1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Список на теми во категорија ,,Брак''

Дискусија во 'Брак' започната од Sesil, 29 март 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.832
  Допаѓања:
  132.801
  Пол:
  Женски
  Пред да отворете нова тема погледнете дали веќе постои тема со ист или сличен наслов. Доколку постои не отварајте нова пишувајте во постоечката.

  Ајде да си одиме!

  Бабите и зетовците
  Бабите и нивното помагање околу децата
  Балканец
  Брак без деца
  Брак без љубов???
  Брак без секс
  Брак по разводот со истиот партнер
  Брак - како до поуспешен заеднички живот?
  Бракот и другарствата
  Брачни неверства
  Брачни разделби
  Брачни совети
  Брачни советувалишта
  Бришење на едниот родител после развод

  Вазектомија
  Влијанието на разводот врз децата
  Влијанието на социјалните мрежи врз бракот
  Вонбрачна заедница
  Втор брак - ДА или НЕ

  Главните состојки за одличен брак
  Говор по повод годишница од брак
  Годишнина на запознавање vs брак
  Грижа за родителите во брак
  Губење на страст во бременоста

  Дaли сo текoт нa гoдините љубoвтa се губи?
  Дали бракот претставува ропство за жената?
  Дали вашите родители имаат влијание за одлучување на БРАК?
  Дали го изневерувам?
  Дали да заминеме во друга земја?
  Дали да се омажам?
  Дали да се разведам?
  Дали децата го разградуваат бракот?
  Дали е знак за неверство или здодевност од сопругата?
  Дали и колку добивањето на деца влијае врз бракот?
  Дали имаме право на живот после прекин на брак (развод)?
  Дали кавгите можат да го одржат бракот?
  Дали ме изневерува и како да постапам?
  Дали се замислувате како невеста?
  Дали со текот на годините љубовта се губи?
  Дали сте во брак и колку му верувате на сопругот?
  Дали сте се омажиле за тој што сте го сакале?
  Дали тој се промени после стапувањето во брак?
  Дали успешна кариера влијае лошо на семејниот живот?
  Домазет
  Домаќинката се почитува, швалерката се сака?

  Жената штотуку породена, мажот во кафана
  Жената-дома, а мажот на шетање..
  Женска финта за ТОЈ да се одлучи за брак - БРЕМЕНОСТ

  Задоволни и среќни од бракот- како изгледа тоа?

  Заедничкиот дом- заедничка инвестиција или?
  Зошто жените секогаш добиваат старателство над децата?
  Зошто модерната жена се плаши од брак?

  Идеална возраст за брак?
  Идеална возраст да се стане мајка?*
  Искуства од млади мажени
  Итна преселба

  Јатрви
   
  Последна измена: 18 мај 2018
  На cresa-jagoda, WildMk, kukla21 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.832
  Допаѓања:
  132.801
  Пол:
  Женски
  Каде живеат младенците?
  Kако би го опишале својот маж или дечко
  Како го преживеавте разводот?
  Како да се задржи бракот после неверство?
  Како да се справам со се?
  Како до пријатели???
  Како им соопштивте на блиските за веридбата?
  Како ја поминавте првата брачна ноќ?
  Како ја убивате сексуалната монотонија во бракот?
  Кога постојано гледа во други жени...
  Кога сопругот е на работа во друга земја
  Колешките на вашиот партнер
  Колку време од денот поминувате со вашиот сопруг?
  Kолку сопругот ви помага околу домот?
  Колку сте задоволни со изборот на вашиот животен партнер?
  Kриза во бракот
  Криза со стамбено прашање

  Лаги во бракот
  Лошите страни на мајката vs добрите на свекрвата

  Љубовта откако ќе се омажите
  Љубомора во бракот

  Малолетнички бракови
  Мамини синови
  Mаж ми не ме почитува повеќе
  Мешани бракови
  Многудетни семејства во МК
  Може ли бракот да се врати од дното?
  Може ли македонскиот маж сам да издржува семејство денес?
  Моите родители се разведени
  Мојот татко


  На колку години се омаживте?
  Не сака да живееме сами
  Не сака да правиме свадба
  Невина до првата брачна ноќ
  Нееднаквост во бракот
  Неколку часа пред одлука, што да правам?
  Нерешлив проблем
  Нова личност во семејството
  Ноќно забавување после стапување во брак

  Однос снаа и свекор и мажот како трето лице
  Односи со роднините и поширокото семејство
  Односот на зетот со вашите родители
  Односот на сопружниците пред децата
  Омраза кон брачниот партнер
  Осаменост во бракот
  Останување во брак поради децата
  Отварање на сите ,,карти,, пред брак
  Отворен брак
  Оттргнување на сопругот од фамилијата
   
  Последна измена: 18 мај 2018
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.832
  Допаѓања:
  132.801
  Пол:
  Женски
  Партнер разведен со дете
  Погрешен избор на сопруг
  Подарок за годишнина од брак на моите родители
  Поделба на машки и женски работи во домот
  Подобрување на комуникацијата во бракот
  Подоцнежно стапување во брак
  Полигамија
  Полубрат
  Понуда за брак - да прифатам или не?
  Порно во бракот
  Пороци и како да се справиме со нив
  Починат сопруг
  Првите денови од брачниот живот
  Предбрачен договор
  Предизвиците кои ги носи мајчинството
  Презимето по развод
  Преселба кај вереникот после веридба-да или не???
  Причини за рано стапување во брак
  Проблем со мајка ми
  Промена на кум/старосват
  Промени во однесувањето на вереникот
  Професии кои изневеруваат
  Професијата на мажот

  Разведени со деца
  Развод
  Развод во нашето општество
  Развод и нов брак
  Регистрација во матично
  Родителите на вашиот сопруг
  Ромска традиција: по првиот однос веднаш брак

  Сакам да се омажам
  Самохрани родители
  Свекор и девер
  Свекрвите и снаите - проблем
  Свекрвите и снаите-задоволни
  Се верив, но не знам дали да се омажам
  Се наближува времето за брак.
  Секс во бракот
  Секс додека е бебето/детето во иста соба?
  Сексуална активност после неколку години брак
  Семејно насилство
  Си ја откажав свадбата
  Силување во бракот
  Снаи и золви
  Соопштување на одлука за стапување во брак. Како?
  Сопругата оттргната од родената фамилијата
  Сопругот МАМИНА МАЗА
  Сопругот ме напушти
  Стана алкохоличар/ка
  Стапување во брак без финансиска независност
  Стерилитет - причина за развод
  Страв ми е да се разведам
  Страв од брак

  Тајна венчавка
  Тајни од сопругот
  Татко ми ми призна дека има друга.
  Твоите и неговите родители-пријатели или противници?
  Тој не сака дете
  Толеранција во брак
  Трето лице во врската!
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.832
  Допаѓања:
  132.801
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.