1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му кажам дека го сакам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од TeodoraS, 22 април 2011.

  1. TeodoraS

    TeodoraS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Еден дечко доста време ми се допаѓа, но се колебам дали да му кажа, не знам каков одговор ќе добијам. Ве молам помагајте!!! :/
     
  2. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Па доколку и он покажува симпатии кон тебе мислам дека би можело да му кажеш дека го симпатизираш :rofl: или па дај му некоја добра причина,некој знак тој да пристапи прв ;)
     
  3. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    На кој начин сакаш да ти помогнеме? Сакаш да ти одобриме, можеме ние да кажеме што сакаме. Ти најдобро си знаеш какви ви се околностите. А и да те одбие чудо големо.
     
  4. TeodoraS

    TeodoraS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Незнам на кој начин да му пристапам дали јас директно да го прашам или преку некоја другарка? Може некое искуство ваше? :):)
     
  5. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    А како воопшто мислиш да му кажеш?Треба многу внимателно да го изведеш сето тоа.И да те одбие не е крај на светот.Ако излегувате на исти места, прати му една пијачка и си го фрлила мамецот.Еве ти еден старт, а понатаму зависи од него.Само немој да бидеш нападна,машките тоа го сфаќаат како аларм за вклучување на брзина посилна од светлината, па пети ќе му удараат во дупе кога ќе те сретне.
     
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Па зависи до тебе, колку се осмелуваш. Пример ја не би могла на некој да идам директно да му речам ТЕ САКАМ. Зависи и од тебе и од него и начинот како ќе пристапиш. Со дечко ми се запознав преку другарка и ден денес сме заедно. Зависи колку среќа си имаш. А и да пробаш ништо не губиш нели така?
     
  7. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Лелее Теодорче :) а какви ви се околностите никакви детали не даде,знае дека воопшто постоиш,другари сте,сте се видле 1-2 ? :) дај повеќе детали
    а како да му пристапиш паа што знаам не сум се нашла во таква ситуација :lol:
     
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Кажи повеке податоци,каков ви е односот,дали другарски или онака сте само на здраво?Вака ништо не можеме да ти кажеме.
     
  9. TeodoraS

    TeodoraS Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Значи вака исто годиште сме, учиме во исто школо, ме знае он мене и јас него. Онака да кажам имаме здраво. Најлошо е да кажам што незнам дали му се свиѓам. Директно ми е глупо да му кажам ,а само во една другарка имам поверење. Тој многу ретко излегува, заразен е со една игра... а и не е многу комуникативен :/ :(
     
  10. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Епа значи од старт имаш веќе проблем.Тој е заразен со игри и може да е премногу преокупиран со неговите игри и затоа и не излегува,доколку се има соо другаркати тогаш може преку неа онака ко зафрканција да прашаа дали те свиѓа друг начин што знам :?:
     
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    хммм гледај најпрвин да имаш некаков контакт со него,муабети ова она,инаку ако му излезеш пред очи да му кажеш дека го сакаш ке го удри шлог :) А на другарка не верувај многу,од кај знаеш што може да му каже?
     
  12. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Немораш да му кажеш чисто онака дај му на знаење дека ти се допаѓа па работите сами ќе си се одвиваат :)
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    singl/priznavanje-cuvstva-t201/
    дупла е темава овде можеш да најдеш совет кој ќе ти биде од корист ;)
    и јас мислам дека не треба му кажеш дека го сакаш, од лично искуство ти го кажувам ова ;)
    позззззззззз
     
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    НИКАКООО !
    не ја прави ти мојата грешка ;)