1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mе изневери и јас му простив

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pubu-bubu, 1 април 2012.

  1. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Прочитав многу мислења и скоро сите се поделени... Навистина е и така, јас лично не знам како би постапила во таква ситуација, доколку разберам такво нешто... Бидејќи одам со изреката „не го прави на другиот она што не сакаш да ти го направат тебе„ би ми било мнооооогу тешко да поминам покрај тоа.
    Но, еден мој професор секогаш велеше дека - највисоката инстанца во љубовта која може да се достигне е простувањето. До некаде и се согласувам со оваа изрека, но дали тој за мене би го сторил тоа, дали би ја достигнал „највисоката„ инстанца, ако јас сум го изневерила :?: (I don't thing so :^) )
    Како и да мора сите да се сложиме дека кај долгите врски е многу поболно, заради привразаноста кон партнерот, довербата што си ја имал, што толку работи сте поминале заедно, а си го добил најболниот "ШАМАР" што не си го ни замислувал.
     
    На Idonea, kate89 и mime87 им се допаѓа ова.
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Воопшто да не изреагираш - најголема казна ќе му биде тоа. Најлошо е кога спрема тоа, или спрема него, ќе немаш никакви емоции, ниту љубов, ниту омраза, ниту бес. Најголема казна е верувај ми. Тогаш не знае на што е ;) го држиш во неизвесност :lol:
     
  3. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Пред се треба ние самите да се почитуваме па потоа да очекуваме почит од сите други. ;)

    Па со кој памет простуваат такво нешто неможам да сфатам. :fubar: И ќе ми каже некој ама ете таа му прости па сега најубаво им е или ете сега завршија во брак. Абе ајде.. |( А додека да завршат во брак несакам ни да знам како и било на девојката, сигурно секојдневно била под притисок и стрес.

    Така што барем кај мене, постои едно правило од кое никогаш не би отстапила НЕВЕРСТВО или УДАР од дечко не простувам. И крај на приказната.
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не би простила јас, не осудувам никого кој како чувствува така нека прави, но јас не би простила.
    И пијан да бил, и ништо да не се сеќава џабе. Еднаш кога ќе пукне, веќе нема ништо да е исто, таква врска - не благодарам.
     
  5. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Мене првио дечко ме изневери. Бев дете да речам, беше пијан камен ама тоа не е оправдување и таков шамар сум му влепила :lol: и тоа беше последно шо го доби од мене. После ме бараше се извинуваше ама јбг касно беше. Јас никогаш не би му простила неверство на никого, без разлика како се случило и без никаков изговор...
     
  6. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ако на некој му значеш,и му пружаш внимание,љубов итд нема причина зашо да посегне по друга девојка.
    Ако покрај се посегне,значи не те цени доволно..а кога некој не те цени довлно,немаш причина да бидеш со него..
    Категорично не за простување на неверство! :)
     
  7. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Ме изневери ама ја му простив али не до даска !!!!
    Сеа сме си најдобри другари. Коа сме сами сме како глув4е и зај4е хахаха
    Пријателство со бенифиција ??? познато :D
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Aнѓелче слатко ме насмеа.другарство со бенифиција колку што знам е секс да имаат ,но да бидат само пријатели ;) .
    те сфатив што сакаш да кажеш,уште го памтам заведувањето со кроасанот :D
     
    На charliee и H.VAGA им се допаѓа ова.
  9. marija12345678935

    marija12345678935 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    zdravo nova sum..imam decko i so decko mi odime 10 meseci za 6 dena ce polnime 11..imame tajna vrska i go imam slusnata ednas decko mi kako mu kazuva na drugar deka ima devojka i deka ja sakam i deka toa sum jas :$ mnogu se sakavme,ama pred edna nedela na dzit kaj nego mu pisuva edno devojce srcinja i on i komentira sliki posle on mi prizna deka se vo vrska(koga go prasav od lazen profil) i deka mnogu malku vreme odat....neznam sto da pravam..ve molam pomognete mi
    [mod-kirilica:3mi8hyso][/mod-kirilica:3mi8hyso]
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  10. 110

    110 Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    Imas decko i imate tajna vrska, a vo isto vreme toj ima druga zenska? Pa devojko bre sto pravis uste so covekov? :D
     
  11. Teodora29292

    Teodora29292 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Првата грешка ти било тоа што си се нафанала да бидеш во тајна врска..на тој начин си се потценила и затоа сега тој нема почит кон тебе. Мажите секогаш сакаат да тестираат, да ги преминуваат границите, не затоа што не можат да се воздржат или затоа што се едноставно мажи, туку затоа што сакаат да видат со кого си имаат работа.
    Доколку женското попушти и му дозволи да премине една граница (во твојот случај, тоа што си прифатила да бидеш во сенка), тој ќе премине и друга граница... и нема да запре нити да се промени, без разлика што и да ти каже или вети.

    Затоа мислам дека најдоброто нешто што можеш да го направиш за себе е да го баталиш, но, предтоа да се соочиш со него, без плачки и молења, туку цврсто како што доликува на една девојка која нема што да изгуби. Затоа што реално... ти ништо не губиш, такви како него има на секој ќош. Ретки се оние кои ќе те почитуваат и ќе те гледаат како особа со чувства и емоции, а не како предмет со кој може да се забавуваат или да си лечат комплекси.
    Ќе му кажеш дека си го викнала за да расчистите, да не се обидува да те бара, нити да пробува да ти се извинува (ако веќе почне)... а потоа ќе си заминеш и ќе завртиш нов лист.
    Не е крај на свет ако тој веќе не те сака... има 7 билиони луѓе на планетава, ако не се лажам... така да.. од тие 7 билиони, сигурно и за тебе постои некоја особа, која ќе ја цени твојата љубов и нема да се срами да те покаже на светот, нити да те понижува на таков начин.
     
    На marija12345678935 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marija12345678935

    marija12345678935 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    jas imam14 godini za 2 meseci ce polnam 15 a brat mi ne mi dozvoluva da imam decko i zatoa bevme vo tajna ://
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки

    Ако сте иста возраст,тој е уште недозреан и до прва ќе сака да ги менува.Такви ти се тие тинејџерски години.Тој мисли дека ќе биде којзнае колкав шизик,ако менува повеќе девојки.Не се грижи.Ќе помине.Животот е пред тебе.

    Инаку нема врска тоа дали била врската тајна или не,ако не те сака,џабе ти е се.Има момци кои изневеруваат,иако сите знаат со кого се во врска.Тоа не е пресудно.
     
  14. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Како прво, вие не сте имале врска, сте се мувале само тајно и толку. Дечки, под врска се подразбираат многу нешта, а бре пола брак ти е сериозната врска! Како второ, тој си ФАТИЛ женска, покрај тебе што те има за МУВАЧКА, и секако дека нема да ти признае за да може уште да користи од тебе. И на 14 години, ти ма утепај се од напори, сериозна врска неможеш да имаш, после една година најмногу ќе сфатиш шо сакам да ти речам.
    И нема што да кукаш што немаш дечко на 14 години, хаха а бре деца зивејте си го животот, ќе ги барате овие години бре!!
    И тргни се од овој човек/дете што е незнам, имаш време, не дозволувај уште од сега така да ти прават и овие трауми да ги доживуваш.
    ВРСКА НЕ Е ВРСКА АКО Е ТАЈНА! :!: :!: :!: :!: :?: |(
     
    На awl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Тоа не е врска, тој со тебе си одел од забава бидејќи тајно сте оделе. Сигурна сум дека не зборел за тебе кога зборел на другар му. Јас мислам дека си многу мала а тој е недозреан и си ги менува како чорапи девојките.Вие сте далеку од сериозна врска девојче.
    Фокусирај се на поважни работи во животот од љубов и врски. Што е твое ќе си дојде.
     
  16. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Би простила изневера.Знам дека на мажите често им е потребно само секс па тоа е причината и што ќе изневерат.Но и би му вратила со некој друг без да знае,колку што тој има потреба од промена-и јас имам.
     
  17. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    ^ многу убава врска би имале, ќе си враќате цело време ;)
     
    На Оленка*, srcence1607, BlondeAngel и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И што ако на мажите им е потребно само секс,треба да легнуваат со секоја,а имаат прекрасна девојка до нив?
    А да се одмаздуваш на него со друг,нема да ти донесе задоволство,туку само огорченост.А можам да гарантирам дека оној што изневерил,секогаш ќе продолжи,па и во бракот пак ќе си има женска настрана,таквиот карактер не се менува
    Не важи тука пијан бев,скарани бевме или триста други изговори.
    Се разбира зборувам за луѓе што се во озбилна врска,а не тинејџери кои си бараат занимација во слободното време.
    Една врска се заснова на љубов,почит и доверба.Мене да ме изневери партнерот,ќе значи дека најпрво тој не ме почитува,па колку и да ме сака со таква личност не можам да го делам животот.
    .
     
    На Angel.m49 и eliesaab им се допаѓа ова.
  19. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Би легнала со друг од причина само за да му вратиш? Би си го дала телото само за одмазда за некого?
    Не вреди, а и си ја понижуваш честа.
    Ако те изневерува значи не те сака. Еднаш сум рекла, оној што вистински сака никогаш нема да си ја изневери девојката, и ниту едно оправдување не може да го оправда.
     
    На Daydream и Mishela им се допаѓа ова.
  20. janovska1

    janovska1 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    18
    И на 14 години, ти ма утепај се од напори, сериозна врска неможеш да имаш, после една година најмногу ќе сфатиш шо сакам да ти речам.
    И нема што да кукаш што немаш дечко на 14 години, хаха а бре деца зивејте си го животот, ќе ги барате овие години бре!!
    Значи се изнасмеав а извини ти колку години имаш 15 ипол а пишуваш дека пред 4 год со некој бивш шо си испагала сакал па со тебе бла бла и ти си знаела да го живееш животот ?
    Прво погледнете шо и како правоте вие после давајте совети на другите немој да се навредиш но сепак ова е мое мислеље.