1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградно патување

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од kristii, 26 декември 2012.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  1.705
  Некој некое искуство со наградно патување.Дали добил некогаш? Дали вистина е тоа што го добиваш со наградата? Вчера на зафрканција учествував на некаков си квиз и сабајле ми се јавуваат дека сум добила наградно патување,со платени ноќевања само не знам таму што.Не ми се верува мене многу во такви работи не сум сигруна баш.
  А воедно мислам дека и нема ваква тема.
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Зависи дали си учествувала во квиз на некоја сериозна фирма, агенција и сл. или си учествувала во некаква измама. Треба јасно да биде истакнато што ти следува како награда т.е. што ти е вклучено. Каде поконкретно учествуваше?
   
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  1.705
  Aaa помина тоа,Го откажав " Патувањето" Абе мене не ми се верува многу во такви работи,а не посебно ако наградата е добиена преку Facebook,Ми се јавија мене лично од некоја агенција од Скопје,но само смествањето ќе ми било платено другите трошоци не.АМа нема врска.Темата ја поставив и општо да подискутираме дали има некој вакво искуство,да сподели некои искуство.По што видов дека нема слична на оваа.
   
 4. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  А која агенција беше не ти кажаа?
  Да не беше травелхаус? Тие порано (а може и сега) демек даваа награда патување (испраќаа ваучери по случаен избор преку пошта), со рок до кога може да се искористи, а всушност кога ќе отидеш кај нив на задолжителен состанок ќе ти изнакажат уште кои се трошоци ти следуваат со наградата, па и ќе ти рекламираат други аранжмани итн.
  Една другарка се излажа и отиде на далечна дестинација, ја убедија да уплати што знам каква понуда и на крај прескапо ја чинеше нивната "награда".
   
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  1.705
  Од некоја агенција Јупитер,ми се јавија и на телефон,и по маил ми ја пратија понудата.
   
 6. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  841
  Сега се сетив на Jupiter :) , сум ги изумила. Организираат патувања и забави за млади. И мене мислам пред 2 години кога почнаа активно да работат ми стигаа наводни награди од нив на фб ама да оставам што е можно побрзо телефон за да ме известеле за наградата..нешто во тој стил, но јас ги игнорирав зошто знам однапред дека не е тоа вистинска награда туку стојат други трошоци зад сето тоа. Истата понуда т.е. награда на сите им ја испраќаа, па кој ќе се нафати да плати ќе оди :D .
  А еве најдов едно искуство за јупитер на youtube
  http://www.youtube.com/watch?v=omsMinxi6uI

  Едит:
  Сега видов дека и на форумов е дискутирано околу овие понуди на јупитер и за травелхаус што спомнав(ТH, 1, 2, 3).
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.926
  Бегајте од тие наградни игри подалеку, превара се.
   
 8. Guess-89

  Guess-89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  http://infomax.mk/wp/?p=20549

  Кој е луд точно вас да ви даде бесплатно патување?! Никој не работи за без пари. Внимавајте, тоа е само измама.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.882
  Допаѓања:
  149.922
  Пол:
  Женски
  И мене многу пати така, Јупитер банкротираат скоро гледаат дека има многу опаѓање во врска со нивните аранжмани и затоа вака демек наградно патување. Ако е наградно патување треба се да ти е платено ти само превозот, а од Јупитер бараат 100 евра капар за хотелот плус превозот. Тоа не е награда.
   
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.681
  Пол:
  Женски
  Која измама е тоа, не извлекоа еднаш наводно за наградно патување по бројот на фиксниот телефон, се јавија и не’ поканија на промоција во Александар палас, отидов јас да видам што е финтата, таму луѓе еден куп, во сала за семинари, секој агент посебно убедува клиент на мала масичка, па седнав и јас. Фарбање невидено, само што кај мене не им помина приказната. Нормално дека одбив, инаку требаше да се учествува со одредена сума за зачленување во компанија, која организира (наводно бесплатни) аранжмани секоја година, но врз основа на плаќање членство, кое не беше воопшто евтино, ама поентата им беше дека за сметка на тоа добиваш луксузен одмор кога и да посакаш, секоја година. После извесен период, пријатели наши ни се пожалија дека наседнале и уплатиле околу 900 или 1000 евра и не добиле ништо, ниту искористиле одмор.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.