1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

placentaren infarkt,placentarna insuficiencija

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Mylina, 5 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mylina

  Mylina Нов член

  Се зачлени на:
  2 март 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Zosto nastanuva placentaren infarkt,vo mojot slucaj vo 40- ta nedela od bremenosta,pricini,simtomi i dali e mozno da se izbegne intrauterina smrt na plodot,odnosno dali se gleda abnormalno funkcioniranje na placentata na EHO pregled
   
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Ох душо, на моја другарка и го приметија на ехо, односно плодот покажа некои малформации и побараа итен царски. Се роди малово но не преживеа. Како Причина беше наведено плацентен инфаркт.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.