1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте интересна серија со кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sonce, 8 ноември 2009.

  1. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    793
    Пол:
    Женски
    Decki kazete nekoja serija so ke me drze vo neizvesnot, nekoj so tweested end, misterija
     
  2. bad girl18

    bad girl18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Tell me Lies(2022)
    Приказна за двајца млади што се вљубуваат но и двајцата имаа трауми од детството па интересно е да се гледа колку човек може да излаже само да стигне до тоа што сака. Психологија, Романтика , Трилер .

    Emily in Paris (2020)
    Едвај чекам втор дел од 4та сезона.
    Животот на една Американка во Париз.
     
    На Mumoftwo30 и pianogirl им се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.808
    Допаѓања:
    81.044
    Пол:
    Женски
    Sweetpea

    https://www.imdb.com/title/tt11218290/
    [​IMG]

    Тукушто излезена, случајно наидов на серијава и ја загледав. Само 6 епизоди, секоја трае по околу 45 минути. На апликацијава кај што си бележам гледани-негледани епизоди ми пишува дека не се излезени сите епизоди, но веќе ги има за симнување по сајтовиве за торенти. Не знам зошто вака, ама ете, спомнувам онака информативно зашто баш се збунив вчера со датумиве.

    Се работи за Ријанон, повлечена и тивка девојка, до толку неприметна, што се чини ко да не постои. Некогаш ова ѝ годи, но во себе има мал милион фрустрации спрема шефот на работа, колегите, чудната сестра која речиси никогаш не ѝ крева на телефон...па сè до антипатичната касиерка во дуќанот кај што пазари. По низа случувања, нешто во неа се крши и Ријанон убива човек. Тотално го масакрира. И тука се соочува со една нова страна од себе си, нешто што тотално немала поим дека е способна да го прави и притоа умешно да го прикрива.

    Концептот не е ништо ново - кога срамежливото, повлечено девојче ќе откачи. Но баш се навлеков на серијава, брзо се гледа. Срам ми е да употребам зборови ко „пријатна за гледање“ - овде нема ништо пријатно, ама жанров отсекогаш ми бил меѓу омилените па не ме ни чуди што ми тргна.

    Има многу коментари по нет дека конечно се појавила серија со женската верзија на Џо Голдберг од You. Јас и не би се согласила баш, ја гледам паралелата, ама некако што знам. Малку посимпатична ми е Sweetpea, можеби затоа што е тазе. :D
    A можеби треба да ѝ дадеме уште некоја сезона, па и нејзе да ја утепаат во поим. :tmi: И веројатно ќе има, затоа што приказнава е адаптирана од серијал книги.

    Препорака ако ви се гледа нешто кратко и брзо, со ваква тематика.
     
    На staycalm, sweet-cherry, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.