1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Си ја смени лозинката на фб...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Mb34, 21 јануари 2012.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Си ја смена лозинката на фб...

    Темата е - Си ја смена лозинката на фб... а не љубовни проблеми, уште се чека да се префрли таму :lol:
    За совети даде кој колку и што мисли дека треба.
    Мислам дека и дадов добра идеја,за некого може не е добра, му личи на исмевање јас мислам дека може да се обиде.
    Колку конструктивна критика и совет може да се даде на вакво прашање не знам, зошто ти не даде за пример?
    Никаде не пишува дека 15 годишни не смеат да побараат совет, но има теми за тоа а и не е прв пат вакви прашања да се појавуваат, во стил на глувче,стефања, феминаааа, јана12, астро итн и на теми како - љубоФ, знае ли некоја?, Зошто после секој секс сакам уште и уште, Облечена? , ај ај помогнете ми (како изгледало тоа што ќе го сврши девојката), да читаш да се изначудиш. Да чита некој прв пат, ќе си помисли добро бе па ова ли се женски проблеми, се отвараат теми на секакви глупости, од кои 99% се вртат околу мочан фејсбук.

    Абе Офи сите не копка, ама може да си ставиме сопка, имам рима како рапер знам, ми фали уште текстови на врчак да му направам ]:)

    p.s. се зезам, си знаеме ние пасворди ама јас му го побарав еднаш за покер чипови да си префрлам и за едни ебани чипови му го хакнаа, смени све, пак му го знам пасвордот ама више немам образ да му играм покер од негов профил.
     
  2. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Си ја смена лозинката на фб...

    Извини Ноеми, а што треба да кажаме на 15 годишно девојче? Хакни му го уште 100 пати пасот на фб, и пак остани со него?? Бараше совет така? Секоја од нас која што го прочита проблемов и даде мислење кое според неа било најпаметно. Затоа е форум ова, ако не е подготвена да ги види реакциите - саркастични или не сеедно- воопшто нека не пишува тука. Друга работа, зошто ти го подвлеков тоа СИМПАТИЈА, затоа што во овој случај јас и ти размислуваме ИСТО. Токму така и ние сме биле 15 годиншни девојчиња ама како што и сама кажа сме имале СИМПАТИИ а не 2 годишна врска пред тоа. Така да пред да фати дечко, нека размисли колку е подготвена за тоа, и дали може со тие годинки што ги има да ги издржи сите предизвици што една врска може да и ги донесе. И пак ќе си останам на моето, се додека фб ви е проблем никогаш нема да имате стабилна врска.
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Си ја смена лозинката на фб...

    Значи ти и да го знаеш пасвордот и да не го знаеш тој тебе ќе те изневерува. Штом веќе оладил значи не те сака повеќе. Раскинете и олеснете си и на двајцата. Со тоа што ќе се влечеш по него ништо не правите. Си му простила еднаш си погрешила, сега бараш совет и добиваш, послушај не, убави совети ти се дадени. Сепак мала си не треба толку сериозно да сфаќаш, знам дека е лесно од страна тоа да се каже ама едноставно кога не иде - не иде. Сепак покрај помислата дека тој не е еден и единствен полесно е. Не се измачувај и разочарувај од една неуспешна врска. Колку и да е болно мораш да го направиш тоа. Подобро сега да го преболиш за кратко време отколку да продужите со таа смешна врска и само подолго време да се измачуваш.

    А и сите претеравте со советите, ако се сомневате дека е трол едноставно не коментирајте, ако имате совет дајте го. Сепак и ние сме биле на тие години и сме ги имале ваквите, ако не исти барем слични проблеми. За нас е смешно таков проблем да се реши ама веќе го имаме поминато, знаеме ли на сегашните наши проблеми да им најдеме крај? Откако ќе ги решиме ќе знаеме дали сме погрешиле или не, тоа ќе биде наше искуство. А кој нема искуство а не сака да погреши секако ќе побара совет од поискусни.
     
    На maca99 и Mb34 им се допаѓа ова.
  4. Blair15

    Blair15 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    12
    Си ја смена лозинката на фб...

    Devojce navistina si pogresila sto si mu brisela prijatelki od fb, toa si e negova privatna stvar,zasho da mu brises prijateli.!?.. A, moj sovet- raskini mu uste vednas, ic ne mu ja misli :D
    [mod-kirilica:1v18imhs][/mod-kirilica:1v18imhs]
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Си ја смена лозинката на фб...


    forum.femina.mk ‹ Љубов и секс ‹ Врски ‹ Љубовни проблеми -кај мене горе вака пишува колку што гледам.
    Исфрустрирана сум од дел од коментарите, но воопшто не мислев вие што пишавте да се препознаете.
    Ти и Пеперутка 90 не бевте во оние на кои се обраќав. :)
    Пубертет е, ќе помине.Но имајте во предвид дека во тие пубертетски кризи се што сака еден тинејџер е да се вклопи во околината.

    Инаку некои од членките веќе дале добри критики и совети, на претходните страници.
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.517
    Си ја смена лозинката на фб...

    Треба да си ја смени и женската.
    Децата денес не поминуваат ниту низ пубертет соодветно...
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Си ја смена лозинката на фб...

    Јас па мислев на http://forum.femina.mk/vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/

    Нема врска сега гледам дека се отворила и ваква тема :((( :x и ај оди па помогни им на сите :rofl:
     
  8. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Си ја смена лозинката на фб...

    Премногу си мала и зелена за да имаш 2 годишна врска, прва ствар. Па девојче ти од 13 години си со него, уште на млеко си мирисала тогаш.
    Друго доколку ФБ влијае на вашата врска очигледно е дека ниту ти ниту тој не сте за врска, со други зборови фб е само социјална мрежа, а не битен фактор кој може да ти доведе до прекин на врска.

    Нема ништо страшно во тоа да му дадеш пасворд, не е ништо трагично.
    Што знам, дали дека јас ни малку сериозно не ги сфаќам овие ствари, на лап-топов сите лозинки ми се запаметени и не се замарам многу со тоа дали ми читал, дали влегувал и сл. Исто е и со неговите, фб отварав за да си помагам на игри, а останато меил и форуми, не ме интересира, ниту пак се припотресувам кои му се пријатели на фб.

    Премногу е глупаво да дозволиш фб да ти влијае на живот, според мене колку е позитивен ова интернетов, толку и негативен, за тие што незнаат правилно да го користат.
     
    На Mb34 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. antonina

    antonina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    809
    Пол:
    Женски
    Си ја смена лозинката на фб...

    @Peperutka90, браво многу убаво кажано!! ;) да не се повторувам со останатите но мора да кажам дека со оглед на годините кои ги имаш рано ти е да се обврзуваш за сериозна врска. многу ми е жал што повекето твои врснички ги имаат истите таканаречени ,,проблеми,, |( а знаеш зошто е така?!така е бидејки сте опседнати со фб!! Дозволувате една социјална мрежа да ви се меша во приватноста!!!!! жално навистина жално.
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Си ја смена лозинката на фб...

    Епа раскини му!Очигледно е дека нешто крија од тебе!Покрај тебе има и други.Така бифшиот исто ми правеше и после,плачи,моли,извинувај се.И што пак јас наивна му простив.Имаше една пишано на фб „Ми се мува некој вечерва‘‘ |( и тој имаше коментирано “јас сум тука срце за тебе’’.И тоа се напрајв ај не го гледам,ама колку што идеше времето се повеќе и повеќе ми се гадеше од него,ама пак бев со мего.И капак беше кога видов дека направил друг фб,а јас не го знаев тој фб.И кога видов со една ку*ва во врска,абе гром ме мавна :devil: (а ја имаше и на другиот фб,и ме лажеше дека му е подалечна братучедка,таа знаеше дека оди со мене и пак одела со него) ццц што нема по светов.И тоа беше крај за нас :D Се ослободив од него.А сега со дечко ми немаме ни фејсбук ни ништо и ич не се замараме,а знам јас да проверам од кај сестра ми дали има напраено случајно и до сега ништо немам сретнато :D.И сакав да кажам оти и фејсбуков флијае врз врската,во право е девојчево.Не и е сеедно знам :| Ама затоа КРАЈ и нема повеќе нервози :!:
     
    На Alesii и Mb34 им се допаѓа ова.
  11. Mb34

    Mb34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Си ја смена лозинката на фб...

    Другарка ми со некоја програма нејзина..

    Браво твоето мислење најмногу ми се допадна а како прво сум 16 год..ии tnx сите на форум кабадаи изиграваат...Girl no offense :/
    Не сум од 13 со него..Ок значи 16 год сум :(
     
  12. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Си ја смена лозинката на фб...

    Не 13 ама 14. И заради фб ќе се уништуваш?
     
  13. Mb34

    Mb34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Паа ти по цел ден си покрај него со него се разбудваш..и плус не барам совет за брак туку за обична врска..сепак фала..:)
     
  14. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Извини ама да ми чепка и да ми брише контакти! Ќе сменам пасс и ќе го откачам. Јас не знам до кај ви иде умот! Приватност! Извини ама ти не го поседуваш ниту тој тебе. А мене некоја боси девојка или дечко и конторлор не би ми требало! Ако тој има искрени чувства ќе се бори за тебе, ама можеби и твојата посесивност го одбива.. Знаеш не ги барај грешките само кај него, најди си ги и кај тебе, и после извади дали вреди да се трудиш за врскава или не.. и отворен разговор, не знам зошто не разговарате, отвореност и комуникација е нешто што најмногу почитувам во врска.. така да со него разговарај во очи и кажи што те мачи..
     
    На najubava2010 и Pelikuna им се допаѓа ова.
  15. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Тогаш од 14 години си со него ако имаш 2 годишна врска на твои 16 години.

    Нема врска ако се буди покрај него кога сепак не ја знае лозинката на маж и...замисли ја вредноста на мажот и дечкото..Сепак почитува приватност а треба и ти да го сториш тоа ако не сакаш дефинитивно да те откачи.
     
  16. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Е добро де од 14 не од 13, не по врат, туку по шија.
    Сеуште стојам на тоа дека сеуште си дете за да имаш 2 годишна врска.

    Пишав не гледам ништо лошо во тоа да ги знаете пасвордите, но никако злоупотреба на тоа. И јас многу би се налутила кога овој мојов би ми избришал пријатели без да знам, зошто тој така мисли. Ако му смета некој, можда бивши или што ти ја знам, нека каже па ако и јас мислам дека е сувишен ќе избришам, доколку не, нема и готово.
    Како што кажа Љубам, искреност и комуникација пред се, и секако доверба. А доверба не се стекнува преку давање на пасвордот на фб.

    Значи ова фб толку ги спушти вредностиве кај младиве, што уште некој ден покрај сета таа голотија ќе почнат и секс преку фб да имаат. Срамно и бедно навистина.
     
    На Pelikuna и ljubam им се допаѓа ова.
  17. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Е ако де го сменил пасвордот која си па ти да му чепкаш да му прегледуваш нема потреба од тоа па што ако пишувал бакнежи , кисчиња дрн дрн јариња и ти почни пишувај со машки така ама тоа е само пишување ништо повеќе а ако те варал тоа е веќе друга приказна а вака ако се замараш која што му пишала охохоо ќе нема крај ти замарај си се ама нема потреба тоа да го покажуваш :)
    Млада си зошто толку да се трескаш од земја или стави крај на врската или почни помалку да се замараш за тој проклет фб такво време дојде сега изневерување ќе биде ако дечкото ни пишува со други девојки бакнежи , сексови на фејс а не излегол надвор па се из**ал со некоја боже господеееееееееееееее :lol:
     
  18. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Смени си го под итно пристапот дури тој не те сменил тебе. Мене така да ме третира некој, или јас на маж ми, нема шанса. Мора да си имаш доверба. Оти колку повеќе го гушиш, толку повеќе ше се сили по забранетото овошје. Не знам како да ти го доближам решениево повеќе. А ако и при дадена слобода забушава, е ондак не бил за тебе штом не те почитувал доволно. Смени се девојче ако навистина го сакаш. Ако не, прави како што ти е воља. Само запамети дека во врска трбе да си ја зачуваш индивидуалноста, ама и блискоста со саканиот
     
  19. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    Досадна си, дај оди читај книги или прави нешто друго битно со твојот живот наместо facebook. Мислењето да се префрли во љубовни проблеми или совети, наместо цела тема да се отвара за ова.
     
  20. ma.lena-20

    ma.lena-20 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    A, be, devojche, mora i toj dechko ti da ima nekoi grevovi od prethodniot zhivot, pa ti si mu se pojavila vo ovoj kako kazna. Shto si barala da atakuvas ha negoviot integritet i privatnost? Ti shto si barala toa si nashla, da si sedeshe mirno sega i dvajcata kje bevte posrekjni, a toj kje beshe sepak tvoj.