали да и се јавам и на неа мада глупо е тоа не е крива она он е крив ај совет :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: :puke:
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Муабетов во комбинација со неговото однесување кон тебе, за жал, кажува дека можеби и има нешто со таа жена, која изгледа е исто така зафатена.
    Но, сепак, на твое место јас не би кажала ништо сега за сега, прво зашто немаш никаков цврст доказ и многу ќе му биде лесно да негира, а второ и за навистина да видиш што и како ќе им тече муабетот. Кога ќе имаш се црно на бело, тогаш ќе му кажеш нему, нема потреба да ги мешаш роднините, тие и онака ќе дознаат.
     
  3. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417

    Немој ништо да кажуваш додека немаш цврст доказ за афера. Вака и да има нешто не можеш да докажеш затоа што ќе се вади дека може му е пријателка и дека договара обично кафе. Од друга страна ќе си го смени пасвордот и нема да можеш да ја следиш ситуацијата. Искрено се надевам дека нема ништо на страна и дека ќе ви биде супер и понатаму, ама одвреме навреме проверувај си. Денес не можеш на никого да му веруваш.
     
  4. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    И јас мислам дека треба да се воздржиш и да почекаш уште малку, ништо да не му кажуваш. Можеш само полошо да направиш потоа нема да имаш од каде да дознаеш што си пишува со неа. Почекај уште малку можеби ќе дознаеш уште нешто па ќе имаш поголеми докази за да го обвиниш за неверство.
     
  5. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    многу ви багодарам на советите и јас исто мислам да си траам и да си читам и белки за овие 2 недели додека си дојде ке се разјасни ситуацијата а кога ке си дојде здравје боже пошто ми е копиран целиот разговор бога мике има долги разгорори хахах
    пс усте некој совет добро би ми досол
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Доколку ти треба доказ, само копирање на текстот од разговорите мислам дека нема ништо да направи. Може да рече самата дека си го искуцала. Посилен доказ е да имаш снимка од екранот од скајп каде што е разговорот, мислам знаеш како да правиш принтскрин, нели? И не заборавај да направиш повеќе копии, ако треба направи копија и на твоето усб или на нешто до кое тој нема да може да дојде за да го избрише. Секогаш имај копија од тоа каде што тој нема да може да ја најде. Чекај да фатиш “погусти“ разговори, па потоа покажи го и пред него и пред неговите како што планираше.

    P.S. Мислам дека е крајно време Полат да побара соработка со нас :lol:
     
    На SexiLy, glorijaMKD, majicka и 2 други им се допаѓа ова.
  7. majicka

    majicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    и мене исто ми се има случено.....2 години сме веќе заедно и на почетокот на врската(така барем ми рече)ме изневерил свињата една:@ јас самата си дознав за то,му прочитав пораки на фб и ми рече дека нема да се повтори,о виситна оттогаш се е ок ама ете некогаш ми текнува на то,си прам тешки филмчиња ко ме изневерил,демек јас спијам дома тој си ги вади очите со неа и ептен ми е лошо........простив ама повредата секогаш ќе остани и никогаш нема да се заборај :)
     
  8. Monnchy

    Monnchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    И јас се имав искарано со дечко кој стварно мојата другарка најдобра ми викаше ТИ СИ ЛУДА заради тоа што ПОЛУДЕВ од него! Но не му простив и никогаш нема..
     
  9. hristina92

    hristina92 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    и мене истото ми се има случено... Скоро 6 години сме во врска и пред некој месец ми призна дека ме изварал :( му простив... сеуште ми е мн. тешко и не можам да го заборавам тоа што ме изневерил , тоа време јас бев надвор од државата и бевме разделени 2 месеци и ми кажа дека заради тоа се смувал со друга и никогаш повторно не би го направил. Се покаја и тој.. Сега се е во ред со врската но тоа уште ме измачува...
     
  10. jessicalba

    jessicalba Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9
    Ако си му простила и тој не ја повторил грешката мислам дека нема што да ти биде жал за тоа затоа што можеби и ти ке згрешиш еден ден а секој заслужува да добие шанса да се поправи. И секогаш кога ке помислиш на тоа , сети се на убавите моменти што ги имате поминато и ке се чуствуваш подобро
     
  11. Ainoa

    Ainoa Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    gledam se pise na ovaa tema. ima mi se deseno da me iznevere ednas i nekako mu prostiv...ama tesko bese.... nasta vrska e na dalecina,koa sme blisku po sovrseno ne moze da e,ali minatata godina doznav mnogu raboti,ne mi se veruvase deka e takov i raskinav...on mi se javi posle 2 dena,pak mu prostiv.tocno e deka se smeni u pocetoko,ali glaven problem vo vrskata e toa sto on previse e ljubomoren,sekogas misle deka odam so drug koga sme daleko,deka ne sum iskrena,duri ne ni veruva deka mi e prv so koj sum imala odnosi,a samo so nego i imav posto ne videl krv :@ zaedno sme 3 godini,tesko e koga sme daleko,ali jas ne zasluzuvam takvo ponesuvanje od nego...sega imam problem. edna go adna i mu pisuva kako ke dojde ( posto e od gradot mnogu blisku do negov) celo leto kaj nego i da se zapoznaat i da se muvat.mu praka sliki so seksualni sceni i baknuvanje i mu kazuva deka toa ke mu prave,on se samo smee i mi kazuva deka ja lade...pise i isto kako da prifaka seto toa,ne mu zborev i on sega se trude da me uvere kako me saka i deka seto toa e samo sala i deka toa zapoznavanje so nea ke e samo drugarski. inace,mu dadov se sto moze da se dade vo edna vrska,niedna kako mene nema da go saka i kolku i da sum mu daleko verna sum mu,niedna i da mu e do noso nema da mu bide tolku verna... pomos :/
     
  12. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    вака-доколку те сака кажиму да ти докажи тоа а тоа други запознавања мозе али додека сте заедно а без тебе нема за што да запознава други девојки-те има тебе за тоа..
    како што ти си правела се за него на ред е и он да направи нешт ако те сака(ке го докаже тоа) доколку се само зборови ке се дознае тоа..
    кажиму дека нема потреба до други запознавајне за се те има тебе а доколку сака тогаш мозете заедно за се запознаете-а ти како што си правела се за него кажиму тоа тш сакаш и он да направи за тебе а ако не тогаш прекини со тоа да одиш по него...па ке забележи разлика со тоа..
    а за понатака ако не се прекинат тие работи можеш да си седниш и да разговараш со него за се и тоа серозно.а ако оди вака раскиниму..не си ти пак некоја што ке седи со еден а тој ке праи што сака,млада си и имаш живот пред себе..немој да се уништуваш уште сега со тоа што го сакаш(знам како е) и да се уништиш...затоа што порано или подоцна тој ако те сака ке те сака како што ти него а ако не етака ке ти наштеди коа и да е..само не дозволувај да дојде до нешто повеке---поз :hai:
     
  13. Knightley

    Knightley Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Значи вака пред 1месец дечко ми ми призна дека ме варал со две и тоа од негово друштво но јас му простив бидејќи премногу го сакам и нејќам да го изгубам а знам дека и он ме сака и се покаја за тоа што го направи ( го знам тоа зашто плачеше кога ми кажуваше ) еве сека е исто како порано како ништо да не се случило ... ама јас никако неможам да се помирам со тоа и многу ми е тешко, незнам што да правам понекогаш помислувам и да му раскинам ама знам како ке ми биде без него пошто мн сум приврзана со него и ми фали 1 ден ако не го видам :o а има и други девојчиња кои му се додворуваат и една постојано му се јавува на тел и многу се вознемирувам кога ке ми казе дека ке иде таму каде што она живее бидејќи негов другар се мува со нејзина другарка и се гледаат и мислам дека ме изневерува што ми задава немир и многу гадно се чувствувам .. размислувам да му побарам пауза за да пробам да се одалечам малку од него но се плашам да не направи нешто со што ке ме повреди ( т.е да се мува со други ) ве молам кажете ми што да правам :|
     
  14. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Имаш само 15 години, раскини му и уживај во животот, не вреди уште сега да се нервираш за некој што воопшто не вреди. Ќе си најдеш понатаму некој што повеќе ќе те цени.
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    очигледно дека си многу вљубена и заслепена,но сега си во најубавите години,а дечко ти ако е во исти години енос ќе лудува и ќе менува партнерки,тешко дека сега би размислувал за сериозна врска.тоа што плачел е чиста глума за да му простиш,верувај ми ако те сакал немало да те изневери.потврди си ги сомнежите прво дали повторно те изневерува ,што мислам дека е голема веројатноста за тоа.раскини со него,тој веќе те понижил,и не верувам дека се кае.не си му толку битна колку што мислиш.жал ми е навистина,но имаш само 15 год.и допрва ќе учиш какви се машките.сега опушти се и уживај во најубавите години во животот ;)
     
    На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Knightley и девојките погоре ти пишаа , ти си девојче, цела младост е пред тебе и веќе од сега треба да почнеш да си ја цениш младоста , откачи го дечково без око да ти трепне. сигурно еден куп момчња чекаат шанса да бидат со тебе и само со тебе, да те сакаат и да те почитуваат како што заслужуваш. искрена да бидам, овој дечко да те сакал немало да помисли на друга а не да биде со неколку други девојки. а за солзите што ги пуштил ќе пушти тој илјадници за да си добие што сака.
     
  17. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Тотално си погрешила бев во иста ситуација .. Кој изневери еднаш пак ке изневери ако не со таа ке најде пак некоја таква мивкк . Но сепак 3 години не се малку мислам дека е подобро да му простиш и воопшто не мисли на тоа Само овој пат контролирај го малку повеќе да не му се повтори грешката .. ;))))
     
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    Dа му прости?Mа немој бре :^) .џабе е ако му прости,пак и пак ќе го прави истото.нели целта е да не не изневери партнерот :!:што ако го контролира,ако тој сака ќе најде време за неверство ехее и ич нема да му ја мисли.да контролираш некого не е љубов :D
     
  19. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    мене ми се случува сега оваа пред два месеци ме изневери а предходоно одевме 5 месеци ама тој дома ми идеше спиевме заедно јадевме дури 1 недела цела ја преседа кај мене и ме инзаевери јавно и тоа ја не излагав во град и неможев да откријам но открив и ајде како е можно оваа му простив ама не заборавиви и се прави да ми е убаво се грижи за мене ама сомнежот останува разочарувњето незнмам дали да продолжам многу ми помага многу ми се наоќа да небеше тој да не ме прибереше крај него незнм кај ке бев сега за тоа секогаш ке му бидам благодарна ама незнм дали е ова љубов многу ме разочара уште не го преболев тоа а продолжив со него не е лесно после изневерувње да бидеш со него секој ден скоро се присетувам и ми е тешко на душава а и без него неможам никако не е си самата си го барав сакав да дознаам дознав и сеа се чудам што ми напрви како е можно и небиле сите машки исти сите се не познавам машко што е верно до крај или некоја врска кај што никој не варал нема и се разочарувам кога ке слусншам за некој пар заљубени ептен си викаш е оваа е тоа после слушаш тој ја вара или обртно катастрофа многу сум разочарана љубов денешно време тешко нема кај да се најде
     
  20. sakamte

    sakamte Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    15
    многу добро знам како се осекаш и јас минувам низ истото :( му простив после 5 години врска ме изневери и тоа јавно исто како тебе го фатив на дело со слики во телефонот како се гишкаат ..но, колку и да сакам да заборавам неможам многу ми е тешко се обидов да му раскинам но тој не ми дава :( :( чувствувам бес гневна сум како можел да го направи тоа ми доага да го убијам после се со поминавме ;( ;( но како што е господ не е никој он гледа се и секој ке си плате за греските