1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мозолче или ?!?!

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од the12345, 6 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. the12345

  the12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  ми треба помош и ваше мислење. На левата страна на вулвата (меѓу препонот и усните на клиторисот) ми излезе нешто како топче мало е и бело. боли на допир .. не се наоѓа на вагината или на клиторисот или на усните .. дали на некоја од вас и има излезено вакво нешто? :(
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.448
  Допаѓања:
  5.859
  прашај си овде
  zdravstveni-problemi/nepravilna-vagina-t4865/10.html?hilit=%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0#p877146

  zdravstveni-problemi/vaginalen-sekret-t683/320.html?hilit=%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0#p596394

  zdravstveni-problemi/promeni-na-kozata-na-intimnite-delovi-t3331/?hilit=%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0

  или во др соодветна тема нека те упати некој друг што знае а за твојот проблем имаше отварано дискусија во одредена тема...
   
 3. Confused11

  Confused11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  мозолче

  Имам еден проблем. Некаде кај клитерисот на влезот на вагината ми се појави нешто како мозолче само што е поцвртсто. Прв пат ми се случува ова. Дали некој знае што може да биде причина за тоа?
   
 4. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.766
  Допаѓања:
  6.708
  Пол:
  Женски
  мозолче

  Инфекција најверојатно
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.698
  Допаѓања:
  80.849
  Пол:
  Женски
  мозолче

  Не мора да значи дека е инфекција, можеби се работи за обично мозолче кое ќе созрее и ќе помине.
  Само немој да го чепкаш и да го разлутуваш со агресивно стискање. :)
   
 6. Crvenata

  Crvenata Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  мозолче

  И мене исто така. Не ме боли, но е црвено , баш на усните е скоро кај влезот на вагината. ( Сум немала сексуални односи). HELP
   
 7. xasna

  xasna Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  мозолче

  Можеби е гноенка не се сеќирај ке ти помине ;)
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема нема потреба од нова пред да отворите некоја тема прво побарајте дали веќе постои |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.