1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Najitno mi e potrebno odgovor od ginekolog!

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од neta91, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. neta91

    neta91 Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Pocituvani
    Mozebi ke zvuci smesno no od nekade mora da se pocne i da se nauci. Bi sakala da znam dali e mozno da se zakaci HPV virus dokolku seuste sum devica(citav nekoi informacii deka se prenesuva i na kozata nadvoresno pa sakav da mi potvrdite ili negirate),mojata cimerka izvesno vreme imala takov virus a za toa vreme ziveevme zaedno sto podrazbira koristenje na ist toalet itn. Uste bi sakala da znam sto mozam da napravam za da se zastitam od takvite virusi,veke pocnuvam vrska a znam deka mojot partner nema smeneto mnogu partnerki dosega,no kako i da e nisto ne moze da bide 100% sigurno. Navistina sum zagrizena,seuste ne sum otpocnala so mojot seksualen zivot pa sakam kolku sto e mozno poveke da napravam se navremeno da si se zastitam. Moeto posledno prasanje bi bilo dali kontraceptivnoto sredstvo spirala go odobruvate?!

    Odnapred Vi se zablagodaruvam
     
  2. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    neta91 еве ти линк има отворено тема за овој вирус, па можеш да си прочиташ. Само толку можам да ти помогнам бидејќи и јас не сум запознаена со овој вид на вирус за да пишувам па само вака би можела да ти помогнам. Поздрав

    zdravstveni-problemi/hpv-dali-ste-informirani-t171/
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.