Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да продолжиме?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Teresa94, 23 јули 2011.

 1. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Епа вакаа.. Јас бев во врска со едно момче во декември.. Многу беше добар со мене и внимателен.. Секогаш ми попушташе.. Но раскинавме а останавме другари. И еднаш се скаравме незнам за што беше, он на мене едно ја на него три :lol: . И тој почна да ме навредува, дека ја сум имала стари родители, дека требало да ме родат подобро би било да посвоеле друго дете. Дека сум кривела кога сум одела ( а ја тогаш имав проблем со ногата, но ми помина бев на ортопед.. а и не кривев којзнае колку). Па и ја не бев светица во расправијата му изнакажав се и сешто што ќе ми текне на памет. И сега сака да се помириме а ја уште го мразам поради ова што ми го кажа.. Незнам некогаш го сакам а кога ќе се присетам на ова ми станува одвратен. А тој после тоа ми се извини и ми рече дека се кае за се што ми кажа но јас злопамтило не му опростив.. Што да правам?
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.339
  И самата кажа дека тој бил многу покоректен кон тебе отколку обратно .
  Дај си шанса и дај му него шанса ,па видете ,ако ви одговара - продолжете ,ако не ,раскинете .
  Од мене тоа е.
   
 3. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Да,, ја бев заникаде кога бев со него, не му обрнував внимание и за тоа се чувствувам виновна. И тој ми го кажа истото. Тој ми праќаше по 100 љубовни пораки на ден, а ја ниту една..И секогаш си бев офлајн на фб да не ми пишува, да не ме замара хах.. Добро тоа беше на почетокот.. а и немав време да излегувам со него, и за тоа ми се пожали. А раскинавме затоа што тој ја засвиѓал неговата најдобра другарка која секогаш била добра со него.. И ми рече добро ќе си дадеме уште една шанса да не раскинуваме веднаш но јас му раскинав.. И во април ми понуди врска, а јас го одбив. Сега неговиот другар се труди да не помири, и ми кажа дека ја сум требала да го направам првиот чекор, зошто тој демек неможел веќе да се труди мене ми бил редот.. Е сега незнам, ако ми дозволи гордоста ќе се потрудам, ако не.. пиши пропало хахаха :D
   
 4. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  Теми вакви милион. Зашто не побарате пред да отворите нова тема? Јас мислам дека темава треба да биде заклучена, а ти можеш да си прашаш тука vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/
  изволи, и со среќа. :*
   
 5. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Не верувам дека ќе одговорат.. јас мислам дека пишав еднаш таму од друг профил што го имам и не ми одговорија, а и веќе не го користам тој профил може да го избришете /profil/SaraTrajkovska/
   
 6. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  Иксрено ,не сваќај се здраво за готово.Ако мислиш дека може да ви успее,па направи го првиот чекор,продолжете ,пробај па ќе видиш.И дечко ми ми има изнакажано свашта во еден критичен период од нашата врска ама..тоа е што е,секој може да те повреди,ти одлучи кому ќе му дадеш втора шанса.Работите се забораваат,се простуваат.Сепак ако не пробаш,никогаш нема да знаеш.Со среќа. ^_^ ^_^
   
 7. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  574
  Може бил изнервиран во моментот па се испукал. Како и да е не му попуштај од прва нека види дека не оти тоа така, а после можеш да дадеш уште една шанса на врската. Но уште една таква грешка и прекинувај и веќе нема шанси :!:
   
 8. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  ако го сакаш дајтеси шанса двајцата сте згрешиле сте си кажале што и не пробај но доколку пак поцните со такви детски навреди одма стави крај
   
 9. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Не попуштив веднаш.. Тој и после тоа ме викаше да излеземе да ми се извини зш навистина се покајал, и да појдеме пак.. Но ја инает несакав.. По 3 месеци пак ми понуди врска јас одбив.. Па сега гледам мене ми е редот... а јас каква сум тешко дека ќе го нарпавам, а и ми е страв, ако се помириме и ако пак сме во врска ќе ми текне на тоа што ми го кажал одамна и ќе го повредам... :worried:
   
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.057
  Нареден пат кажи му дека татко ти е појак од неговиот татко и дека ќе го истепа.
  Ќе видиш како ќе се смирите одма ;)
   
  На LyckliG му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Хххахахахахаахахахаа ме изнасмеја mims, во право си, заврши 4 година сега ќе оди на факултет а се понаша како дете, јас 2 година сум па не сум таква хахаха. Шетаме кај другарка ми и тој здогледува кајзии и веднаш ај да се качиме и да набереме му вика на другарот, а човекот седи во дворот и ги гледа и јас им викнав ај сега како мали деца по дрва ќе се качувате :rofl:
   
 12. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.093
  Пол:
  Женски
  Срцко пошто ти си навикната да се дружиш со коректни личности и ја ќе бидам дел од тие! ;)
  Ги читам твоите постови тука со ред и веднаш ми стана јасно дека се работи за помалечко девојче, затоа не викај дека е само дечко ти или бившиот (како било) е дете пошто сума сумарум и двајцата сте деца т.е. Млади да кривите и правите веќе крива Дрина, да крадете кајсии- во ред ама како можете кога сопственикот гледа?! (смајлиштосегазиодсмеење)!!
  Оди, шеткај, уживкај во твоите години !!
  За машко- цел живот ќе си со маж!! 16 години само еднаш имаш !!

  П.С : и речиму да не краде кајсии !! Кој краде, има вошки !! :D :D :D
   
 13. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  пробај ако те мачат такви мисли стави пак крај и готово не се замарај мн
   
 14. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Бегај бе ја не сум таква да крадам кајсии и тие глупости хаахха
   
 15. Caakana

  Caakana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво,нова сум во форумот па се надевам дека ќе ми бидите од помош :)
  Со дечкото сме во врска веќе 4 години, и се разбира во почетокот никогаш доста од секс ,но се во свое време изгледа така си е редот или пак не ?!
  Пред извесно време почнавме да си зборуваме што ,како ,со кого,каде сме правеле претходно во почетокот возбудливо но потоа веќе премина во љубомора и различни препукувања , и се разбира се каам до небото и назад што се изјаснив за некои работи , веќе почна да се опушта и да ми кажува какви девојки сакал итн, а и сексот некако ми стана колку ради реда а и не е нешто од што сум многу задоволна брзо ејакулира дур сум седнала сум станала па после сака и јас да завршам работа а тоа не оди така лесно па дури и ми казува колку време не сум свршила и ред други работи па настапуваат моменти на љубомора ,многу пати сум му кажала дека не сакам да ми спомнува такви работи но бесцелно ,сум му се скарувала но еве го другиот ден на телефон ,искрено не знам веќе што да правам , од една страна не се издржува вака секс без задоволство,од друга што без него си викам дека го сакам или пак ми станал навика а и градов е толку отепан што веќе нема некој избор на машки , совет феминки ???
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.953
  Разговор. Се може да се среди со разговор, секако доколку сте и двајцата разбрани. Седнете и разговарајте за се што ви смета во врската, и доколку мислите дека вреди да продолжите тогаш потрудете се да ги решите тие работи и да ги изоставите. Во спротивно, не гледам причина зошто би продолжиле.

  Доколку досега имате разговарано темелно, и сепак се продолжило по старата песна, мој предлог е да раскинете. Што ќе ви е врска со таков секс? Зарем не треба обострано да уживате? Или барем паузирајте некое време додека да се средите и двајцата. Оладете малку, не поминувајте многу време заедно, почнете да си недостигате еден на друг, така ќе има и повеќе страст...
   
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Caakana

  Caakana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ти благодарам на мислењето можеби и ќе сторам така !!!
   
 18. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.176
  Допаѓања:
  33.616
  Пол:
  Женски
  Незнаев во која друга тема да го сместам прашањево. Знам дека ќе ме критикувате но во тоа критикување ако може и по некој совет да ми дадете.
  Имав дечко идев година и четири месеци и незрело за мене и за моите години направиив голема грешка. Отворив лажен фб со намера да дознаам дали дечко ми ме изневерува со некои бивши, но за жал од незнам некоја најглупава причина додадов и некои бивши кои апсолутно не ми значат ништо во животов, ниту пак ми значеле, ниту сум имала убави моменти поминати со нив за разлика од дечко ми со кој ми се случија најубавите работи. Бидејќи бев под лажно име и презиме, и немаше моја слика јас на нив не им се претставив дека сум всушност јас тоа ниту пак имав намера срам ми беше да направам нешто такво.
  Пред 2-3 дена дечко ми дозна за тоа, и на два памета е дали да биде со мене или не што е многу нормално нема веќе поверење во мене, мисли дека не го сакам, а всушност е сосема спротивното. Незнам кој ѓавол ме натера такво нешто да направам, толку ли да сум глупава.
  Со дечково си имав многу планови за во иднина, знам дека ме сака и дека многу го повредив и сега сакам да му докажам дека не е тоа тој што го мисли.
  Не сакам да го изгубам никако, никој друг не ми значи во животот освен него, а тие бивши ги додадов од ете...радозналост и заебанција, но не и да вратам контакти лично јас со нив.
  Како да му докажам дека никогаш нема да направам грешка, не само таква туку и било каква?
   
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.272
  А како дозна дечко ти за ова? :^)
   
 20. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Нормално да однема доверба во тебе после тоа :fubar: Со кој памет размислуваше пред да ја донесеш таа одлука?Сама си го скрои сето овА.Да сум како твојот дечко ке ставам веднаш крај на врската.Па дур си ги аднала твоите бивши?Што може да помисли после ова?Нормално,дека не го сакаш па сакаш да повратиш некој од твоето минато.Што ке правиш?Ништо.Дај му време да го свари сето тоа а ако ти прости се надевам следен пат со памет.

  И бар дозна нешто?дали те изневерувал?Бар да се исплатеше сето тоа |(
   
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.