1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

problemi so vagina

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од anastasija mitic, 9 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anastasija mitic

  anastasija mitic Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2015
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  471
  Пол:
  Женски
  mi se pojavi edno brunce kako akna na nadvoresniot del ne moze da se pukne i me bole .. so mozi da e ? cista nesto ? ve molam ako znete kazete mi
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Ако е циста нема да се гледа девојче, милион теми има.
  Или е поткожно влакно или е мало чирче. И не го пукај сама ќе си направиш беља.
  Купи ihtiol маст за чиреви мачкај се некое време и ќе помине.
   
 3. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Прашањево можеше во друга тема да го пишеш, немаше потреба да отвараш нова.

  Инаку, не ти е циста, туку е бубуљица. Може да ти се појавила поради влошки, ако си имала добиено, од влошки ако носиш секојдневни, од некаква иритација, на пример ако ти се синтетички гаќите, или ако носиш многу тесни фармерки, па да ти се трие местото.

  Отприлика.
   
 4. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.773
  Не се зезајте, нека посети гинеколог, можно е да и се појави оток на местото па да се наполни со гној и да стигне на чистење во болница, го имав истиод проблем и не смее да чека ниту еден ден.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.