1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Simptomi

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од satzi, 22 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. satzi

    satzi Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Pocituvani
    Imam 30 godini i imam problem so leviot jajnik,imeno do pred edna godina nemav nikakov problem so stomakot za i vreme na menstrualniot ciklus no sega imam silni grcevi,glavobolki,vrtenja vo glava.
    Pred nekolku godini na istata strana me fatija grcevi mnogu jaki ne mozev da se ispravam i mi se ukoci levata noga otidov na ginekolg megutoa i tie edvaj me pregledaa mi ustanovia deka imam cista i mi dadoa antibiotici da pijam deka ne e strasno.E sega od togas pa navamu jas konstantno imam grcevi .bolki ..duri do toj stepen sto zavrsuvam i na dezuren...kosa mi paga imam dlakavost no ne i na liceto nemam zgolemena tezina naprotiv tezam edvaj 50kg,i imam bolki pri seksualen odnos sum bila na ginekolozi megutoa do sega nikoj mi nema dadeno nikkva terapija ama bas nisto a problemot i bolkite se vlecat veke poveke od 5 godini .Edno sto znam e deka cistata so antibiotikot sto gi piev pred nekolku godini mi se povlekuva megutoa povtorno po nekoe vreme pak pocnuva se po staro da se vraka,prasanjeto mi e dali e mozno da imam jas policisticni jajnici iako imam praveno analizi na hormoni,tumormarkeri i se bese negativno.I kako moze ova ednas zasekogas da go resam a pri toa da ne se trujam so apcinja.

    Blagodaram mnogu
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.