1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vezbi za muskulite pomegu noze i za stranichnite na stomak

Дискусија во 'Канта' започната од stojanovskata, 21 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Хелп ....знае ли некој везби за мускулите помегу нозе и за страницхните на стомакот ..ако знае нека писхе плис ..фала однапред :)
   
 2. Bubbi

  Bubbi Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  562
  За нозете има вежби на овој клип, а последниот тип на вежби што ги прави се за внатрешниот дел. Патем, и јас ги правам на таков начин, но не сум толку слаба и исушена, туку ги правам колку за да ги зацврснам.
  http://www.youtube.com/watch?v=86NgIHutreg&feature=related
  А за страничните на стомакот може да правиш обични стомачни само кога ќе ги имаш дланките на тилот, можеш со левиот лакт да доближиш до десно колено и со десен лакт до лево колено, нели при самото кревање на горниот дел од телото. :)
  се надевам ти помогнав :*
   
 3. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  фалаа многу ми помогна тоа за стомак го правам а за нозе таа вежбата за нозе вечер ке ја убацам во моиве вежби :D иначе да те прасхам ако некогасх си трчала кои делови си ги затегнала фала многу :*
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.