1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Список на теми во ,,Алтернативна медицина''

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Sesil, 30 март 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.243
  Допаѓања:
  121.972
  Пол:
  Женски
  Пред да отворете нова тема погледнете дали веќе постои тема со ист или сличен наслов. Доколку постои не отварајте нова пишувајте во постоечката.

  Акупунктура
  Алое вера

  Билките на Баба Рада
  Билна аптека
  Биоенергија
  Биорезонантна медицина

  Варумин
  Висок крвен притисок

  Дали сте за или против Алтернативна медицина
  Домашни лекови
  DRX Levines

  Е – книги за здравје
  Еchinacea
  Екстракт од комбуха
  Зараснување на коски
  Зеолит

  Изгореници
  Има ли лек за ракот
  Информациона медицина

  Јајца од препелица

  Капсули за имунитет
  Куркукма

  Lactogyn лек за заштита на жената
  Лек за брадавички по тело
  Лек за ешерихија коли
  Лек за рак на дојка и други канцери
  Лек за хемороиди
  Лек за цисти на јајници
  Лековите билки
  Лековити кладенчиња

  Магнетна терапија
  Макробиотика и болести
  Масло и капсули од Ему
  Масло од канабис
  Матичен млеч

  OTC Tерапија
  Откажување од пушење со Табекс
  Оток

  Петролеј од Албанија
  Планет Ајурведа
  Power Balance aлки
  Препарати на tentorium-hlebina
  Природно чистење на црниот дроб
  Пупак

  Реиши – лековита печурка

  Сакам синче
  Сибирска аронија
  Слаѓана Велков
  Соларна јога
  Солена соба
  Spirulina pacifica-pure Hawaiian
  Сребрена вода
  Средба со докторката Слаѓана Велков

  Тamanu масло
  Тibicos - воден кефир
  Тревар Драшевич
  Трпнење на телото

  Хомеопатија
  Храната лек за сите болести

  Цистична фиброза
  Црвенило на лицето

  Чај од комбуха
   
  На GirlLove и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.