Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.126
  Допаѓања:
  93.623
  Карантински муабети:
  Паднала владата на Косово на дотичен Курти.
  Мајка ми вика по татко ми: ***** Курти паднал.

  :drunk:
  Џаст уааај....
   
  На Amellie13, *Amethyst*, Feminka192 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  25.487
  Пол:
  Женски
  Јас не гледам ништо лошо во тој твој пост.
  Да,малите плати се недоволни за сè,ама работните места треба да се ценат оти секој денар вреди,особено во вакво време.
  На планетава има многу бездомници,многу отпуштени,многу невработени,многу луѓе кои спаѓаат во сите овие категории и би дале сè за да добијат работа и би го ценеле работното место.
  Оној кој не е алчен,ќе го вреднува и она малку што го има.
  И подобро е некој да размислува како да се подобри на работното место отколку да паничи поради црни сценарија на така наречени Ванѓи во бели мантили и самопрогласени експерти.
   
  На *Amethyst* и mime87 им се допаѓа ова.
 3. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  20.777
  Не бе, сегде има страшно глуп народ и од тоа бегање нема:@
  Забрането движење во групи повеќе од двајца, ама во соседниот стан по полноќ, собрани и пеат. Повеќе од двајца, секако. Само инка за турање ум е лекот, друг лек нема.:fubar:
   
  На Herrera и TutiFuti им се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.090
  Пол:
  Женски
  Пријави ги :).
   
 5. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  8.070
  Пол:
  Женски
  Замисли паѓаш у кома у 2018 и се будиш у март 2020...
   
  На Yipman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  SDK...nz sho da kazam nemam ideja :wasntme:
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.821
  Допаѓања:
  16.008
  Пол:
  Женски
  Колку дволични луѓе трујат и фрлаат отров и овде на форумов и во моја околина во реалноста.
  Па маме му ебам, дај затнето си го устичето и соберете си го носето од туѓите животи.
  Мрско ми станува овде веќе да читам и да доаѓам на форумов, а толку го сакам и ме исполнува.
  Да ви се пљукнам у клановите што ги имате, а по лп си се оговарате една со друга.
  Мажени со деца а се замарате со туѓи животи алоу..
  Една членка да беше добро ќе беше.
  Би ве тагнала сите до една ама место нема да има во мислењево.
  А и да..овие говедава во реалниов свет што мислат дека вечито ќе зборат за едни па пред истите што ги оговарале, ќе оговараат други гадно се заебале.
  Трпението ми е при крај за сите вас.
  И тука и надвор од тука.
  Седете си раат.
  А овие од 7ми уште еднаш ако ми треснат стол/топка или што и да трескаат во 3ипол саатот сабајле, ќе им се качам у сред ноќ и сол ќе ги направам.
  Исаф да се немало.
  П.с нервите ми се при крај скроз, пукам по шевови за се и сешто.
  Со лесно нека ми е, и на моите дома и на тој што ќе ми згази на нерв
  Ај лека ноќ |-)
   
  На Someonespecial, Yipman2, John Snow и 10 други им се допаѓа ова.
 8. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  6.166
  Добро утро народе :sun:

  Знам, закаснав денес, ама до касно гледав филм Bloodshot , @Ketchup ,брат, ти си по филмовите, ти препорачувам да го гледаш , нов филм е 2020 година (y)

  [​IMG]


  Туку приметивте ли сите дека 2020 почна баш мизерно.

  На 5 јануари е отворена темата Катастрофални пожари во Австралија
  На 26 Јануари е отворена темата На „Телеграм“ се шират интимни фотографии
  На 26 Јануари отворена темата Коронавирус: Состојбата во Македонија и светот

  Ај да се надеваме дека втората половина од годината ќе се појават позитивни теми на форумот.

  Имајте убав ден сите. :hug:


   
  На Yipman2, vitamina, boomsleng и 9 други им се допаѓа ова.
 9. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  6.166
  Тадааааам , се прибрав дома :)

  По барање на другарот @Yipman2 , следуваат слики за него од прошетката во природа. Осеќам утре ќе добијам ПМС, ќе крварам па уште денес да искористам додека сум фит.

  Добро, се приметува дека не е гужва, разретчено е, полиција кружи насекаде и опомени каде што се ствара гужви , ве молиме држете растојание меѓу себе.

  Добро, еве држиме растојание.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ете некој си има хоби да прави графити

  [​IMG]  Мавнав еден туш, па ќе правам ручек полнети пиперки со ориз.....сега ќе рече некој, те имаме приметено многу ориз јадеш, хахахха , точно е тоа, ко јапонците и јас :D


  Постот не ми е напишан со никаква негативна намера , баш напротив , она моја денска шема.

  Е така, бидете умни, ќе ве читам попосле , има време :hug:
   
  На faye, christinnn, Someonespecial и 21 други им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  6.040
  Пол:
  Женски
  Леееее, блазе си ти. Многу чил изгледа, поготово ми се допаѓа патекава. :inlove:
   
  На christinnn, boomsleng, Feminka192 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  @Herrera држи растојание ама пак шири позитива како што само ти знаеш.
  Те читам конзумираш јапонска кујна бетер од Јапонка слична на наша Марионка.

  Јас пак ич нејќу ориз само во суши ептен што јадам, дури и спанаќ без ориз готвам.
  Пред некој ден ме потсети колку ми фали суши, ама ќе си почекам да си јадам во омилениот ми ресторан, внатре, во овие тешки времиња така тешко.
  2189623715329736704.jpg
  Поздрав и убав ден, а ќе ти биде убав знам штом си утепала вишок енергија на терен:toivo:
   
  На boomsleng, buba4e89 и Herrera им се допаѓа ова.
 12. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  5.298
  Пол:
  Женски
  God bless block option.

  Немам нерви да се замарам. :wasntme:
   
  На @ster@, Feminka192, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  248.855
  Да можеше да се дезинфицираат душите, далеку поздрави ќе бевме.
  Пробуваме, правиме напор, ама устата не издава.
   
  Последна измена: 26 март 2020 во 20:36
  На Billy Idol, christinnn, Yipman2 и 17 други им се допаѓа ова.
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.584
  Допаѓања:
  8.482
  Пол:
  Женски
  Еве јас со изразена анксиозност и депресија.
  Борец, 10 години. Со терапија, еднаш бев без неа, неколку месеци сакам да кажам дека ДЕНЕС ШЕФИЦАТА МЕ ПОФАЛИ ДЕКА СУМ БИЛА ПРВА, СЕ СРАБОТЕНО БЕСПРЕКОРНО.
  Напорно работев на компјутер и сум прва во тимот.
  Само бев целосно посветена, очекував од колегите помош, бидејќи ни беше наложено, но не си помагавме помеѓу себе.
  Видов никој ништо не вели и сама си истерав.
  Ви посакувам на сите, да бидете цврсти, јаки, самоуверени.
  Сите сме подеднакво силни.
  :hug::inlove:8)
  Знам дека замарам во темата Анксиозност.
  Но, ве сакам бе пипл;(
  :*
   
  На Billy Idol, Amellie13, christinnn и 12 други им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.120
  Допаѓања:
  123.409
  Пол:
  Женски
  Ми се смачи од се..
  Од луѓе, од деновиве што си доаѓаат и одат онака како ништо..
  Од ситуацијава..
  И од ситуацијата во која ќе бидам наскоро..
  Од животов...
  Абе од се ми станува мачно само што ќе помислам..
   
  На dayla, christinnn, Sejfullai и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Nightwish11

  Nightwish11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Sdk ovoj zivotot mi se smaci se neshto odi na losho I teshko jas nz Dali ke dojdat podobri denovi ...cuvajte se narode (highfive)
   
 17. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  99
  Сакам да кажам дека по добри 7 години се најавив повторно на форумов :rofl: чудно ми падна, изгледа нема цветчиња повеќе. Си ги разгледував старите мислења, кој хаос она е страшно.
   
  На *Amethyst*, buba4e89, nevermet18 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  3.779
  Пол:
  Женски
  Конечно се оддалечив од некои токсични луѓенца, пораат одамна не сум била.:inlove:
   
  На Feminka192, @ster@, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  6.833
  Пол:
  Женски
  Зошто секојдневно се отвара по една тема поврзана за корона вирус?

  Олабавете луѓе!
   
  На Angie1432, piksooki, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  6.166
  Добро утро народе :sun:. Официјално ПМС прв ден , крвава револуција :devil:

  Ко рано рани, има више времена да се нервира.
  Што не кажете бре дека фаворитот ставил ново видео на Youtube во духот на карантинските денови ? :rofl:
  Многу го сакам човекот, последниве години не постои друга личност на медиумите кој знае да ме расположи и насмее ко овој. Капа му симнувам :bow:  Последно вчера вечер муабетев со другар од Америка, американец си е човекот, програмер и паднавме на муабет за корона вирусот. Ми рече дека кружеле скриени вести од неофицијални извори дека зад вирусот се кријат Бил Гејтс и Блумберг кои сакале да го тргнат Трамп од претседателското место.

  И си шушкав по нетот и не знам дали е коинциденција, налетав на видео кое е прикачено пред 3 дена на Youtube и ко за беља србинот и он за слично такво објаснува.

  Ај мајката, се замислив :^) , еве ќе ви го споделам видеото , објаснато е на српски.  Од друга страна , се изнаслушав муабети дека се ова е биолошко оружје од страна на Америка за да се уништи Кина.

  Пари , пари , пари, моќ мамицата ... штета што страдаат и за жал умираат невини луѓе , никој не може ништо против јаки сили кои владеат со светот.

  [​IMG]  Бидете умни и убав ден на сите :hug:
   
  На @ster@, christinnn, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.