1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mе користеше или да ??

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MyHeart, 11 септември 2010.

  1. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    е значи стварно се нервирам кога читам вакви теми. и после машките ни биле криви. како бе така дозволуваш да си втора??? кај ти е гордоста? достоинстото? сфашта. Сама си му дозволила да те третира како играчка што сакаш сега?
    епа многу се нервирам.ајде бре главата горе не му ја мисли што си му значела-ништо не си му значела, си играл играчки фраерот. и не тупи глава дали ке ти се јави, и да ти се јави не одговарај ни на повик ни на пораки. IGNORE!!! ке го сфатиш ова кога ке најдеш дечко што ке те чува како капка вода на дланка, пошто тоа и заслужуваш ;)
     
    На AppoloN и mina им се допаѓа ова.
  2. kuchka

    kuchka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    Se pronajdov vo temata samo sto nie ne zapocnavme taka најпрвин беше пријателство тој постојано се караше со девојката и бараше совети од мене :( ми беше зал што го користеше но секој пат кога ке се смиреа бев најсрекна :) за време на летото тој почна секој ден да излегува со ист кафич во кој бев и јас и тоа секогаш беше една маса до мене беше со другарите и не сакав да му биде непријатно. Sекоја вечер истото додека една вечер дојде на нашата маса и почна да зборува со мојата братучедка дека сакал да се фане со мене?Mене ми беше толку непријатно и тоа беше толку навредливо зошто го сметав за најдобар пријател а неговите зборови беа ,,Dа не се нервираш поради ова? а јас само се свртев и му одговорив не - секако лазев тој ми ја беше расипал вечерта и плус тоа тоа го каза пред сестра ми која е зајубена во него :( за се јас бев крива :( Sледниот ден ми пиша како сум но не му одговорив ми беше непријатно дали да го изберам нашето пријателство или мојата сестра и плус го сметав само за пријател. Nе прозборив со него но тој и понатаму беше во ист кафич со мене и постојано правеше сцени пред моите другари :( :( :( со еден збор ми ги унистуваше излаванјата дури после тоа се прашував дали му дадов причина за тоа и верувајте причина не постоеше за тоа време тој се смири со девојката само за мене да ме направи љубоморна бидејки мислеше дека јас му го правам истото со моите другари но јас наместо љубоморна бев срекна.Sо текот на времето ми падна зал за него :( сега се допишуваме но одрзувам оддалеченост не е како порано и се прашувам зошто мораше да го расипе нашето пријателство кога се одеше толку добро :( Sе надевам дека ова ке ти помогне во иднина подобро да ги бираш наводните ,,пријатели и симпатии!!! позз :*