Mе користеше или да ??

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MyHeart, 11 септември 2010.

  1. MyHeart

    MyHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Pа вака излегувам со едно дете 1година и некој месец..но не ми е дечко,кога почна да излегува со мене имаше девојка и ја лажеше со мене,со неа одеа т.е(одат) 2 години и некој месец можеби,но врската му е со прекини само се караат па се мират и секогаш така..Oва лето на одмор бевме во исти град..тогаш тој беше скаран со неговата..и додека бевме на одмор ме бараше секој ден.. секој ден се гледавме бевме заедно нонстоп,ме третираше како да му сум девојка... беше кај мене дома...и јас кај него встан додека бевме на одмор..си поминувавме преубаво..но да напоменам немаше секс такви раб...I кога се вративме назад од на одмор во нашиот град го видов пак со бившата се осетив неубо..знаев дека немаше потреба бидејки немие дечко но кога тој ке е со неа мене не ми прави муабет..исто како да не ме познава..и тоа ми е најмногу криво бидејки мн работи имаме поминато заедно..имам одено и кај него дома во нашиов град се слушавме секој ден... секој ден се гледавме..значи година и нешто сево ова..и многу ми е криво што кога е со неа не ми прави муабет..а сум сигурна дека таа знаеше за нас дека имаме излегувано или дека ја лажеше со мене..незнам што но сигурно знае... и вчера во кафич кога бев излезена..ги видов пак заедно..а завчера и позавчера беше со мене ..пак бевме излезен..и вчера вкафич поминав покран него за инает и не ми направи муабет...само ме турна со газот бидејки јас поминував зад него..но јас си се свртив и си заминав..и толку мн се изнервирав што незнам што е раб кога е со неа не ми прави муабет а кога не е таа све нај седи и со мене дури во кафичи.. I му напишав вчера смс ...(Mожеш барем едно здраво да ми речиш не се знаеме од вчера.. ;)) Oва му го напишав..добро беше?? I секако не ми врате на смс.. Tој е ск на фах..и сега и неговата се запиша ск..и таму ке се сигурно заедно..што мислите ?? Dека ме користеше , дека јас будала секогаш одам да се гледам кога ке ме побараше иако знаев за женскаму,што му допуштив така да ме третира да не ми прави муабет кога ке е со неа :worried: што мислите?? што да правам ако ме побара..макар што не вервам по смс вчера што му ја пратив..ама можи ништо чудно....Hмм....Mе користеше или да ? :( :(
     
  2. cacaa

    cacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    па нормално бре девојче дека те користел.а и ти си знаела дека тој има женска,што сакас сега од него,да ја остави неа за да биде со тебе и онака кога ќе посака мозе да биде со тебе.жалам за овие зборови но тоа е... :hai:
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    My hart јас да сум на твое место душо, ич и нема да размислувам за некој кој така си игра со моите чувства. Пробај да го заборавиш, извини, но очигледно е дека овој е едно недораснато детиште за кое не вреди да си го губиш времето. :fubar: Ако му значиш нема да те бара само кога му е досадно или кога е скаран со девојка му. а од сево ова мене ми остава впечаток дека не ја сака ни нејзе. Зарем сакаш некој ваков себичен до тебе? Па макар и да ти стане дечко, само прашање на време кога ќе почне да ти го прави тебе ова истото. Не ти теба ваков тиквар до тебе. Не му се понижувај со смс или фб или нешто слично, со што е тој повеќе од тебе, па да го молиш?? Обичен лажго и егоист. Не му ја кревај цената, посвети си време на себе. Излегувај, дотерувај се, читај, гради се како личност, а не да се занимаваш со вакви ко него. :* :* :*
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А да си најдеш некој што нема да те користи и да си почнеш се убаво ? Што се нервираш за некој мочко што мафта 2 девојки и гајле нема ? ;)
     
  5. MyHeart

    MyHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    стварно е така,кога тој нејзе и го прави ова,и да би бил со мене би ми го правел истото..но зошто ме бара нонстоп...да не му значев ништо..хмм..сепак немие јасно..1год и нешто исто како да си бил во врска...ама тоа е... во право сте девојки..фала на мислење... :* :*
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    те бара дека му годи да му посветуваат внимание душо, не те бара дека те сака. верувај и јас имав ваков играч, се грижи само за себе и да му е убаво нему. Кога сакаш некој се грижиш за него мила и за неговите чувства и имаш потреба да биде среќен. Не го подбутнуваш онака понижувачки пред други луѓе, а уште помалку не го одминуваш без поздрав. Така да мавни му игоре ;) :hai:
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Зошто одма помислуваш на најлошо. Штом не те залажувал со врска, сте знаеле дека сте само на мување, сте се користеле и ти и тој. Си знаела дека има девојка, дека ти си му втора, па сигурно не си се надевала на врска или сл. Си била свесна дека се е само авантура и затоа сега не се замарај те користел ли или не! Зар ти него не го користеше ? Си била со него, ти било убаво, сте си го направиле меракот и сега чао, пријатно:) Само не требало да се вљубиш ;)
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    потполна иста ситуација имав пред 2ипол 3 години.само то се поздравуваше со мене и кога беше со неа и што она знаеше што се случува и само напразно се караше со него.
    да знаеш дека никогаш нема да бидеш првата во неговиот живот,а да бидеме реални,гледаш што и прави на сегашнава,па дали и воопшто сакаш да си првата??
     
    На Unfaithful18 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MyHeart

    MyHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Se soglasuvam so vas... Da i jas sum go koristela i mene mi bese ubavo dodeka toj ja lazese nea so mene... i da znaev deka sme samo na muvanje i nikogas ne sum se nadevala na vrska zatoa sto znaev deka nema da dojdi do toa... A i ne sum zaljubena tolku :worried:... samo mi e krivo sto ne mi pravi muabet..ali toa e.. A i ni jas ne bi sakala da imam vakov decko...koga toj e sposoben pred oci moi da ja laze so mene..pa i jas da bi bila na nejzino mesto bi mi go pravel istot..:worried: :)) Vi blagodaram za mislenjeto :)) :*
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Девојче јас мислам дека ти убаво знаеш на што си!
    Тебе тој ти ветил ли некогаш дека ќе ја остави неа,за да биде со тебе?
    И нормално дека пред неа не ти прави муабет,не сака да се расправа со неа за тебе!
    Затоа не очекувај премногу бидејќи нема да добиеш ништо.Помири се со тоа!
    Ти убаво си знаела дека има девојка кога си се фатила на орото.Ако немало ветувања и очекувања,тоа е тоа.
    Затоа остави го бидејќи уште полошо ќе биде кога ќе се затрекаш во него!
     
  11. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ти сама си си крива што си му дозволила да му бидеш втора и што секогаш си му била на располагање кога и да раскинел со девојката ти тука си му била...Ако баш го сакаш и сакаш да пробаш да бидеш со него ,иако знаеш дека може да ти го прави истото што и го прави на девојка му со тебе (што и немора да значи и најголемите женскари може да се сменат ако се заљубат и нормално ако знаеш како да се понашаш према него),тогаш едноставно кажи му ако те сака и сака да бидете заедно, да раскине со девојка му еднаш засекогаш и да биде со тебе или чаоо пријатно ;) ама ако ја избере девојка му сварно да биде чао а не пак да му се враќаш...
     
    На SingleI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Па не те користел според мене. Ти кажал дека имал девојка, ако сакаш бујрум, ако не пријатно. Двајцата сте си го правеле меракот. Сега ако ти си почнала да чувствуваш нешто посилно кон него, ако не сакаш да бидеш втора, само за по дома, прашај го.. Дали планира да раскине и да биде со тебе, или ќе си остане со девојката? А тоа што не ти прави муабет е зошто си ја има мувата на капата. Седел со женската и му било страв оваа да не примети нешто па ајде ко демек не се ни знаете.
    Ја да сум на твое место би прекинала со типот пошто и да сака врска, не можеш да бидеш сигурна дека нема истото да ти го прави и тебе. Добро било додека траело. Сега продолжи понатаму. Сигурно има некој кој ќе се однесува спрема тебе како што доликува да се однесува спрема девојка!
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.002
    Ја сака женска му, а со тебе е за да разбие монотонија. Кратко и едноставно. Нема што повеќе да се објаснува. Колку побрзо ти ќе си го ставиш тоа во глава толку побрзо ќе го заборавиш. Затоа што неможеш при свест да сакаш некој што си свесна дека те искористува. Освен нели, ако си леткаш во облачиња.
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SingleI

    SingleI Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    0
    Хаха и што кога е со неа не те познава , а кога е сам те знаее . хаха ! па девојко ти треба да му го покажеш местото на него.Рече дека сте се гледале 1 година , зар цела година не го праша зш кога е со неа не те познава ? Инакѕ мое мислење е да се одалечиш од таа врска .. дефинитивно нема да раскинат + и тој знае дека може да ве има и двете .. Па сигруно негова теорија кога се може две зошто една ! :)
     
  15. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    па нормално дека ќе се прави дека не ја познава и ја на негово место така би се правела,сигурно нема со тој што сум го варала дечко ми пред него да го гушкам :wasntme: :D па и да незнаел дека сум била со тој,а не уште па да знае ко што ти рече дека она знаела :^)
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.002
    Си нашол будалче и ќе си ја вози :| Неа никој не и ставил нож под грло да биде со него. Знаела дека има девојка. Кој што надробил ќе си срка. Друг пат, размислувајте за последиците :!: И не се пикајте кај што не ви е местото :!:
     
  17. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Јас сакам друго да кажам! :!: насловот на темава ме буни... “Ме користеше или ДА??“ не треба да биде, Ме користеше или НЕ?? :^) :^) :?:
    инкау, веќе ти кажаа другите се што мислам и јас.
     
  18. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Па мислам дека сака да каже дека знае дека ја користел...бар ја така си го користам изразот како на пр Ти луд си или да? :) и такаа :D
     
  19. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    аааааа.... добро тоа е веќе друго! Ами тога кога си знае, не морало да прашува!
    фала за појаснувањето! :*
     
  20. MyHeart

    MyHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    :D Da naslovov mi bese interesen i mislam najpogoden..zatoa sto znaev deka me koristi :D Ina4e totalno ste vo pravo site site sto imate komentirano... za zal jas si se fativ na oroto i si igrav..ina4e pred nekoj mesec mu rekov zosto ne mi pravi muabet koga ke e so negovata...i toj mi velese izvini ova ona ne te vidov i.t.n i od togas mi pravese muabet se pozdravevase i pred nea..no togas bea skarani...i sega vcera koga gi vidov zaedno toa bese:worried::worried: nisto ne mi bese cudno..samo gledam deneska na fb single e napraen :D haha a vcera bea zaedno..cudno neli..?? No dobro vo pravo ste... Koga mozel so dve zosto ne so edna... No toa e.. ke cekam da me vikni pak da izlezime pa da go spustam malce nekako :)) Fala na mislenje