1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му кажам дека го сакам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од TeodoraS, 22 април 2011.

 1. TeodoraS

  TeodoraS Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Еден дечко доста време ми се допаѓа, но се колебам дали да му кажа, не знам каков одговор ќе добијам. Ве молам помагајте!!! :/
   
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Па доколку и он покажува симпатии кон тебе мислам дека би можело да му кажеш дека го симпатизираш :rofl: или па дај му некоја добра причина,некој знак тој да пристапи прв ;)
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  На кој начин сакаш да ти помогнеме? Сакаш да ти одобриме, можеме ние да кажеме што сакаме. Ти најдобро си знаеш какви ви се околностите. А и да те одбие чудо големо.
   
 4. TeodoraS

  TeodoraS Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Незнам на кој начин да му пристапам дали јас директно да го прашам или преку некоја другарка? Може некое искуство ваше? :):)
   
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  А како воопшто мислиш да му кажеш?Треба многу внимателно да го изведеш сето тоа.И да те одбие не е крај на светот.Ако излегувате на исти места, прати му една пијачка и си го фрлила мамецот.Еве ти еден старт, а понатаму зависи од него.Само немој да бидеш нападна,машките тоа го сфаќаат како аларм за вклучување на брзина посилна од светлината, па пети ќе му удараат во дупе кога ќе те сретне.
   
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Па зависи до тебе, колку се осмелуваш. Пример ја не би могла на некој да идам директно да му речам ТЕ САКАМ. Зависи и од тебе и од него и начинот како ќе пристапиш. Со дечко ми се запознав преку другарка и ден денес сме заедно. Зависи колку среќа си имаш. А и да пробаш ништо не губиш нели така?
   
 7. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Лелее Теодорче :) а какви ви се околностите никакви детали не даде,знае дека воопшто постоиш,другари сте,сте се видле 1-2 ? :) дај повеќе детали
  а како да му пристапиш паа што знаам не сум се нашла во таква ситуација :lol:
   
 8. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Кажи повеке податоци,каков ви е односот,дали другарски или онака сте само на здраво?Вака ништо не можеме да ти кажеме.
   
 9. TeodoraS

  TeodoraS Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Значи вака исто годиште сме, учиме во исто школо, ме знае он мене и јас него. Онака да кажам имаме здраво. Најлошо е да кажам што незнам дали му се свиѓам. Директно ми е глупо да му кажам ,а само во една другарка имам поверење. Тој многу ретко излегува, заразен е со една игра... а и не е многу комуникативен :/ :(
   
 10. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Епа значи од старт имаш веќе проблем.Тој е заразен со игри и може да е премногу преокупиран со неговите игри и затоа и не излегува,доколку се има соо другаркати тогаш може преку неа онака ко зафрканција да прашаа дали те свиѓа друг начин што знам :?:
   
 11. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  хммм гледај најпрвин да имаш некаков контакт со него,муабети ова она,инаку ако му излезеш пред очи да му кажеш дека го сакаш ке го удри шлог :) А на другарка не верувај многу,од кај знаеш што може да му каже?
   
 12. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Немораш да му кажеш чисто онака дај му на знаење дека ти се допаѓа па работите сами ќе си се одвиваат :)
   
 13. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  singl/priznavanje-cuvstva-t201/
  дупла е темава овде можеш да најдеш совет кој ќе ти биде од корист ;)
  и јас мислам дека не треба му кажеш дека го сакаш, од лично искуство ти го кажувам ова ;)
  позззззззззз
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  НИКАКООО !
  не ја прави ти мојата грешка ;)