1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

toxoplasma

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од nace24, 21 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. nace24

  nace24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas sum bremena vo 3ti mesec i pred edna nedela doznav deka imam toxo plasma .mi rekoa deka e infekcija vo krvta koja se dobivala od zivotni t.e od macki jas ne cuvam macki niti drugi zivotni.genikologot me prati vo bolnica za mislenje od doktorite tie samo mi napravija exo i mi rekoa deka bebeto ne e inficirano.so sto bi mozela jas da se izlekuvam od ovaa infekcija i dali voopsto mozam? i dali moeto dete bi imalo nekoja posledica od toa?za informacija ova mi e 2 bremenost imam kerkicka od 2 godinki i koga se testirav za toxoplasma mi bese negativna.
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Ме интересира како се испитува и открива toxoplasma, задолжително ја испитуваат кај трудници? Дава некакви симптоми?
   
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  би сакала и јас некои подетални информаци за ова,доколку Iма информирани.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.