1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за Philips Lumea? Споделете го вашето искуство, коментирајте, прашувајте...

Дискусија во 'Тело' започната од Philips, 10 ноември 2017.

  1. zvecarka

    zvecarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Разликата мислам дека е само во бројот на блесоци.
     
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
  3. zvecarka

    zvecarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Навистина не знам:) треба да се погледнат спецификациите, можно е да има разлика во јачината. Сепак не знам која е разликата. Инаку важно е од една до друга употреба влакната да не се депилираат, односно да не се отстранува коренот за да има побрзи резултати.
     
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    :drunk:
    Зашто вака правите? Не требало да бидат светли влакна (она до која нијанса може да среди),па не требало да се сунчаш,па ова ,па она...
    Кога ќе направите епилатор кој нема да му смета ништо и апсолутно нема да штетен за мене и ќерка ми,јавете се.
    Вака си останува стариот добар брич.
    А за тоа апаратче што депилира се ?!,потребни ми се 3 месеци и 20 дена да работам без да јадам,патувам,(n)
     
    На Dust, TheGirl23, Antebellum и 6 други им се допаѓа ова.
  5. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
    скоро ги гледав и на браун фирмата едно со 30,000 блесоци за 80е ј ана тоа му се дебам да го земам само за лице
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Алиса сподели линк да го видиме што чудо е.

    Ќе ги пукнеме овие од Филипс значи...

    Ама толку глупи и неуки реклами прават. Не само Лумнијава, туку и со тоа соковниците кои мислиш спејс шатл си купил, па ги гледаш окезени ликови со новинарски текст под сликите и демек ич не ти е јасно што е форава.
    Не знам кој стои зад овие генијалности, ама таков булшит пред клиенти не. Има начин како елегантно да се постапи.
     
    На x.Daisy.x, Antebellum, victoria и 2 други им се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @Lilit сетек имаат понуда на ласерски епилатори онлајн, не знам какви се, кои се достапни и слично.
    Гледам на некои од нив "professional" пише.
    http://setec.mk/index.php?route=product/category&path=10124_10145_10149
    Јас сум хипоходрик, не би се осмелила ласерски да се депилирам :worried:
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.639
    Допаѓања:
    152.382
  9. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.263
    @zhap4e ќе се произнесеш на темава со твое искуство или уопште не го ни доби апаратов, а наградната игра беше само фејк дешавка за да се билда посетеноста на форумов?

    ,, Како да учествувате во трката за подарокот?

    За да станете потенцијална добитничка на престижниот подарок, неопходно е да се вклучите во дискусијата во оваа тема во периодот до 06.12.2016. Поставете прашање за уредот или образложете зошто би сакале да го поседувате.

    Во трката за подарокот автоматски ќе биде вклучена секоја дама која учествувала во оваа тема. ,,

    А ти ,, победи ,, со, цитирам ( иако сите пишаа патетична прича, као што е наведено у правилата ) :

    ,, Не е фер. Јас дури сега ја гледам темава(facepalm) а сакам да го имам.:D:inlove:
    Се важи вака? Значи, учествувам? Може да го добијам? :$
    ,,

    И нели, особи со здрав разум се побунија...

    ,, Здраво Фемина.

    Навистина не знам по кој критериум ја доделивте наградава???
    Беше наведено дека треба да поставиме прашање за епилаторот или да напишеме зошто тој ни е потребен и добиваме можност да станеме добитник.
    Добитничката не направила ниту едно, ниту друго.
    Онака без труд и почитување на правилата на играта ја добила наградата. Зошто?
    Само затоа што е форумски идол.
    Искрено немам ништо против што друг некој ја добива наградата, но многу девојки, жени пишале дека навистина им е потребен епилаторот, имаат проблем со својата влакнетост, и јас да бев Фемина, ќе го доделев на некоја од нив.
    Но Фемина не е јас, а јас не сум Фемина.
    И уште еднаш нашата македонска фарса ја доживуваме во оваа наша убава државичка.

    Zhap4e нека ти е со среќа наградата. Ти не си виновна за изборот. Другаркте те наградиле за минат труд.

    Простете Фемина, но жалам што станав ваш форум член. Мразам неискреност и нечесност, а Вие со ова потврдивте дека тие невредности ги промовирате. ,,

    Али ти тролови ги направи...

    ,, Јух, нова стратегија на тролот... поттикни бунт. :bug: :D
    Јас.. колатерална штета.
    Где мене наџе, @@Kaja78 .;(

    Пробај преку другите профили, задкулисно - преку ЛП прво, со истомисленичките. Потоа, удрете синхронизирано. Нека меѓу нив има и :wasntme: популарни членки. :nod: Излезете и со конкретен предлог.. најзаслужено би било ... кој?! Нек е жална прича, да и мене ме расплаче, да и ја ви се приклучам во бунтот.:D
    Така сине. :toivo:
    ,,

    И на крај, убаво си кажа членката

    ,, Прости Zhap4e, но „тебе никој, нигде, не те наџе“!
    Најкултурно ти честитав за наградата и апсолутно за ништо не те обвинив. Никој тебе не те прозва.
    Прозвани се единствено и само оние кои одлучиле кому ќе му ја дадат наградата.
    Но, сметам дека е крајно некултурно да се исмеваш со проблемите кои ги имаат одредени жени, меѓу кои сум и јас. Мојата „прича“ е прилично вистинка и ќе си го зачуваше дигнитетот, доколку не одговореше, вака како што одговори.
    А сега, слободно продолжи да го конструираш својот заговор.
    Они кои се прозвани и онака нема да одговорат, ќе се скријат во глувчешка дупка.
    ,,

    И нели, многу скокнаа да те бранат, оти си наша и те знаеме, али изгледа членката у право била...

    Мизерии.





     
    На victoria, x.Daisy.x, НаталиЛили и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    А профилов што се јавува само на ланската и оваа тема...
    Генијални сте.
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  11. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Најсмешно е што никаде во сегашнава тема не пишува дека ќе има награда :rofl:
    Ни во насловот, ни во воведниот коментар...Или јас не гледам, или вие сами подразбирате дека и сега ќе има награда :whew:

    Лани си пишуваше како да станете потенцијална добитничка на подарок, а сега не е спомнато ни подарок, ни бутур....Може онака си е отворена темава.

    Тролови, џабе правите по 10 профили....Едните си прават рекламации, а другите ги рекламираат за посетеност и нови членства...Награда нема :d:

    И јас на никој не би ви дала награда :makeup:

    п.с. Вие што се зачленувате само за да пишете во темава дека го имате прозводов, да знаете дека не пиеме нафта....Знаеме кои сте и може на 1000 различни начини да пишувате.
    Со промена на стилот на пишување, нема да ни го промените мислењето :yawn:
     
    На MiladyDeWinter, Dust, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Боже сачувај сте. (facepalm)
    @Gosh, пошто сум со здрав разум и јас, ко и кутрите девојки кои лани ги направив тролови (само за да ја добијам наградата:wasntme:)... пошто фемина не ме плаќа за реклама:wasntme: и, пошто, не осеќам потреба да се произнесувам и да повторно бидам скроз непотребно вовлечена во глупости како и лани (ама јбг-а, мораше да бидам, и се знае дека ќе е од најголемите неверувачи во теории на заговор, на форумов, нели:wasntme:):D.... чуму тагнувањето, чуму драмата кога и самата гледаш дека и годинава има „тролови“.

    Ако имаш проблем, со ланското доделување,
    1. ко и тогаш.. и сега ќе кажам,Гошка, бујрум во инбох, пиши ми адреса на која да ти го испратам^_^ Најозбилно ова. После, ти ќе ја рекламираш Лумеата и жими се, камен од срце ќе ми падне дека отишла можда кај некој кој повеќе ја сакал и повеќе му требала 0 ја заслужил.

    2. Лумеата стварно постои, стварно ми ја испратија....стварно не беше наместено и координирано со мене и стварно не гледам причина да на анонимен форум, каде сите сме као анонимни, ама се наоѓаме по фб.... се објаснувам што е заговор, што е параноја, па да стасаме и до тоа, како јас сто години на форумов ве тролам, оти уствари сум м“ж, со брада и бркови и љубовен ќилим на груди.....па, за брадата и брковите и тепихот ја добив лумеата.
    Впрочем, по она како ја „испорекламирав“ периодов (оти нели, затоа и ми ја дадоа)...чир им пукна(л) на луѓето, па затоа повторно.......иста прича.

    3.. Кога веќе имаш проблем.... комотно тагни си ги главните на фемина, не мене. Со мене, едино ако сакаш да ти ја испратам. За разлика од она што јас добив како екстра во пакетчето од Фемина....ти нема да добиеш теф-терч-е...едно такво, малечко слатко со знакчето на фемина. Него, максимално го искористив и му се израдував - најПОвеќе.
    Оти другово не ме радува,воопшто, ме асоцира на еден озбилен проблем за кој едно сто пати имам објаснето во 40ка, а кој се развиваше во месеците пред и се доискомплицира потоа....ако имаш ама таков проблем, бујрум, експерт имам станато. ;)

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Последна измена: 14 ноември 2017
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.263
    @zhap4e Па искрено да ти кажам, баш ми е гајле дали ти си го добила апаратот, или пак ја што не сум го добила.

    Него гајле ми е што не го доби некој кој играл по правилата.
    Биди доблесна и барем тоа признај... Не беше по правилата.

    И како да не се посомневам, коа те цитираат неколку дена, и плус се бараат мислења од кориснички, а само за тебе знаеме дека го имаш, ти го подарија нели, а ти се криеше до сега, додека некој не те прозва...

    И не, не ти верувам.
    Поздрав.
     
    На Lolo5, oblace1 и Rebecca_R им се допаѓа ова.
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Гош, биди бесна за што год сакаш во животот. За тоа има други места да се празниш. Ама, не ме вплеткувај во непотребни глупости и твои фрустрации. Остави адреса, ти го праќам,потоа, кому сакаш препрати го де.
    Поз
    Дете
    (немаш кому да се истресеш, ах,никој не одговара од главните)
     
  15. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Јас го имам купено пред година и пол, односно април 2016, еве го на слика тука чисто да знаете дека не ме платил никој ниту пак сум го добила на поклон.
    Ова е моето прво мислење после само едно користење.
    Тука сум пишала после втората употреба.
    Мислење и после третата употреба.
    Летото 2016 прекинав да го употребувам после 4 третмани, read more. Дополнување има и овде.

    Оваа пролет почнав пак со употреба, летото пауза, но повторно продолжив да го користам пред два месеца. Влакната не се враќаат, но малку се зацврстуваат доколку се прават подолги паузи. Мене ми е малку мачно што имам премногу бемки по телото и не оди се така глатко како што велат, но што е тоа е - трошам повеќе време на претпазливост.
    Кожата никогаш не ми се иритирала, ниту пак сум имала било каков проблем, а третирам СЕ'.
    Дефинитивно не е скроз ефикасно, ама во голема мера да речеме 80% се исчистив од влакната, а тие што растат се светли и слаби.
    Во овој период од година и пол не сум била ниту еднаш на депилација во салон, немам потреба. Пред третман се депилирам со обичен епилатор (скоро е безболно бидејќи влакната сами паѓаат) или со брич.
    Единствена фалинка му е батеријата што не можам ни една нога да поминам без да го полнам.
    Дали би го препорачала? - Да. Дали би го купила повторно? - Дефинитивно да, но мислам дека би го одбрала поевтиниот модел што работи со кабел.
     
    На Sanniii, mariz, vitamina и 13 други им се допаѓа ова.
  16. Femiforumka

    Femiforumka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    A sto kazav loso, niti reklamiram nekoj, niti ubeduvam, tocno e komentirav na istava tema i se zacleniv lani zaradi nagradnata igra, toa ne e kriminal, vsushnost toa i bese celta na Femina, so taa nagradna igra- privlekuvanje na novi clenovi. Sega nema nagrada, znaci komentirav zato sto navistina go imam ovoj problem i neznam sto najde somnitelno vo mojot komentar, da ne mislis od eBay mi platija da gi reklamiram?
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Темава е за искуства не е за препукување. Ќе ве замолам да се држите до правилата и дискусијата да си има нормален тек.
     
    На Irena02 и Femiforumka им се допаѓа ова.
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не е проблемот Жабата и самите членки, туку Филипс и Фемина. Ќе се изедете самите меѓу себе а уствари рибата смрди од главата.
    Филипс имаат погрешна стратегија, како за Лумнијата така и за блендерите.
    Не знаат кој им е таргетот. За нив таргетот се само - жени. Не си одговориле на базичните прашања кои жени поконкретно, особено во земјава со низок стандард. Не можат да очекуваат дека низ искуство на 1 на 100 жени дека ќе натераат да го купат 1000 жени. Нема логика.
    Блендарите исто така. Иронијата што им го подарија практично на богаташи со кои грото луѓе не можат да се индетификуваат. Што знам кои се не беа, Пецакоски, Миа, Антиќ... Кажете ми како обичните ќе се видат себе си во овие луѓе? А друго е што е луксузен производ. И при тоа да биде уште посмешно, дури и таргетот да е луѓе со над 1000 евра месечни примања, истиот оди со хаштаг на инстаграм што за луксузни добра (а луксузно добро во Германија и во Македонија не е исто според потрошувачката кошничка, таму блендерот како год е потреба, кај нас е луксуз итн итн), е НОН СЕНС. Има кои луксузи е дозволено да одат и со хаштаг, ама апарат за домаќинство не е, па и челинџ уште. Не едуцирате воопшто.

    Не знам кој ви ги прави кампањите, ама искрено се надевам дека нема да ми го земете коментаров за зло.
    Недозволиво е бренд од ваков калибар да си дозволи ваков маркетинг.
    Прво можеби не е пазарот созреан за Лумнија, но вие сте така упорни...да е тоа страшно. Кои конкуретнски предности ги има во однос на овие поевтиниве кои ете во Сетек се појавиле, па да вреди за цената? Се зачитав и сфатив дека технологијата е иста, а на филипс главата или како год била помалку издржлива.

    Не го гнасете името кога не знаете како. Филипс се познат бренд, вакви почетнички грешки не се дозволени. Не знам дали хедквортерот на филипс знае како си ја терате работава тука ко претставништво, дури и да имаат стандардизиран пристап, вие не сте ја прилагодиле кампањата за нашиот пазар.
     
    На SV1911, x.Daisy.x, *Amethyst* и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Malama

    Malama Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас го имам Philips Lumea и можам да кажам дека сум презадоволна.Го имам веќе неколку месеци.И навистина ми се отстранија влакната и изретчија.
     
  20. Philips

    Philips Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    35
    Почитувана @Lilit
    Ти благодариме и тебе и на сите останати членови кои се вклучуваат во дискусијата. Оваа тема беше отворена за да се развие дискусија, за секој да може да го каже своето мислење без разлика дали го користи или не го користи производот, дали има прашања во врска со него, дали е задоволен корисник или пак го посакува производот. Сакаме секоја една жена да се чувствува слободно да каже, да праша и да се исконсултира околу производот, затоа сме тука, на Фемина Форумот, каде сечие мислење има вредност.

    Ние навистина веруваме во квалитетот на Philips Lumea и во тоа дека им помага на жените долгорочно да ги отстранат непосакуваните влакна. Lumea е број 1 во IPL технологијата во Европа и е избор на повеќе од 2.5 милиони жени. Lumea има 250 000 импулси кои, според предложениот распоред на третмани, треба да бидат доволни за околу 8 години употреба и третирање на сите делови од телото кои се соодветни за третирање со Lumea. Затоа, животниот век може да варира во зависност од индивидуалните потреби и интервалот помеѓу третманите и избраните делови од телото. Секако, секој има слобода да одбере кој продукт ќе го купи и употребува. Ние би сакале да дадеме доволно информации за нашиот продукт за луѓето да можат да донесат одлука базирана на информации.

    Ви благодариме и ве охрабруваме да продолжите со конструктивни разговори околу производот.

    Прашувајте, коментирајте, споделувајте искуства.
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.