ve molam pomognete mi

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од cupetoodpp, 28 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. cupetoodpp

  cupetoodpp Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  veke dolgo odam so decko mi i pred nekoj den bevme kaj nego doma pocna da me dopira i toa mi godese ...i po nekoe vreme osetiv kako od dolu pocnuva da mi tece nesto...informirana sum deka toa e normalna tecnost koja ja ima kaj sekoja devojka koga e zapalena...no imase eden problem taa tecnost imase neprijatna mirizba...pa sakam nekoj da mi kaze dali e toa normalno i ako ne e kako da go resam ovoj problem.
   
 2. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.856
  Пол:
  Женски
  Don't worry душо, најнормално е, демек кај некои мирисало повеке кај некои помалку, ама кај никоја не мириса на лаванда.
   
  На florentina, Ruby.rose, SuNsHiNe989 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.867
  Пол:
  Женски
  Да не си се помочала од убавина?
   
  На Nine25 и slavica999 им се допаѓа ова.
 4. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.732
  Пол:
  Женски
  Можеби е нормално ,а можеби и не . Посети си го твојот гинеколог и кажи му за твојот проблем. Мислам дека ќе ти земе брис и така ќе видите дали се работи за некоја инфекција,бактерија или пак тоа е твојата природна миризба.
   
 5. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.856
  Пол:
  Женски
  Не може да и земат брис ако немала односи
   
  На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.422
  Допаѓања:
  33.493
  Пол:
  Женски
  Може, мене ми имаат зимано, се зима само на почетокот , не се бркнува длабоко со стапчето :)
   
 7. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Oh shit not agaaaaaaaaaaaaaaain :x
   
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.856
  Пол:
  Женски
  Не сум знаела дека можат брис да земат од невина. Јас мислев дека земањето брис е да ти земат примерок од површината на матката а тоа е подлабоко.
  Ете ти чупе од пп одговор, ако ти е сомнително трчај на боксот за брис
   
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.422
  Допаѓања:
  33.493
  Пол:
  Женски
  Зависи за кој брис, ако е вагинален не треба од матката туку од ѕидовите на вагината, и од слузта што ја има, доволно е да се натопи стапчето и ќе покаже доколку има нешто :) А кај невините нема потреба да се зима (цервикален или пак за кламидија и уреаплазма) :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.